Rare books - online part (166th auction)

only online auction

  • Kamil Lhoták

    Bohumil Hrabal: Hovory lidí

    No.: 877

    Auction price: 1.100 CZK (44 €)

    Planned termination: 24. 05. 2019 07:58

    bibliofilie, 2x sign. serigrafie K. Lhoták, vyd. Památník národního písemnictví pro Spolek českých bibliofilů, Praha, 1989, 1000 výtisků, volné listy v obálce, 22s., dobrý stav, the member of The Umelecka beseda, The Hollar Association of Czech Graphic Artists, Skupina 42

    Current price: 1.100 CZK (44 €)

  • Paul Valéry

    (1889-1910)

    Paul Valéry: Duše a tanec

    No.: 878

    Auction price: 2.900 CZK (116 €)

    Planned termination: 24. 05. 2019 07:59

    Current price: 2.900 CZK (116 €)

  • Karol Baron

    (1939-2004)

    P. Řezníček: Tabákové vejce

    No.: 879

    Auction price: 1.200 CZK (48 €)

    Planned termination: 24. 05. 2019 08:00

    bibliofilie, ilustrace a podpis na patitulu K. Baron, podpis na patitulu P. Řezníček, vyd. Kristina Kaiserová, Ústí nad Labem a Drážďany, 1991, jako první svazek edice albis international, ex. 155/199, na balicím papíře tabákové barvy, pův. karton. vazba, 42s., velmi dobrý stav

    Current price: 1.200 CZK (48 €)

  • Karel Toman

    (1931-2000)

    Podivné události (12 litografií)

    No.: 880

    Auction price: 2.500 CZK (100 €)

    Planned termination: 24. 05. 2019 08:01

    tisk, 11x litografie 28,5 x 43,5 (č. 8 chybí), vše sign. PD KToman75, 30/45, volné listy v pův. obálce, výborný stav grafik, obálka ve hřbetu natržená, , the disciple of prof. V. Sychra and V. Pukl at The Academy of Fine Arts in Prague, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists

    Current price: 2.500 CZK (100 €)

    Last auctioneer: ID5614 History of bids

  • Alfred Cadart

    (1828-1875)

    No.: 881

    Auction price: 2.600 CZK (104 €)

    Planned termination: 24. 05. 2019 08:02

    katalog, 12x lept Imp. A. Cadart, katalog k aukci konané 29. 4. 1875 v hotelu Drouot, plpl. přev., nestr., flíčky na někt. listech (mimo tisk. plochy), dobrý stav,

    Current price: 2.600 CZK (104 €)

  • Ludmila Jiřincová

    Dopisní značky (16 leptů)

    No.: 882

    Auction price: 3.000 CZK (120 €)

    Planned termination: 24. 05. 2019 08:03

    bibliofilie, celk. 16x lept (5x bar.), 4x L. Jiřincová, 3x O. Janeček, 2x H. Zmatlíková, 1x Ant. Rybička, E. Rybičková, Al. Rybička, manž. Kopáčkovi, J. Jančková, Z. Seydl a M. Nováková, Malé grafické soubory, sv. 2, Praha, 1954, volné listy v obálce, vyšlo 99 výtisků na maršovském velinu, tento neč…

    Current price: 3.000 CZK (120 €)

  • Alois Moravec

    Z Kdyňského Pošumaví

    No.: 883

    Auction price: 1.500 CZK (60 €)

    Planned termination: 24. 05. 2019 08:04

    bibliofilie, 6x sign. lept (19x24cm) A. Moravec, úv. slovo Fr. Žákavec, Kdyně, 1925, volné listy v pův. plpl. deskách, listy bez vady, desky lehce odřené, velmi dobrý stav, , the disciple of prof. E. Dite, A. Hofbauer and F. Kysela at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague and prof. …

    Current price: 1.500 CZK (60 €)

  • Karel Vik

    (1883-1964)

    Slovensko v drevorytoch Karla Vika

    No.: 884

    Planned termination: 24. 05. 2019 08:05

    bibliofilie, 26x bar. dřevoryt K. Vik (16x volný list, 10 menší dřevoryt v textu), vyd. Slovenské vydavatelstvo krásnej literatúry, Bratislava, 1958, úv. studie Vojtech Tilkovský, volné listy v deskách, desky v rozích mírně naražené, na hřbetu flíčky, stav listů velmi dobrý, , studied at The Seconda…

