Výtvarné umění 19. - 21. století (168. Aukce)

Předaukční výstava bude probíhat v AS Vltavín, Masarykovo nabř. 36, Praha 1
16. 9. - 20. 9. 2019 | 10-12 a 13-18
23. 9. - 25. 9. 2019 | 10-18
26. 9. 2019 | 10 - 15 hodin
První podání nebo-li limitování probíhá do 26. 9. 2019 do 15:00 hod.
Výsledky budou rozeslány následující den, tj. 27. 9. 2019

  • Jiří Načeradský

    Kudlanka

    Položka č.: 120

    Vyvolávací cena: 160.000 CZK (6.400 €)

    Ukončení prvního podání: 26. 09. 2019 15:00

    olej, plátno, 2010, 81 x 100 cm, sign. LD Načeradský, typické vtipné dílo z ruky jednoho z vůdčích představitelů Nové figurace a české grotesky. Načeradský vystudoval Akademii výtvarných umění v Praze u V. Rady, zúčastnil se také stipendijních pobytů v Paříži. Jeho dílo bylo vždy těsně spjato s iron…

    Aktuální cena: 160.000 CZK (6.400 €)

  • Vladimír Kafka

    (1963-2018)

    Zachycené světlo

    Položka č.: 121

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (400 €)

    akryl, plátno, 2005, 185 x 165 cm, sign. LD Vl. Kafka 2005, klínový rám, nádherná ukázka Kafkovy symbolicky expresivní malby, v tomto případě stejně vitální jako byl autor sám, rovněž poškození na několika místech plátno jako by odráželo malířovy pohnuté životní osudy, na zadní straně popsáno autore…

    Aktuální cena: 10.000 CZK (400 €)

  • Vladimír Kafka

    (1963-2018)

    Obloha na zemi

    Položka č.: 122

    Vyvolávací cena: 20.000 CZK (800 €)

    akryl, plátno, asambláž, písková struktura, 2004, 160,5 x 185,5 cm, sign. PD Vl. Kafka 2004, klínový rám, nabízené velké plátno Obloha na zemi je typickou prací známého akademického malíře a osobitého duchovního léčitele, na zadní straně popsáno autorem, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Ptáčka a M…

    Aktuální cena: 20.000 CZK (800 €)

  • Jiří Načeradský

    Marťanky

    Položka č.: 123

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (160 €)

    akvarel, tuš, papír, 1975, 29 x 41 cm, sign. LD Načeradský 75, rám, žák prof. V. Rady na AVU v Praze, člen Volného sdružení 12/15

    Aktuální cena: 4.000 CZK (160 €)

  • Jiří Načeradský

    Položka č.: 124

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (200 €)

    Aktuální cena: 5.000 CZK (200 €)

  • Jiří Načeradský

    Muž

    Položka č.: 125

    Vyvolávací cena: 16.000 CZK (640 €)

    olej, plátno, 2003, 50 x 70 cm, sign. DU Načeradský 2003, rám, malíř Nové figurace a člen Volného sdružení 12/15, Pozdě ale přece – od roku 1957 do roku 1963 studoval na pražské Akademii výtvarného umění u profesora Vlastimila Rady. Na půdu akademie se vrátil o dvě desítky let později jako profesor …

    Aktuální cena: 16.000 CZK (640 €)

  • Rudolf Fila

    Paralelní akce 5 štětců k poctě V. Boudníka

    Položka č.: 126

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (48 €)

    tempera, tisk, papír, 1988, 39,5 x 29,5 cm, sign. PD R. Fila 1988, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 1.200 CZK (48 €)

  • Pavla Mautnerová

    (1919-2001)

    Struktura

    Položka č.: 127

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (360 €)

    kombinovaná technika, laky, karton, 1960, 11 x 44,5 cm, rám

    Aktuální cena: 9.000 CZK (360 €)

  • Aleš Veselý

    (1935-2015)

    Položka č.: 128

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (480 €)

    kombinovaná technika, tužka, papír, 33,5 x 41 cm, sign. LN Aleš Veselý, rám, žák prof. V. Silovského na AVU v Praze, člen skupiny Šmidrové

    Aktuální cena: 12.000 CZK (480 €)

  • Kája Saudek

    (1935-2015)

    Královna

    Položka č.: 129

    akvarel, tuš, papír, 24 x 13 cm, rám, kresba pro Nei Report, značeno technickými poznámkami z redakce, přiloženo dobrozdání potvrzující originalitu od tehdejšího redaktora časopisu, Antikvariát Dlážděná, ilustrátor a filmový výtvarník, autodidakt

    Poslední dražitel: ID4**5 Historie příhozu

  • Kája Saudek

    (1935-2015)

