Internetová aukce

V případě zájmu o prohlídku děl z internetové aukce nás prosím kontaktujte na tel.: 224 930 340.

SEZNAM AUTORŮ

  • Alois Pitrmann

    (1911-1986)

    Píseň o chrámu

    Položka č.: 252260

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    Plánované ukončení: 25. 01. 2021 16:00

    5x litografie, 38 x 28 cm, značeno v desce, původně 6 litografií tiskl Fr. Tocl, jedna chybí, drobné skvrny na přebalu, žák prof. J. Loukoty a J. Obrovského na AVU v Praze, prof. Matějčka a J. Mukařovského na FF UK tamtéž

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Různí autoři

    Bezručovské motivy

    Položka č.: 252261

    Vyvolávací cena: 250 CZK (10 €)

    Plánované ukončení: 25. 01. 2021 16:01

    12x linoryt, 1985, 19 x 12,9 až 11,5 x 8 cm, 10x signováno, Album opavských výtvarníků na bezručovské motivy. F. Černý, S. Havlík, D. Hrudníková, L. Kačírková, M. Kačírek, L. Marková, M. Mrázková, H. Nováková, J. Škarohlídová, Z. Tázlarová, M. Teršová, D. Urbaník, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Různí autoři

    Polní práce, Spánek, Polední odpočínek, Pradleny

    Položka č.: 252262

    Vyvolávací cena: 600 CZK (24 €)

    Plánované ukončení: 25. 01. 2021 16:02

    3x litografie, 1x linoryt, 1935, 26,6 x 39; 25,4 x 36,4 cm, Umělecká beseda svým členům na rok 1935, 4 grafiky: V. Sedláček, B. Vaníček, O. Kerhart, A. Moravec, text F. Skácelík, natržený přebal, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Marie Chadimová - Martinová

    (1922-1987)

    In memoriam

    Položka č.: 252263

    Vyvolávací cena: 100 CZK (4 €)

    Plánované ukončení: 25. 01. 2021 16:03

    bibliofilie s devíti linoryty, 1987, 32 x 15 cm, 199, In memoriam Marie Chadimové - Martinové vytiskl Jiří Chadima, Praha, 1987, mírně zašpiněný přebal, Antikvariát Dlážděná, žákyně prof. O. Španiela na AVU v Praze, členka skupiny Máj 57

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Otto Matoušek

    (1890-1977)

    Petr Bezruč - Desítky života Macharova

    Položka č.: 252264

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    Plánované ukončení: 25. 01. 2021 16:04

    bibliofilie s pěti litografiemi, 1934, 30,5 x 20,5 cm, 196, Moravská Ostrava 1934, počet stran 27, volné listy v kartonovém obalu, mírně zašpiněný přebal, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Loukoty, V. Bukovace, J. Preislera a M. Pirnera na AVU v Praze, grafický kurz u prof. F. Koblihy, zakladatel a…

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Bohdan Kopecký

    (1928-2010)

    Karel Šiktanc - Muž a žena

    Položka č.: 252265

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    Plánované ukončení: 25. 01. 2021 16:05

    bibliofilie se šesti dřevořezbami, 1992, 20 x 12 cm, signováno v tiráži B. Kobeckým a K. Šiktancem, vydal Památník národního písemnictví v Praze 1992, volná vazba, Antikvariát Dlážděná, žák prof. O. Nejedlého na AVU v Praze, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Antonín Strnadel

    (1910-1975)

    Z Homérovy Odysseie

    Položka č.: 252266

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    Plánované ukončení: 25. 01. 2021 16:06

    bibliofilie, 30 x 21,5 cm, signováno v tiráži, 80/200, litografie A. Strnadela, vydal Klub zaměstnanců léčebného fondu, Praha 1937, Antikvariát Dlážděná, žák J. Bendy na UMPRUM v Praze a M. Švabinského na AVU, člen UB a SVU Aleš

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Miroslav Tyrš

    (1832-1884)

    Tělocvik v ohledu esthetickém

    Položka č.: 252267

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    Plánované ukončení: 25. 01. 2021 16:07

    bibliofilie, 1926, 22 x 14,5 cm, knihovna Tyršův odkaz, typograficky upravil a vazbu navrhl Karel Dyrynk, číslo výtisku 261, původní brožovaná vazba, zachovalý stav, některé listky uvolněny, pošpiněná vazba, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Vladimír Holan

    (1905-1980)

    Zpěv tříkrálový

    Položka č.: 252268

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    Plánované ukončení: 25. 01. 2021 16:08

    bibliofilie, 36 x 25,5 cm, číslovaný výtisk 2 z 250, nepodepsán, na dřevuprostém papíře vlastní výroby, nerozřezané strany, vydal Fr. Borový Praha 1947, vazba původní brožovaná, stav dobrý, mírně pomačkané rohy a okraje obálky, částečně vybledlá, ohnuté růžky, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Ludmila Jiřincová

    (1912-1994)

