Aukce vybraných děl (165. Aukce)

aukce se uskuteční ve čtvrtek 25. dubna 2019 od 18 hodin v prostorách Rezidence Ostrovní v Kamenném sále, Ostrovní 8, Praha 1, cca 100 m od Aukční síně Vltavín.

Předaukční výstava bude probíhat v Aukční síní Vltavín, Masarykovo nábřeží 36, Praha 1:
10. 4. 2019 - 12. 4. 2019 od 10 do 12 hod. a od 13 do 18 hod.
15. 4. 2019 - 18. 4. 2019 od 10 do 12 hod. a od 13 do 18 hod.
22. 4. 2019 - 24. 4. 2019 od 10-18 hod.
25. 4. 2019 od 10 do 15 hodin

První podání nebo-li limitování probíhá až do 25. 4. 2019 do 15:00.

Výsledky aukce budou rozeslány následující den, tj. 26. 4. 2019

  • Ota Bubeníček

    (1871-1962)

    V tišinách

    Položka č.: 151

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (360 €)

    Ukončení prvního podání: 25. 04. 2019 15:00

    olej, tempera, karton, 24,7 x 34,5 cm, sign. LD O Bubeníček, rám, na zadní straně starý ověřovací list, přiložen posudek od ak. mal. Pavla Padevěta, konzultováno s PhDr. Mgr. Michaelem Zachařem, rám mírně poškozen, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Mařáka, A. Slavíčka a R. O. von Ottenfelda na AVU …

    Aktuální cena: 9.000 CZK (360 €)

    Odhadní cena: 11 000 - 13 000 Kč CZK

  • Ota Bubeníček

    (1871-1962)

    Vesnička

    Položka č.: 152

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (480 €)

    olej, karton, kolem r. 1940, 33 x 49,5 cm, sign. PD O Bubeníček, rám, signováno z rodinné kolekce, konzultováno s PhDr. Mgr. Michaelem Zachařem, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Mařáka, A. Slavíčka a R. O. von Ottenfelda na AVU v Praze, člen Jednoty umělců výtvarných

    Aktuální cena: 12.000 CZK (480 €)

    Odhadní cena: 14 000 - 16 000 Kč CZK

  • Ota Bubeníček

    (1871-1962)

    Břízy

    Položka č.: 153

    Vyvolávací cena: 14.000 CZK (560 €)

    olej, karton, 25 x 35 cm, sign. LD O Bubeníček, rám, přiložen posudek od ak. mal. Pavla Padevěta, konzultováno s PhDr. Mgr. Michaelem Zachařem, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Mařáka, A. Slavíčka a R. O. von Ottenfelda na AVU v Praze, člen Jednoty umělců výtvarných

    Aktuální cena: 14.000 CZK (560 €)

    Odhadní cena: 17 000 - 19 000 Kč CZK

  • František Kaván

    (1866-1941)

    Na Studnickém

    Položka č.: 154

    Vyvolávací cena: 32.000 CZK (1.280 €)

    olej, karton, kolem r. 1920, 37,5 x 49,5 cm, sign. PD Kaván Na Studnickém, rám, název malby se vztahuje k lokalitě studnických polí v okolí Studnice u Hlinska, kde František Kaván často maloval. Zdařilá ukázka autorovy vyzrálé realisticko impresionisticke tvorby z období kolem roku 1920. Kaván v díl…

    Aktuální cena: 32.000 CZK (1.280 €)

    Odhadní cena: 40 000 - 60 000 Kč CZK

  • Bohumír Dvorský

    (1902-1976)

    Léto

    Položka č.: 155

    Vyvolávací cena: 18.000 CZK (720 €)

    olej, sololit, 22 x 49 cm, sign. PD B. Dvorský, rám, soukromá škola O. Molitora, žák prof. O. Nejedlého na AVU v Praze, člen Moravskoslezského sdružení výtvarných umělců, Výtvarných umělců Moravská Ostrava, Skupiny výtvarných umělců v Brně, KVU Aleš, SVU Mánes, Skupiny olomouckých výtvarníků, Svazu …

    Aktuální cena: 18.000 CZK (720 €)

    Odhadní cena: 22 000 - 25 000 Kč CZK

  • Bohumil Jaroněk

    (1866-1933)