  • Cyril Bouda

    Balady - Jiří Wolker

    No.: 885

    Auction price: 240 CZK (10 €)

    Planned termination: 24. 05. 2019 08:06

    bibliofilie, 1925, 26 x 16,5 cm, původní lept Cyril Bouda, Nakladatelství Václav Petr, Praha, svazek č. 373, pevná, plátěná vazba, 64 stran, lehce natržený hřbet, lehce povolená vazba, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of V. Kysela and M. Svabinsky, member of The Hollar Association of C…

    Current price: 240 CZK (10 €)

  • O. Hlavsa, M. Troup

    Senefelder a Praha

    No.: 886

    Auction price: 300 CZK (12 €)

    Planned termination: 24. 05. 2019 08:07

    bibliofilie na ručním papíře s vloženými litografiemi M. Troupa, 1959, 34 x 23 cm, 115/300, ke 125. výročí narození Aloyse Senefeldera vydalo Sdružení podniků polygrafického průmyslu Praha 1959, typografie O. Hlavsa, 100 stran, celoplátěná vazba, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 300 CZK (12 €)

  • Cyril Bouda

    Josef Hora - Máchovské Variace

    No.: 887

    Auction price: 20 CZK (1 €)

    Planned termination: 24. 05. 2019 08:08

    bibliofilie, 1944, 21,5 x 13,5 cm, Praha, Fr. Borový, 1944, vazba původní, brožovaná, 44 stran, čtyřmi litografiemi vyzdobil, dřevoryt na obálce vyryl a graficky upravil Cyril Bouda, stav dobrý, mírně šikmý hřbet, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of V. Kysela and M. Svabinsky, member o…

    Current price: 120 CZK (5 €)

    Last auctioneer: ID291 History of bids

  • Ludmila Jiřincová

    Slovo mé prostři se - Jan Noha

    No.: 888

    Auction price: 500 CZK (20 €)

    Planned termination: 24. 05. 2019 08:09

    bibliofilie s osmi originálními litografiemi, 1944, 25,5 x 18 cm, Kroměříž, Karel Kryl, 1944, vazba původní, volné listy, 82 stran, s obálkou, 8 litografií L. Jiřincové, edice Zodiak, číslo 169 z 300 výtisků, podpis majitele, stav dobrý, obálka opotřebená, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disci…

    Current price: 500 CZK (20 €)

    Last auctioneer: ID3559 History of bids

  • Jiří John

    (1923-1972)

    Michelangelo Buonaroti - Z Lyriky

    No.: 889

    Auction price: 500 CZK (20 €)

    Planned termination: 24. 05. 2019 08:10

    bibliofilie s originální litografií, 1958, 21 x 15,5 cm, Praha, Nakladatelství československých výtvarných umělců, 1958, vazba původní, volné listy, 80 stran, kniha je vyzdobena signovanou litografií Jiřího Johna a 7 ilustrací v textu, věnování bez souvislosti, stav dobrý, nerozřezáno, přebal mírně …

    Current price: 500 CZK (20 €)

  • Cyril Bouda

    Benedetto Croce - Barok - tři essaye

    No.: 890

    Auction price: 300 CZK (12 €)

    Planned termination: 24. 05. 2019 08:11

    bibliofilie s podpisem, 1927, 18 x 13 cm, Praha, Kvasnička a Hampl, vazba původní, brožovaná, 70 stran, s obálkou, číslovaný výtisk 2/60, upravil C. Bouda, podpis Croce, , stav velmi dobrý, nerozřezáno, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of V. Kysela and M. Svabinsky, member of The Holla…

    Current price: 300 CZK (12 €)

  • Václav Sivko

    (1923-1974)

    Adam Mickiewicz - Sonety

    No.: 891

    Auction price: 200 CZK (8 €)

    Planned termination: 24. 05. 2019 08:12

    bibliofilie se třemi původními lepty, 1957, 21 x 16 cm, Praha, Státní nakladatelství krásné literatury hudby a umění, 64 stran, s obálkou, přebásnil Vladimír Holan, třemi původními lepty vyzdobil, obálku navrhl a graficky upravil Václav Sivko, stav velmi dobrý, obálka a několik stránek lehce zažlout…