    Písně ostrovů a bídy

    Položka č.: 252269

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    Plánované ukončení: 25. 01. 2021 16:09

    bibliofilie, 1942, 20,5 x 12,5 cm, originální litografie Ludmily Jiřincové, 300 číslovaných výtisků tento má č. 30, původní vazba, 38 stran , mírně opotřebovaná vazba, Antikvariát Dlážděná, žákyně prof. T. F. Šimona na AVU v Praze, členka SČUG Hollar, Spolku přátel exlibris a drobné grafiky a Spolk…

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Charles Nodier

    (1780-1944)

    Biblioman

    Položka č.: 252270

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    Plánované ukončení: 25. 01. 2021 16:10

    bibliofilie, 1918, 23 x 18,5 cm, lept G. Staal, kniha vydána ve 225 výtiscích na českém hadrovém papíře časopisem Knihomil na Král. Vinohradech, číslo svazku 81, pevná vazba, 25 stran, neoříznuto, lehce povolená šitá vazba, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    Květná neděle - Marie Majerová

    Položka č.: 252271

    Vyvolávací cena: 100 CZK (4 €)

    Plánované ukončení: 25. 01. 2021 16:11

    bibliofilie, 1936, 23 x 17 cm, ilustrace Bouda Cyril, barevné litografie, Spolek českých bibliofilů, Praha, volně šité listy v obálce, 25 stran, zašpiněná ořízka i několik stránek, Antikvariát Dlážděná, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

    Poslední dražitel: ID2**1 Historie příhozu

  • Helmut Maletzke

    (1920-2017)

    Küstenlandschaft

    Položka č.: 252272

    Vyvolávací cena: 600 CZK (24 €)

    Plánované ukončení: 25. 01. 2021 16:12

    bibliofilie s 5-ti serigrafiemi, 20,5 x 30,5 cm, vše signováno, volné listy v papírovém obalu, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Liesler

    (1912-2005)

    Ty má mondscheinsonato

    Položka č.: 252273

    Vyvolávací cena: 800 CZK (32 €)

    Plánované ukončení: 25. 01. 2021 16:13

    bibliofilie, 30 x 21,5 cm, 2x sign. serigrafie J. Liesler, vyd. Autor, Praha, 1982, ruční papír, pův. brož v ob., velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen skupiny Sedm v říjnu

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Lothar Schreyer

    (1886-1966)

    Dichtungen

    Položka č.: 252274

    Vyvolávací cena: 700 CZK (28 €)

    Plánované ukončení: 25. 01. 2021 16:14

    bibliofilie s původním dřevorytem, 1928, 27 x 19 cm, als manuskript gedruckt Berlin - Lichterfelde 1928, tištěno na ručním papíře, 28 stran, ručně vázáno v původní kartonové obálce, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 700 CZK (28 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Svolinský

    (1896-1986)

    Z korespondence Bedřicha Smetany

    Položka č.: 252275

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    Plánované ukončení: 25. 01. 2021 16:15

    bibliofilie, 21,5 x 15 cm, 3x mědiryt K. Svolinský, vyd. Supraphon, Praha, 1973, podpis K. Svolinského v tiráži, ruční papír z Velkých Losin, ex. 154/200, šitá brož. s přebalem , lehce povolná šitá vazba, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Š. Zálešáka, B. Kafky a F. Kysely na UMPRUM v Praze, člen a čes…

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Rejchl

    (1899-1985)

    Ignát Herrmann - Něco ze vzpomínek hradeckých

    Položka č.: 252276

    Vyvolávací cena: 100 CZK (4 €)

    Plánované ukončení: 25. 01. 2021 16:16

    bibliofilie, 20 x 15 cm, 1x čísl. sign. lept, vyd. arch. Fr. Tichý jako soukromý tisk, Hradec Králové, 1929, podpis I. Herrmann, ex. 55/100, šitá vazba v ob., 20s., dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jan Bauch

    (1898-1995)

    Vzpomínka Jana Baucha napsaná k 80. narozeninám Karla Svolinského

    Položka č.: 252277

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    Plánované ukončení: 25. 01. 2021 16:17

    volné listy, 30 x 20 cm, 1x sign. Litografie J. Bauch, vyd. Praha, 1976, ruční papír z V. Losin, ex. ?/30, volné listy, dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. E. Dítěte a V. H. Brunnera na UMPRUM v Praze, prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy a SVU Mánes

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • František Kaláb

    (1908-1950)

    Janko Kráľ - Štyry balády

    Položka č.: 252278

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    Plánované ukončení: 25. 01. 2021 16:18

    bibliofilie, 28,5 x 22 cm, 4x litografie F. Kaláb, vyd. jako soukromý tisk r. 1935, Břeclav, volné dvojlisty v obálce, 59s., velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Bendy a O.Nejedlého, člen Skupiny výtvarných umělců v Brně, SVU Mánes a KVU Aleš

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Maxmilian Švabinský

    (1873-1962)

    Ludvík Páleníček - Švabinský a hudba

    Položka č.: 252279

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    Plánované ukončení: 25. 01. 2021 16:19

    bibliofilie, 21,5 x 15,5 cm, 1x suchá jehla tištěná z orig. desky M. Švabinský, vydal Kladenský lis, 1979, podpis L. Páleníček, složky volně vložené do obálky, 12s, velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla na Akademii v Praze, člen SVU Mánes, jeho předseda, …