    Štramberk

    Položka č.: 156

    Vyvolávací cena: 11.000 CZK (440 €)

    barevný dřevoryt, 1904, 61,3 x 47,5 cm, sign. LD B. Jaroněk, rám, uprostřed rozříznuto, na rámu drobné oděrky. Plošným dekorativismem svých děl patří Bohumil Jaroněk k předním představitelům české secese. Rozměrné barevné dřevoryty tvořil soutiskem až 11 desek s užitím pro něj charakteristické barev…

    Aktuální cena: 11.000 CZK (440 €)

    Odhadní cena: 13 000 - 15 000 Kč CZK

  • Alois Kalvoda

    (1875-1934)

    Zima na Vysočině

    Položka č.: 157

    Vyvolávací cena: 24.000 CZK (960 €)

    Aktuální cena: 24.000 CZK (960 €)

    Odhadní cena: 28 000 - 31 000 Kč CZK

  • Gustav Macoun

    (1892-1934)

    Kameničky

    Položka č.: 158

    Vyvolávací cena: 65.000 CZK (2.600 €)

    olej, plátno, 1908, 70 x 94 cm, sign. LD G. Macoun, rám, významný český krajinář, impresionista, žák A.Kalvody, V. Jansy a A. Slavíčka na pražské Akademii výtvarných umění. Maloval především Český ráj, okolí Kameniček a Českomoravskou Vysočinu. Obrazem Kameničky vzdává čest profesorovi a svému uměle…

    Aktuální cena: 65.000 CZK (2.600 €)

    Odhadní cena: 75 000 - 90 000 Kč CZK

  • František Kaván

    (1866-1941)

    Stromy na horizontu

    Položka č.: 159

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (600 €)

    olej, plátno, karton, kolem r. 1905, 13 x 15 cm, sign. PD Kaván, rám, přiložen posudek PhDr. Mgr. Michaela Zachaře, citujeme z něj: Jde o originální krajinomalbu Františka Kavána, předního Mařákova žáka, z jeho ranější tvorby. Na podzim roku 1904 se přestěhoval ze Železnice u Jičína do vsi Vitanov u…

    Aktuální cena: 15.000 CZK (600 €)

    Odhadní cena: 18 000 - 20 000 Kč CZK

  • Oldřich Kerhart

    (1895-1947)

    U vody

    Položka č.: 160

    olej, sololit, 1935, 43,5 x 52,5 cm, sign. PD O. Kerhart 35, rám, autor náležející ke generaci prvorepublikových umělců, zabýval se figurální malbou v rámci novoklasických tendencí. Z toho vyplývá i námětové pole, v němž se přikláněl k vesnickým motivům, portrétu a zátiší

  • Ferdinand Kotvald

    (1898-1980)

    Kytice v modrém džbánu

    Položka č.: 161

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (400 €)

    olejová tempera s voskem, plátno, 47 x 31 cm, sign. PD F. Kotvald, rám, původně rodák z Vyškova na Hané, který se později přestěhoval do Prahy, kde prožil většinu svého života. Malířství studoval nejen u nás, ale i v zahraničí (Paříž, Jugoslávie, Itálie). První díla vystavoval v rámci expozice Nesdr…

    Aktuální cena: 10.000 CZK (400 €)

    Poslední dražitel: ID4924 Historie příhozu

    Odhadní cena: 12 000 - 14 000 Kč CZK

  • Gustav Macoun

    (1892-1934)

    Pole s vlčími máky

    Položka č.: 162

    olej, karton, 48 x 68 cm, sign. LD G. Macoun, rám, Gustav Macoun se narodil v Praze, ale jeho hlavním působištěm byl Český ráj, Kameničky a Českomoravská vrchovina. Absolvoval studium nejprve u Václava Jansy, později na doporučení u Aloise Kalvody a na závěr v letech 1908–09 u Antonína Slavíčka. Ide…

  • František Xaver Margold

    (1887-1967)

    Karolinum za vlády Vladislava Jagellonského

    Položka č.: 163

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (200 €)

    Aktuální cena: 5.000 CZK (200 €)

    Odhadní cena: 8 000 - 11 000 Kč CZK

  • Augustin Mervart

    (1889-1968)