    Current price: 200 CZK (8 €)

  • Karel Svolinský

    Božena Němcová: Tři citrony

    No.: 892

    Auction price: 200 CZK (8 €)

    Planned termination: 24. 05. 2019 08:13

    bibliofilie s pěti původními dřevoryty, 1929, 38,5 x 29 cm, sign. na tiráži K. Svolinský, typogr. úprava a litograficky kolorované dřevoryty K. Svolinského, Hranice na Moravě 1929, 38 stran, vydáno 240 číslovaných výtisků, z nichž tento má č. 199, původní kartonový přebal poškozen, vazba povolená, P…

    Current price: 200 CZK (8 €)

  • Th. Bannwarth

    Militärisches Prachtbilderbuch

    No.: 893

    Auction price: 500 CZK (20 €)

    Planned termination: 24. 05. 2019 08:14

    Current price: 500 CZK (20 €)

  • Václav Mašek

    (1893-1973)

    Vlast - soubor tří básní Otakara Theera, Antonína Sovy a Viktora Dyka

    No.: 894

    Auction price: 100 CZK (4 €)

    Planned termination: 24. 05. 2019 08:15

    bibliofilie, 1936, 27 x 19,5 cm, 4 litografiemi vyzdobyl Václav Mašek, vydáno k Vánocům 1936 jako soukromý tisk Karla Neuberta, nakladatelství V. Neubert a synové, Praha - Smíchov, 21 str., brožovaná vazba, nerozřezáno, mírně zašpiněný přebal, Provenance: Antiquarian Dlážděná, studied at The Academy…

    Current price: 100 CZK (4 €)

  • Vladimír Holan

    Zpěv tříkrálový

    No.: 895

    Auction price: 500 CZK (20 €)

    Planned termination: 24. 05. 2019 08:16

    bibliofilie, 36 x 25,5 cm, číslovaný výtisk 2 z 250, nepodepsán, na dřevuprostém papíře vlastní výroby, nerozřezané strany, vydal Fr. Borový Praha 1947, vazba původní brožovaná, stav dobrý, mírně pomačkané rohy a okraje obálky, částečně vybledlá, ohnuté růžky, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 500 CZK (20 €)

  • Petr Dillinger

    (1899-1954)

    Šípkový keř - Petr Křička

    No.: 896

    Auction price: 200 CZK (8 €)

    Planned termination: 24. 05. 2019 08:17

    bibliofilie, 1929, 23 x 16 cm, 3 podepsané lepty Ptera Dillingera, dedikace autora Křičky, nakl. Kvasnička a Hampů, Praha, č. 282, brožovaná, v původní obálce, 83 stran, opotřebovaný hřbet, lehce uvolněné vazba, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. F. Kysela at The Secondary Schoo…

    Current price: 200 CZK (8 €)

  • Zdeněk Juna

    (1897-1975)

    Škádlivé povídky - Jean de Lafontaine

    No.: 897

    Auction price: 300 CZK (12 €)

    Planned termination: 24. 05. 2019 08:18

    bibliofilie, 1922, 18 x 13 cm, originální signovaný lept Zdeňka Juny, vydal Jan Perout, Brno, vazba původní, 103 stran, stav velmi dobrý, vazba nepatrně zašlá, listy lehce zažloutlý, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 300 CZK (12 €)

  • Albert Pražák

    (1880-1956)

    Obrozenská Bratislava

    No.: 898

    Auction price: 400 CZK (16 €)

    Planned termination: 24. 05. 2019 08:19

    bibliofilie, 1928, 27,5 x 20 cm, projevy československého národního povědomí v bratislavské minulosti, vydáno v úpravě K. Jaroně ve Slovenské grafii v Bratislavě, v počtu 300 výtisků na ručním papíře a 200 číslovaných výtisků na ručním papíře, tento má číslo 117,pevná vazba, 62 stran, pěkný stav, le…

    Current price: 400 CZK (16 €)

  • Stanislav Kulhánek

    (1885-1970)

    Město ve znamení ohně - Marie Majerová

    No.: 899

    Auction price: 300 CZK (12 €)

