• Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris Dr. ing. Jaroslav Polívka

    Položka č.: 17

    Vyvolávací cena: 1.600 CZK (64 €)

    Plánované ukončení: 13. 07. 2017 14:20

    dřevoryt, 1926, 14,7 x 9,8 cm, sign. PD JVáchal, lehce zažloutlý papír, na papíře skvrny, antiqari.at Radhošťská, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

    Aktuální cena: 1.600 CZK (64 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    In memoiam Vincence Paulusa

    Položka č.: 18

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (48 €)

    Plánované ukončení: 13. 07. 2017 14:25

    dřevoryt, 16,5 x 11,8 cm, sign. PD JVáchal, na papíře drobné skvrny. Přátelství se sběratelem Vincencem Paulusem udržoval J. Váchal více než 40 let. V průběhu dvacátých let získal V. Paulus několik Váchalových olejů, později se soustředil téměř výhradně na sbírání exlibris. V roce 1936 vydal Paulus …

    Aktuální cena: 1.200 CZK (48 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris Bořivoj Weigert

    Položka č.: 19

    Plánované ukončení: 13. 07. 2017 14:30

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris ing. Dr. Stanislav Knorr

    Položka č.: 20

    Plánované ukončení: 13. 07. 2017 14:35

    dřevoryt, 1925, 14,8 x 9,8 cm, LD značeno ve štočku JV, zažloutlý, při okrajích lehce poškozený papír, reprodukováno P. Hruška: Josef Váchal Exlibris a jejich adresáti, nakladatelství Jan Pacák, Ztichlá klika, 2016, str. 178. Stanislav Knorr byl od roku 1924 zvěrolékařem Váchalova psa Tarzana., anti…

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris Václav Poppe

    Položka č.: 21

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    Plánované ukončení: 13. 07. 2017 14:40

    dřevoryt, 1942, 12 x 8,8 cm, PD značeno ve štočku J.Váchal 42, vzadu razítko: Sbírka exlibris Miroslava Cinnera , antiqari.at Radhošťská, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris Paul Heinicke

    Položka č.: 22

    Vyvolávací cena: 1.400 CZK (56 €)

    Plánované ukončení: 13. 07. 2017 14:45

    dřevoryt, 1913, 7 x 6,8 cm, vzadu razítko: Sbírka exlibris Miroslava Cinnera s popisem, reprodukováno P. Hruška: Josef Váchal Exlibris a jejich adresáti, nakladatelství Jan Pacák, Ztichlá klika, 2016, str. 70. Kontakt s německým sběratelem P. Heinickem zprostředkovala J. Váchalovi v roce 1913 sběrat…

    Aktuální cena: 1.400 CZK (56 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris Dr. Jan Bartoš

    Položka č.: 23

    Plánované ukončení: 13. 07. 2017 14:50

    dřevoryt, 1941, 15 x 9,5 cm, LD značeno ve štočku J.Váchal 41, vzadu razítko: Sbírka exlibris Miroslava Cinnera s popisem, tento grafický list v jiném exempláři vystaven na: Josef Váchal: Kdo kněhoznačky pilně sbírá..., Městská galerie Litomyšl, 7. 4. 2017. Sběratel exlibris Dr. Jan Bartoš byl s J. …

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris Mojmír Helcelet

    Položka č.: 24

    Plánované ukončení: 13. 07. 2017 14:55

    dřevoryt, 1919, 17,4 x 8,8 cm, lehce zažloutlý papír, na papíře drobné skvrny, reprodukováno P. Hruška: Josef Váchal Exlibris a jejich adresáti, nakladatelství Jan Pacák, Ztichlá klika, 2016, str. 124, vzadu razítko: Sbírka exlibris Miroslava Cinnera s popisem. Kontakty mezi J. Váchalem a M. Helcele…