    Valašská vesnice

    Položka č.: 164

    Vyvolávací cena: 28.000 CZK (1.120 €)

    olej, karton, 50 x 50 cm, sign. PD Aug. Mervart, rám, Antikvariát Ostrovní, žák prof. F. Hrachovce a A. Balána, člen SVUM v Hodoníně

    Aktuální cena: 28.000 CZK (1.120 €)

    Odhadní cena: 34 000 - 38 000 Kč CZK

  • Augustin Mervart

    (1889-1968)

    Chalupa u potoka

    Položka č.: 165

    Vyvolávací cena: 40.000 CZK (1.600 €)

    olej, karton, 69 x 49 cm, sign. PD Aug. Mervart, rám, obraz významného moravského krajináře a malíře vedut. Studoval sochařství u prof. F. Hrachovce ve Valašském Meziříčí. Námět díla zaujme především jemným impresivním laděním i koloritem, oděrky na rámu, žák prof. F. Hrachovce a A. Balána, člen S…

    Aktuální cena: 40.000 CZK (1.600 €)

    Odhadní cena: 46 000 - 51 000 Kč CZK

    Letní den u vody

    Položka č.: 166

    Vyvolávací cena: 35.000 CZK (1.400 €)

    olej, plátno, 45 x 55 cm, rám, plátno místy poškozeno, na rámu oděrky, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 35.000 CZK (1.400 €)

    Odhadní cena: 42 000 - 47 000 Kč CZK

  • Ota Bubeníček

    (1871-1962)

    Bečva

    Položka č.: 167

    Vyvolávací cena: 55.000 CZK (2.200 €)

    olej, plátno, 1908, 50 x 65 cm, sign. PD O. Bubeníček 08, vzadu razítko Vystaveno Goltzova tvrz. Člen krajinářské školy prof. J. Mařáka, jehož dílem byl ovlivněn stejně jako tvorbou Antonína Slavíčka či Rudolfa von Ottenfeld. Bubeníčkovým hlavním tématem bylo ztvárnění českého venkova a jeho proměn …

    Aktuální cena: 55.000 CZK (2.200 €)

    Odhadní cena: 70 000 - 90 000 Kč CZK

  • Ota Bubeníček

    (1871-1962)

    Blaník z údolí Blanice u Louňovic

    Položka č.: 168

    olej, karton, 1942, 57,5 x 78,5 cm, sign. LD O. Bubeníček, rám, vzadu razítko vystaveno Goltzova tvrz. Malíř, loutkař, absolvent pražské AVU, člen krajinářské školy prof. J. Mařáka, jehož dílem byl ovlivněn stejně jako tvorbou Antonína Slavíčka či Rudolfa von Ottenfeld. Bubeníčkovým hlavním tématem …

  • Karel Schadt

    (1888-1955)

    Chalupy na podzim u Šumavy

    Položka č.: 169

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (320 €)

    olej, karton, 35 x 50 cm, sign. PD K. Schadt, vyřezávaný rám, na zadní straně ověřovací štítek s popisem díla od Salonu výtvarného umění, Miroslav Moučka, Praha I, Bartolomějská 291, vydaného 25. 11. 1949 s razítkem salonu, konzultováno a ověřeno PhDr. Michaelem Zachařem, Antikvariát Dlážděná, malíř…

    Aktuální cena: 8.000 CZK (320 €)

    Odhadní cena: 10 000 - 11 000 Kč CZK

  • Ludvík Vacátko

    (1873-1956)

    Na saních

    Položka č.: 170

    olej, dřevo, 44 x 57,5 cm, sign. PD Vacátko, rám, popraskané podkladové dřevo, rám mírně poškozen. Ludvík Vacátko byl vynikajícím znalcem anatomie zvířat, v roce 1928 vydal knihu „Malířství zvířat“. Jeho obrazy zachycují nejčastěji koně, zvěř a bitevní scény. I na tomto obraze spatříme autorovo char…

    Poslední dražitel: ID6444 Historie příhozu

  • Jaroslav Veris (Zamazal)

    (1900-1983)

