Konůpek, Kobliha, Váchal

Vybrali jsme díla tří autorů - Jana Konůpka, Františka Koblihy, Josefa Váchala -, kteří se realizovali především v grafice a zároveň je spojuje společné tvůrčí východisko. V letech 1911- 12 spoluzaložili sdružení Sursum (zakládajícím členem byl ještě Emil Pacovský). Hlavním nositelem děl členů této skupiny je secesní linie přetransformovaná do závažných témat. Kromě křesťanského mysticismu byli silně ovlivněni i theosofií, okultismem, a magií. Různorodost nekonvenčních námětů, před kterými nevíme, jestli máme plakat nebo smát vyjadřuje úzkou hranici mezi rozkoší a bolestí, mezi láskou a nenávistí….

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Vlčák

    Položka č.: 19

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    Plánované ukončení: 23. 11. 2017 19:04

    dřevoryt, 8,7 x 5,3 cm, sign. PD F. Kobliha, na dvojlistu s básní, antiqari.at Radhošťská, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Ex libris B B B

    Položka č.: 41

    Vyvolávací cena: 200 CZK (8 €)

    Plánované ukončení: 23. 11. 2017 19:06

    dřevoryt, 10,5 x 7 cm, LD značeno F.K, antiqari.at Radhošťská, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Ex libris V. Heřman

    Položka č.: 39

    Vyvolávací cena: 100 CZK (4 €)

    Plánované ukončení: 23. 11. 2017 19:08

    dřevoryt, 1908, 8 x 6 cm, antiqari.at Radhošťská, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Tristan (list č. 5)

    Položka č.: 56

    Vyvolávací cena: 3.800 CZK (152 €)

    Plánované ukončení: 23. 11. 2017 19:10

    Aktuální cena: 3.800 CZK (152 €)

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Tristan (list č. 2)

    Položka č.: 55

    Plánované ukončení: 23. 11. 2017 19:12

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Tristan (list č. 3)

    Položka č.: 54

    Plánované ukončení: 23. 11. 2017 19:14

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Krajina (PF 1948 Miroslav Forman)

    Položka č.: 66

    Vyvolávací cena: 800 CZK (32 €)

    Plánované ukončení: 23. 11. 2017 19:16

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Kytice ( Ex LIbris Lidka Obrátilová)

    Položka č.: 15

    Plánované ukončení: 23. 11. 2017 19:18

    dřevoryt, 11,8 x 7,4 cm, sign. PD F. Kobliha, antiqari.at Radhošťská, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 200 CZK (8 €)

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Lilie (Ex LIbris Jaroslav Jozefy)

    Položka č.: 14

    Vyvolávací cena: 300 CZK (12 €)

    Plánované ukončení: 23. 11. 2017 19:20

    dřevoryt, 13,2 x 8,6 cm, sign. PD F. Kobliha, antiqari.at Radhošťská, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Sfinga (Ex Libris J.J.)

    Položka č.: 13

    Plánované ukončení: 23. 11. 2017 19:22

    dřevoryt, 10,7 x 8,4 cm, značeno v tisku F.K, antiqari.at Radhošťská, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Kaktus (Ex Libris Vlad. Bujárek)

    Položka č.: 12

    Plánované ukončení: 23. 11. 2017 19:24

    litografie, 16 x 9,5 cm, sign. PD FKobliha, antiqari.at Radhošťská, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Květiny

    Položka č.: 11

    Vyvolávací cena: 1.100 CZK (44 €)

    Plánované ukončení: 23. 11. 2017 19:26

    dřevoryt, 28,5 x 22,5 cm, sign. PD F. Kobliha, lehce zažloutlý papír, antiqari.at Radhošťská, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.100 CZK (44 €)

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Položka č.: 9

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (140 €)

    Plánované ukončení: 23. 11. 2017 19:28

    dřevoryt, 35,5 x 26,5 cm, sign. PD F. Kobliha, rám, lehce zažloutlý, pokrčený papír, na rámu drobné oděrky, antiqari.at Radhošťská, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 3.500 CZK (140 €)

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Květy (Ex Libris V. a V. Thielovi)

    Položka č.: 18

    Plánované ukončení: 23. 11. 2017 19:30

    dřevoryt, 9,5 x 6,2 cm, sign. PD F. Kobliha, antiqari.at Radhošťská, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Ex libris Dr. ČB

    Položka č.: 40

    Vyvolávací cena: 80 CZK (4 €)

    Plánované ukončení: 23. 11. 2017 19:32

    dřevoryt, 6,2 x 5,4 cm, LD značeno F.K, antiqari.at Radhošťská, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 80 CZK (4 €)