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Z knih Alen Klinkovské

    Položka č.: 25

    Plánované ukončení: 13. 07. 2017 15:00

    dřevoryt, 14,5 x 11 cm, LD značeno ve štočku J.V., na papíře drobné skvrnky, antiqari.at Radhošťská, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Z máchovské knihovny Josefa Jiřičky

    Položka č.: 26

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    Plánované ukončení: 13. 07. 2017 15:05

    dřevoryt, 1951, 7 x 5,1 cm, antiqari.at Radhošťská, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris Dr. Karel Procházka

    Položka č.: 27

    Plánované ukončení: 13. 07. 2017 15:10

    dřevoryt, 1924, 9,8 x 9,5 cm, sign. PD JVáchal , antiqari.at Radhošťská, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris Frant. Procházky

    Položka č.: 28

    Plánované ukončení: 13. 07. 2017 15:15

    dřevoryt, 1937, 16,4 x 13 cm, sign. PD JVáchal 37, na papíře drobné skvrny, antiqari.at Radhošťská, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris Jiří Havelka

    Položka č.: 29

    Vyvolávací cena: 800 CZK (32 €)

    Plánované ukončení: 13. 07. 2017 15:20

    dřevoryt, 11,7 x 8,3 cm, LD značeno ve štočku J.V., vzadu razítko: Sbírka exlibris Miroslava Cinnera, antiqari.at Radhošťská, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris ing. B. Petrlík

    Položka č.: 30

    Plánované ukončení: 13. 07. 2017 15:25

    dřevoryt, 1919, 17,2 x 8,5 cm, lehce zažloutlý papír, vzadu razítko: Sbírka exlibris Miroslava Cinnera s popisem. Pro B. Petrlíka vytvořil Váchal celkem tři exlibris mezi lety 1919 až 1926. Z konceptu dopisu pro B. Petrlíka (fond J. Váchal, přijatá korespondence) se dozvídáme, jak Váchal nahlížel na…

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris F. Kozák

    Položka č.: 31

    Plánované ukončení: 13. 07. 2017 15:30

    dřevoryt, 12 x 6,5 cm, LD značeno ve štočku J.V., lehce zažloutlý papír, na papíře drobné skvrny, vzadu razítko: Sbírka exlibris Miroslava Cinnera s popisem. František Kozák byl Váchalovým přítelem od dvacátých let. Za druhé světové války mu přispíval potravinami i kuřivem a víckrát ho navštívil v S…

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris M. Helcelet

    Položka č.: 32

    Plánované ukončení: 13. 07. 2017 15:35

    dřevoryt, 17,5 x 9 cm, zažloutlý papír, na papíře drobné skvrny, vzadu razítko: Sbírka exlibris Miroslava Cinnera. Kontakty mezi J. Váchalem a M. Helceletem započaly na podzim 1911 a přetrvaly až do roku 1926. V tomto období byl M. Helcelet pravidelným odběratelem Váchalových knih a grafiky. , anti…

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris Ruda Klinkovský

    Položka č.: 33

    Plánované ukončení: 13. 07. 2017 15:40

    dřevoryt, 1945, 14,7 x 8,6 cm, LD značeno ve štočku J.V. 45, vzadu razítko: Sbírka exlibris Miroslava Cinnera, antiqari.at Radhošťská, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris Jaroslav Forman

    Položka č.: 34

    Plánované ukončení: 13. 07. 2017 15:45

    dřevoryt, 1947, 8,8 x 8 cm, LD značeno ve štočku J.V., vzadu razítko autora, antiqari.at Radhošťská, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris Jar. Jozefy

    Položka č.: 35

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    Plánované ukončení: 13. 07. 2017 15:50

    dřevoryt, 1936, 11,8 x 6,9 cm, LN značeno ve štočku J.V., antiqari.at Radhošťská, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ivan Berka

