Vladimír Boudník
(1924-1968)formuloval 3 manifesty "explosionalismu", směru, který sám založil, propagátor aktivní a strukturální grafiky, účastník obou pražských neveřejných Konfrontací; grafik, malíř, autor textů; vyučen nástrojařem, za války totálně nasazen do Německa, poté studoval na Státní grafické škole; jeho aktivní a strukturální grafika z 2. pol. 50. let předznamenala proud abstrakce v českém výtvarném umění, spontánnímu grafickému projevu předcházely expresivní figurální kompozice; v letech 1949 - 1951 formuloval tři manifesty "explosionalismu" směru, který sám založil; až do pol. 50. let svá provolání demonstroval na oprýskaných zdech pražských ulic, poznává Mikuláše Medka, sbližuje se s Bohumilem Hrabalem; pracoval v ČKD Vysočany, zpočátku v propagaci, později jako nástrojař, nakonec dílenský rýsovač; 1954 objevuje "aktivní grafiku", 1959 "strukturální grafiku"; účastní se obou pražských neveřejných Konfrontací; korespondenci a jiné texty v několika svazcích vydalo nakladatelství Pražská imaginace v letech 1990 - 1994 (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1997, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 1998)
Vladimír Boudník
(1924-1968)
Konvolut tří Boudníkovských textů
Položka č.: 87Vyvolávací cena: 800 CZK (34 €)
DRAŽBA UKONČENA: 23. 05. 2024 15:00
Aktuální cena: 800 CZK (34 €)
Vladimír Boudník
(1924-1968)
CORPUS DELICTI. Kresby a dopisy 1956-1957
Položka č.: 409Vyvolávací cena: 2.900 CZK (121 €)
Aktuální cena: 2.900 CZK (121 €)
Vladimír Boudník
(1924-1968)
Dopis Prokopu Tomanovi ml. s přiloženou grafikou
Položka č.: 803Vyvolávací cena: 10.000 CZK (417 €)
dopis, 1958, Rukopisný dopis s podpisem z 5.11.1958 o exposionalismu a aktuálním stavu výtvarného umění v zemi, v původní obálce, strojopisný signovaný text Humánní abstraktní obraz a způsob nazírání na tento druh tvorby; přiložena aktivní grafika V prostoru bez zemské tíže ve formátu 7,7 x 10,5 cm,…
Aktuální cena: 12.000 CZK (500 €)
Vladimír Boudník
(1924-1968)
Přípitek s fantomem
Položka č.: 208Vyvolávací cena: 3.000 CZK (125 €)
DRAŽBA UKONČENA: 20. 12. 2022 11:27
linoryt, 1946, 10,2 x 20,2 cm, PD značeno v desce Boudník 1946, Antikvariát Ostrovní, studium na Státní grafické škole v Praze
Aktuální cena: 3.000 CZK (125 €)
Poslední dražitel: ID2**5 Historie příhozu
Vladimír Boudník
(1924-1968)
Loď : 5.II.1952
Položka č.: 50Vyvolávací cena: 300 CZK (13 €)
DRAŽBA UKONČENA: 24. 11. 2022 15:00
sešit, text a grafická úprava Vladimír Boudník, edice Explosionalismus, 2. sv., vydala Inverze, Praha (1990), nestr. (26), sešit, desky z průmyslového smirkového papíru, velmi dobrý stav, Antikvariát Ostrovní, studium na Státní grafické škole v Praze
Aktuální cena: 300 CZK (13 €)
Poslední dražitel: ID7**7 Historie příhozu
Vladimír Boudník
(1924-1968)
Položka č.: 14Vyvolávací cena: 55.000 CZK (2.292 €)
DRAŽBA UKONČENA: 03. 11. 2022 15:00
strukturální grafika, 1964, 19 x 32,6 cm, sign. DU Vladimír Boudník 64, rám, Vyučil se nástrojářem a v době druhé světové války byl proto převelen do Německa. Později vystudoval Státní grafickou školu a pracoval jako zaměstnanec ČKD na pozicích v oddělení propagace, následně jako nástrojař a dílensk…
Aktuální cena: 55.000 CZK (2.292 €)
Poslední dražitel: ID7**5 Historie příhozu
Odhadní cena: 70 000 - 90 000 Kč CZK
Vladimír Boudník
(1924-1968)
Hořící fantom
Položka č.: 13Vyvolávací cena: 45.000 CZK (1.875 €)
strukturální grafika, 1965, 26,5 x 15,5 cm, sign. DU Vladimír Boudník 1965, č. 155/260, autor známého manifestu explosionalismu, v němž vyzývá společnost k aktivnímu přístupu k tvorbě, která může vznikat za pomoci asociací. Na konci 50. let Boudník experimentoval s novými grafickými technikami (zcel…
Aktuální cena: 45.000 CZK (1.875 €)
Poslední dražitel: ID3**8 Historie příhozu
Odhadní cena: 60 000 - 80 000 Kč CZK
Vladimír Boudník
(1924-1968)
Položka č.: 20Vyvolávací cena: 60.000 CZK (2.500 €)
DRAŽBA UKONČENA: 22. 09. 2022 15:00
Aktuální cena: 65.000 CZK (2.709 €)
Vladimír Boudník
(1924-1968)
Strukturální grafika
Položka č.: 19Vyvolávací cena: 55.000 CZK (2.292 €)
Vladimír Boudník
(1924-1968)
Strukturální grafika
Položka č.: 18Vyvolávací cena: 50.000 CZK (2.084 €)
Aktuální cena: 50.000 CZK (2.084 €)
Vladimír Boudník
(1924-1968)
Bez názvu (Motor-Město)
Položka č.: 17Vyvolávací cena: 45.000 CZK (1.875 €)
Aktuální cena: 56.000 CZK (2.334 €)
Poslední dražitel: ID4**8 Historie příhozu
Vladimír Boudník
(1924-1968)
Stopy materiálu
Položka č.: 16Vyvolávací cena: 45.000 CZK (1.875 €)
Aktuální cena: 47.000 CZK (1.959 €)