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Květiny (PF 1941 Dr. Č.. Burkoň)

    Položka č.: 47

    Vyvolávací cena: 150 CZK (6 €)

    Plánované ukončení: 23. 11. 2017 19:34

    Aktuální cena: 150 CZK (6 €)

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Ex libris Dr Jan Bartoš

    Položka č.: 46

    Plánované ukončení: 23. 11. 2017 19:36

    dřevoryt, 1941, 11 x 7,2 cm, PD značeno F.K, vzadu značeno razítkem autora, antiqari.at Radhošťská, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 150 CZK (6 €)

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Ex libris J. Jozefy

    Položka č.: 45

    Vyvolávací cena: 80 CZK (4 €)

    Plánované ukončení: 23. 11. 2017 19:38

    litografie, 1943, 11,3 x 7,5 cm, antiqari.at Radhošťská, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 80 CZK (4 €)

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Vše nejlepší do nového roku 1935! Vácslav Rudl

    Položka č.: 44

    Plánované ukončení: 23. 11. 2017 19:40

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Ex libris B. Beneš

    Položka č.: 43

    Vyvolávací cena: 250 CZK (10 €)

    Plánované ukončení: 23. 11. 2017 19:42

    dřevoryt, 1920, 12,5 x 7,8 cm, DU značeno F.K., vzadu značeno razítkem autora, antiqari.at Radhošťská, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 250 CZK (10 €)

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Ex Libris B. Petrlík

    Položka č.: 42

    Plánované ukončení: 23. 11. 2017 19:44

    dřevoryt, 10,5 x 6,5 cm, LD značeno F.K., antiqari.at Radhošťská, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 150 CZK (6 €)

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Zátiší s ovocem

    Položka č.: 49

    Plánované ukončení: 23. 11. 2017 19:46

    akvarel, papír, 26,7 x 30,1 cm, PD monogr. F. K, při okrajích lehce pokrčený papír, v rozích malé dírky, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 150 CZK (6 €)

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Květy

    Položka č.: 60

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    Plánované ukončení: 23. 11. 2017 19:48

    litografie, 33 x 24 cm, sign. PD F. Kobliha, rám, č. 80/300, antiqari.at Radhošťská, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    Aeroplán

    Položka č.: 48

    Vyvolávací cena: 110 CZK (5 €)

    Plánované ukončení: 23. 11. 2017 19:50

    dřevoryt, 16,2 x 11 cm, sign. PD F. Kobliha, lehce zažloutlý, při okrajích poškozený papír, studium na VŠUP v Praze a u F. Ženíška na AVU v Praze, člen sdružení Sursum a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 110 CZK (5 €)

  • Jan Konůpek

    Ex libris Marie Jančáková

    Položka č.: 67

    Vyvolávací cena: 350 CZK (14 €)

    Plánované ukončení: 23. 11. 2017 19:52

    lept, 14,3 x 9 cm, LD značeno v desce K, lehce zažloutlý papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 350 CZK (14 €)

  • Jan Konůpek

    Hudba (hnědá varianta)

    Položka č.: 58

    Vyvolávací cena: 600 CZK (24 €)

    Plánované ukončení: 23. 11. 2017 19:54

    litografie, 18 x 11,2 cm, PD značeno na kameni K, při okrajích lehce pokrčený papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Jan Konůpek

    Ex libris arch. Fr. Kozák

    Položka č.: 65

    Plánované ukončení: 23. 11. 2017 19:56

    lept, 14,7 x 11 cm, sign. PD Konůpek, lehce zažloutlý papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Jan Konůpek

    Ex libris Karel Pavelka

    Položka č.: 64

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    Plánované ukončení: 23. 11. 2017 19:58

    lept, 1940, 20 x 12,7 cm, sign. PD Konůpek, lehce zažloutlý papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Jan Konůpek

    Portrét muže

    Položka č.: 53

    Plánované ukončení: 23. 11. 2017 20:00

    dřevoryt, 12,5 x 10,5 cm, LD značeno ve štočku KPK, antiqari.at Radhošťská, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 300 CZK (12 €)

  • Jan Konůpek

    Bohyně

    Položka č.: 57

    Vyvolávací cena: 650 CZK (26 €)

    Plánované ukončení: 23. 11. 2017 20:02

    lept, 16,8 x 10,8 cm, sign. PD Konůpek, žák prof. Kouly a Schultze na ČVUT v Praze, poté V. Bukovace, M. Pirnera a A. de Pian na AVU v Praze, člen SČUG Hollar a SVU Mánes, spoluzakladatel spolků Sursum a Artěl

    Aktuální cena: 650 CZK (26 €)