    Položka č.: 36

    Plánované ukončení: 13. 07. 2017 15:55

    dřevoryt, 14,5 x 9,8 cm, sign. PD J.Váchal, lehce zažloutlý, při okrajích pokrčený papír, reprodukováno P. Hruška: Josef Váchal Exlibris a jejich adresáti, nakladatelství Jan Pacák, Ztichlá klika, 2016, str. 250. Ivan Berka patřil ke skupině Váchalových brněnských obdivovatelů, kteří v roce 1947 vyd…

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris MUDr. Ludvík Klenka

    Položka č.: 37

    Plánované ukončení: 13. 07. 2017 16:00

    dřevoryt, 12,9 x 10,3 cm, LD značeno ve štočku J.V., antiqari.at Radhošťská, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris MUDr. Jitka Měřičková

    Položka č.: 38

    Vyvolávací cena: 700 CZK (28 €)

    Plánované ukončení: 13. 07. 2017 16:05

    dřevoryt, 11,6 x 6 cm, PD značeno ve štočku J.V., vzadu razítko: Sbírka exlibris Miroslava Cinnera , antiqari.at Radhošťská, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

    Aktuální cena: 700 CZK (28 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris Vali Klinkovská

    Položka č.: 39

    Plánované ukončení: 13. 07. 2017 16:10

    dřevoryt, 13,7 x 8,5 cm, PD značeno ve štočku JV, vzadu razítko: Sbírka exlibris Miroslava Cinnera , antiqari.at Radhošťská, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris Jar. Jozefy

    Položka č.: 40

    Plánované ukončení: 13. 07. 2017 16:15

    dřevoryt, 1937, 16,4 x 11,5 cm, PD značeno ve štočku J.V. 37, lehce zažloutlý, při okrajích lehce poškozený papír, na papíře drobné skvrnky, antiqari.at Radhošťská, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris Ctibor Šťastný

    Položka č.: 41

    Plánované ukončení: 13. 07. 2017 16:20

    dřevoryt, 1936, 10,5 x 10,3 cm, sign. PD JVáchal 36, lehce zažloutlý papír. Ctibor Šťastný si s Váchalem dopisoval od konce třicátých let. Během války a později po roce 1945, kdy byl nedostatek tabáku a vína, se pak stal jedním z nejzasloužilejších Váchalových dodavatelů obou uvedených artiklů. , an…

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris ing. F.M. Klicman

    Položka č.: 42

    Plánované ukončení: 13. 07. 2017 16:25

    dřevoryt, 1941, 12,8 x 8,8 cm, sign. PD JVáchal, antiqari.at Radhošťská, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris Ladislav Hodný

    Položka č.: 43

    Plánované ukončení: 13. 07. 2017 16:30

    dřevoryt, 11,8 x 8,4 cm, vzadu razítko: Sbírka exlibris Miroslava Cinnera, lehce zažloutlý papír, antiqari.at Radhošťská, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

    Aktuální cena: 700 CZK (28 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris Jiří Havelka

    Položka č.: 44

    Plánované ukončení: 13. 07. 2017 16:35

    dřevoryt, 11,7 x 8,3 cm, LD značeno ve štočku J.V., vzadu razítko: Sbírka exlibris Miroslava Cinnera , antiqari.at Radhošťská, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris Antonín Petrák

    Položka č.: 45

    Vyvolávací cena: 600 CZK (24 €)

    Plánované ukončení: 13. 07. 2017 16:40

    dřevoryt, 1947, 13,9 x 10,5 cm, PD značeno ve štočku J.V. 47, při okrajích lehce poškozený papír, na papíře drobná skvrna, antiqari.at Radhošťská, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Dobrodružné knihy M. H.

    Položka č.: 46

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    Plánované ukončení: 13. 07. 2017 16:45

    dřevoryt, 1920, 8 x 4,8 cm, vzadu razítko: Sbírka exlibris Miroslava Cinnera s popisem, antiqari.at Radhošťská, žák A. Kalvody a R. Béma, zakládající člen skupiny Sursum a spoluzakladatel revue Veraikon

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)