    Planned termination: 24. 05. 2019 08:20

    bibliofilie, 1940, 30 x 22 cm, 17 reprodukcí kreseb S. Kulhánka, expl. číslo 12, vazba původní, brožovaná, s obálkou, potrhaný ochraný obal, vamotná vazba bez poškození, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. E. Dite, A. Hofbauer and J. Preisler

    Current price: 300 CZK (12 €)

  • Max Švabinský

    Dvanáct dřevorytů v reprodukcích

    No.: 900

    Auction price: 500 CZK (20 €)

    Planned termination: 24. 05. 2019 08:21

    bibliofilie, podpis s věnováním na tit. listě M. Švabinský, soubor nekompletní - č. 1, 4 a 5 chybí, vyd. Jan Štenc, Praha, 1926, text V.V. Štech, volné listy v ob., zažloutlý papír, velmi dobrý stav,

    Current price: 500 CZK (20 €)

  • František Kobliha

    (1877-1962)

    M. Marten: Pohádky a podobenství

    No.: 901

    Auction price: 800 CZK (32 €)

    Planned termination: 24. 05. 2019 08:22

    bibliofilie, dřevoryty vyzd. Fr. Kobliha, vyd. Erna Janská, Praha, 1944, Sbírka Editio Princeps, sv. 7, upr. M. Kaláb, náklad 550 výtisků, volné listy v pův. obálce, 56s., výborný stav, , studied at UMPRUM (VŠUP, The School of Fine Arts and Crafts) in Prague and later by Prof. Zenisek at the Academy…

    Current price: 800 CZK (32 €)

  • Jan Antonín Pacák

    (1941-2007)

    Jan Antonín Pacák 60

    No.: 902

    Auction price: 250 CZK (10 €)

    Planned termination: 24. 05. 2019 08:23

    bibliofilie, 1x sign. dřevoryt J.A. Pacák (varianta B, 46/60), text Vl. Suchánek a básníka P. Vrby, vyd. Zd. Šíma a P. Mach, 2001, ex. B46/60, 1x dvojlist a 1x grafický list v pův. obálce, výborný stav, , the disciple of Prof. V. Sychra and A. Paderlik, member of The Hollar Association of Czech Grap…

    Current price: 250 CZK (10 €)

  • Romano Guardini

    (1885-1968)

    O posvátných znameních

    No.: 903

    Auction price: 400 CZK (16 €)

    Planned termination: 24. 05. 2019 08:24

    bibliofilie, titulní list linorytem anonym, vyd. Marta Florianová, Stará říše, 1925, ex 6/100, Kurs 12, pův. brož, 90s. krásný stav,

    Current price: 400 CZK (16 €)

  • František Bílek

    (1872-1941)

    Otokar Březina: Ruce

    No.: 904

    Auction price: 400 CZK (16 €)

    Planned termination: 24. 05. 2019 08:25

    bibliofilie, dřevoryt ve frontispisu Fr. Bílek, vyd. Hugo Kosterka, Symposion, Praha, 1908, II. vydání, ed. Knihy nové doby, sv. 33, pův. brož, 61s., krásný stav, , the disciple of prof. Pirner at The Academy of Fine Arts in Prague

    Current price: 400 CZK (16 €)

  • Josef Svatopluk Machar

    (1864-1942)

    Pět roků v kasárnách

    No.: 905

    Auction price: 300 CZK (12 €)

    Planned termination: 24. 05. 2019 08:26

    bibliofilie, vzpomínky a dokumenty, vyd. Ot. Štorch-Marien, Praha, 1927, ex. 41/200 na ručním papíře, ed. Aventinum, sv. 161, upr. M. Kaláb, pův. brož, 480s., restaurováno, krásný stav,

    Current price: 300 CZK (12 €)

  • Josef Svatopluk Machar

    (1864-1942)

    Při sklence vína

    No.: 906

    Auction price: 300 CZK (12 €)

    Planned termination: 24. 05. 2019 08:27

    bibliofilie, podpis na patitulu J.S. Machar, vyd. Ot. Štorch-Marien, Praha, 1929, ex. 41/50 na holandském papíře, ed. Aventinum, sv. 227, upr. M. Kaláb, pův. brož, 200s., restaurováno, krásný stav,

    Current price: 300 CZK (12 €)