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Svolinský

    (1896-1986)

    Dr. Edvard Beneš - Soudobá Francie

    Položka č.: 252280

    Vyvolávací cena: 100 CZK (4 €)

    Plánované ukončení: 25. 01. 2021 16:20

    bibliofilie, 25 x 19,5 cm, 1x dřevoryt K. Svolinský, soukromý tisk, Přerov, 1937, volné složky v papírové obálce, 51s., dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Š. Zálešáka, B. Kafky a F. Kysely na UMPRUM v Praze, člen a čestný člen SČUG Hollar, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Eva Chmelařová-Siblíková

    (1927-2013)

    Jan Ámos Komenský

    Položka č.: 252281

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    Plánované ukončení: 25. 01. 2021 16:21

    bibliofilie, 33 x 23 cm, 1x sign. linoryt E. Siblíková, vyd. Vlastivědný ústav, Přerov, 1970, ex:172/200, 2x volný dvojlist, velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žákyně prof. A. Fišárka na VŠUP v Praze

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Eva Chmelařová-Siblíková

    (1927-2013)

    Jan Blahoslav

    Položka č.: 252282

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    Plánované ukončení: 25. 01. 2021 16:22

    bibliofilie, 33,5 x 23,5 cm, 1x sign. linoryt E. Siblíková, vyd. Vlastivědný ústav, Přerov, 1971, ex: 13/200, 2x volný dvojlist v clpl. deskách velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žákyně prof. A. Fišárka na VŠUP v Praze

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Charles Dickens - Vánoční koleda prózou

    Položka č.: 252283

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    Plánované ukončení: 25. 01. 2021 16:23

    volné listy, 20 x 13 cm, 7x dřevoryt J. Váchal, vyd. Václav Pour, Praha, 1945, přel. T. Vodička, volné listy v pap. obálce, 123s., obálka opotřebena, na spodní části hřbetu natřena, stránky ve velmi dobrém stavu, Antikvariát Dlážděná, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spolu…

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Cyril Bouda

    (1901-1984)

    J. Seifert - Píseň o Viktorce

    Položka č.: 252284

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    Plánované ukončení: 25. 01. 2021 16:24

    bibliofilie, 24,5 x 17,5 cm, 1x měditytina Cyril Bouda ve frontispise, vyd. Lyra Pragensis, Praha, 1996, ex. 157/200, pův. brož, 37s., dobrý stav, natržená ochranná fólie, Antikvariát Dlážděná, žák V. Kysely a M. Švabinského, člen SČUG Hollar a Umělecké besedy

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Zdenek Seydl

    (1916-1978)

    Miloslav Fábera - O skrytém mudrci

    Položka č.: 252285

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    Plánované ukončení: 25. 01. 2021 16:25

    bibliofilie, 24 x 16,5 cm, 1x sign. Heliogravura Z. Seydl, Rudolf Kmoch, Praha, 1944, Klub 777 bibliofilů, Sv. 13, ex.115/?, orig. brož, vazba svázaná lýkovým provázkem, 40s., skvrna na vazně, lehce opotřebený stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Konůpka na Státní grafické škole v Praze a F. Kys…

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Jindřich Novák

    (1923-2011)

    Pražské kašny

    Položka č.: 252286

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    Plánované ukončení: 25. 01. 2021 16:26

    bibliofilie, 21 x 10,5 cm, 12x sign. litografie J. Novák, volné grafiky v pův. přebalu, velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Václav Rabas

    (1885-1954)

    Václav Rabas 1908 - 1941

    Položka č.: 252287

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    Plánované ukončení: 25. 01. 2021 16:27

    kniha, 30,5 x 22 cm, 1x sign. suchá jehla V. Rabas, vyd. Výtvarný odbor Umělecké besedy, Praha, 1942, pův. pevná vazba s obálkou, 800s., vlastní knižní blok dobrý, přebal opotřebený v krajích otřepený, desky mírně rozevřené, Antikvariát Dlážděná, žák prof. B. Roubalíka, V. Bukovace, H. Schwaigera a …

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Karel Svolinský

    (1896-1986)

    Novotný Silvan Karel - Hory smutku

    Položka č.: 252288

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    Plánované ukončení: 25. 01. 2021 16:28

    kniha, 22 x 15 cm, kresby K. Svolinský, typografie K. Novák, ex:45/300, podpis autora v tiráži, edice Ratolest, pův. celokožená vazba, 53s., v kart. pouzdře, velmi dobrý stav, Antikvariát Dlážděná, žák prof. Š. Zálešáka, B. Kafky a F. Kysely na UMPRUM v Praze, člen a čestný člen SČUG Hollar, člen SV…

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Josef Drahoňovský

    (1877-1938)

    Sochař a glyptik

    Položka č.: 252289

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    Plánované ukončení: 25. 01. 2021 16:29

    kniha, 29 x 23 cm, 1x sign. bar. heliogravura ve frontispise, 3x čb. heliogravura, vyd. Vladimír Žikeš, Praha, 1937, pův. vazba, 166s., přebal mírně poškozen, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

Facebook