    Maurské mlýny na Guadalquiviru ve Španělsku

    Položka č.: 171

    Vyvolávací cena: 12.500 CZK (500 €)

    olej, dřevotříska, 1932, 41 x 55 cm, sign. PD Veris, rám, Rodák ze Vsetína na Moravě vystudoval Akademii v Praze pod vedením prof. Preislera. Zde získal mnoho stipendií a ocenění za svoji uměleckou činnost. Brzy po dokončení absolvoval studijní pobyt v Paříži, který ho obohatil o nejvýznamnější výra…

    Aktuální cena: 12.500 CZK (500 €)

  • Roman Quido Kocian

    (1908-1981)

    Vesnice

    Položka č.: 172

    olej, plátno, 1935, 85 x 97 cm, sign. PD Quido Roman Kocian 1935, rám, autor nabízené položky studoval na Vysoké škole umělecko-průmyslové v Praze užité a monumentální malířství u prof. A. Hofbauera, grafiku u prof. J. Bendy a mozaiku u prof. St. Ulmana. Ve svém díle se nechal inspirovat převážně pr…

  • Joža Uprka

    (1861-1940)

    Zliechovjanka

    Položka č.: 173

    Vyvolávací cena: 200.000 CZK (8.000 €)

    olej, tempera, plátno, kolem r. 1925, 74 x 42 cm, monogr. PD JU, rám, konzultováno s PHDr. Mgr. Michaelem Zachařem a se Slováckým muzeem v Uherském Hradišti, Antikvariát Dlážděná, žák prof. F. Čermáka na AVU v Praze, člen Umělecké besedy, SVUM, spolku Škréta a SVU Mánes

    Aktuální cena: 200.000 CZK (8.000 €)

    Odhadní cena: 250 000 - 280 000 Kč CZK

  • Richard Wiesner

    (1900-1972)

    Dívka v červeném

    Položka č.: 174

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (160 €)

    Aktuální cena: 4.000 CZK (160 €)

    Odhadní cena: 5 000 - 6 000 Kč CZK

  • Emanuel Kodet

    (1880-1955)

    Pierot a kolombína

    Položka č.: 175

    Vyvolávací cena: 7.500 CZK (300 €)

    glazovaná kamenina s domalbou, 30. léta, v. 30 cm, místy krakelovaná glazura. Na obou skulpturách je patrná výrazná art deco stylizace typická pro Kodetovy keramické práce. Český sochař, malíř a grafik, narodil se v Pelhřimově. Studoval na Odborné škole keramické v Bechyni a na pražské uměleckoprůmy…

    Aktuální cena: 7.500 CZK (300 €)

    Odhadní cena: 9 000 - 10 000 Kč CZK

  • Kamil Lhoták

    Freres Lissac

    Položka č.: 176

    litografie, 1948, 22,3 x 30,2 cm, sign. PD Kamil Lhoták 1948, rám, na papíře patrné přehyby, dílo významného českého malíře, grafika a ilustrátora, člena Skupiny 42, jenž patří mezi nejznámější osobnosti českého umění II. poloviny 20. století. , antiqari.at Radhošťská, člen Umělecké besedy, SČUG Hol…

  • Jiří Bouda

    (1934-2015)

    Rudý ďábel

    Položka č.: 177

    litografie, 1997, 14,5 x 52 cm, sign. PD Jiří Bouda 97, 162/170, Antikvariát Dlážděná, studium na Státní grafické škole v Praze, žák prof. K. Svolinského na UMPRUM tamtéž

  • Ludmila Jiřincová

    Ryba

    Položka č.: 178

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

    Aktuální cena: 2.500 CZK (100 €)

    Odhadní cena: 3 000 - 4 000 Kč CZK

    Položka č.: 179

    litografie na japanu, 18,5 x 14,5 cm, Antikvariát Dlážděná

    Odhadní cena: 3 000 - 3 300 Kč CZK

  • Eliška Jakubíčková

    Předjaří

    Položka č.: 180

    akryl, plátno, 2019, 55 x 45 cm, sign. zezadu E. Jakubíčková 2019, malebné dílo absolventky ateliéru Jiřího Načeradského a Zdeňka Berana. Květiny vytvořené mocnou gestickou malbou s expresivním rukopisem jsou jejím častým tématem. V jejích malbách můžeme rozpoznat též vliv kaligrafie, žákyně prof. J…