    PF 2000

    Položka č.: 130

    Vyvolávací cena: 30.000 CZK (1.200 €)

    tuš, tužka, papír, 1999, 45 x 31 cm, mírně pokrčený papír, ilustrátor a filmový výtvarník, autodidakt

    Aktuální cena: 30.000 CZK (1.200 €)

  • Vladimír Jiránek

    (1951-2012)

    Mizíme

    Položka č.: 131

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    fixa, papír, 18 x 27 cm, pasparta, PD věnování Evě Vladimír Jiránek

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

  • Jan Vyčítal

    Poslušně hlásím

    Položka č.: 132

    kombinovaná technika, kresba, koláž, 28,5 x 41,5 cm, sign. PD Jan Vyčítal, rám

  • Vladimír Komárek

    Pohlednice

    Položka č.: 133

    Vyvolávací cena: 65.000 CZK (2.600 €)

    olej, plátno, 1974, 49 x 69 cm, sign. DU V. Komárek 74, rám, Vladimír Komárek je svým okolím často označován za vypravěče. Jeho obrazy nejsou pouhou výpovědí, ale i příběhem samotným. Nesou si v sobě melancholickou lyričnost a poetičnost. Svojí tvorbou navazuje na slávu českého poetismu a imaginace,…

    Aktuální cena: 65.000 CZK (2.600 €)

  • Radek Andrle

    (1976)

    Osudová žena IV.

    Položka č.: 134

    cín, 2012, v. 66,5 cm, zančeno v podstavci Radek Anderle 2012, č. 1/5

    Poslední dražitel: ID5**4 Historie příhozu

  • Klára Bémová

    Z cyklu Motorkáři

    Položka č.: 135

    leštěný bronz, 2003, v. 23 cm, Bémová vystudovala VŠUP v Praze (ateliér Veškerého sochařství Kurta Gebauera). Nabízená položka patří do autorčina období, kdy tvořila drobnější práce z bronzu a epoxidu, zaměřené na realistický detail, které posouváním významů a asociací hraničí s hravou ironií. Bémov…

  • Jiří Anderle

    Pan a Grácie

    Položka č.: 136

    Vyvolávací cena: 48.000 CZK (1.920 €)

    koláž, sádra, pastel, kombinovaná technika, 1981, 70 x 50 cm, rám, ve svých grafických a obrazových cyklech vytvořil Jiří Anderle působivé podobenství současného člověka v jeho kontextech mytologických, historických, sociologických. V letech 1955–1961 studoval na VŠUP a AVU v Praze, obor malba a gr…

    Aktuální cena: 48.000 CZK (1.920 €)

  • Aleš Lamr

    Společnost

    Položka č.: 137

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (120 €)

    akvarel, papír, 2000, 43,5 x 30,5 cm, sign. NU A. Lamr 2000, žák prof. J. A. Šálka na Státní uměleckoprůmyslové škole v Brně, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 3.000 CZK (120 €)

    Poslední dražitel: ID6**9 Historie příhozu

  • Aleš Lamr

    Lampionová slavnost

    Položka č.: 138

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (240 €)

    akvarel, tužka, papír, 1992, 41 x 57 cm, sign. DU A. Lamr 92, rám, žák prof. J. A. Šálka na Státní uměleckoprůmyslové škole v Brně, člen Umělecké besedy a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 6.000 CZK (240 €)

  • MICL

    (1969)

    Kouření nové dýmky na Podkově

    Položka č.: 139

    Vyvolávací cena: 18.000 CZK (720 €)

    olej, plátno, 2015, 45,5 x 61 cm, Dílo od malíře, působícího dříve ve skupinách Luxsus a Natvrdlí. MICL je znám především pro své psychedelické až fantasmagorické kompozice zaplněné obilnými klasy, marihuanou či třeba melouny. V jeho utopických, často až „mimozemských“ výjevech lze spatřovat ironick…

    Aktuální cena: 18.000 CZK (720 €)

  • František Hodonský

    V bažinách

    Položka č.: 140

    Vyvolávací cena: 38.000 CZK (1.520 €)

    olej, plátno, 2010 - 11, 81 x 101 cm, sign. DU Hodonský, rám, vydařená práce klasika moderní české krajinomalby, který spolu s Ivanem Ouhelem a Michalem Ranným patřil mezi hlavní pokračovatele české krajinářské tradice zosobněné Antonínem Slavíčkem, Jindřichem Pruchou, Janem Preislerem, Josefem Šímo…

    Aktuální cena: 38.000 CZK (1.520 €)

  • František Hodonský

    Čeření

    Položka č.: 141

    Vyvolávací cena: 57.000 CZK (2.280 €)

    olej, plátno, 2017-2018, 100 x 69,7 cm, sign. UD Hodonský 2018, lišta, Krásná práce klasika moderní české krajinomalby, který spolu s Ivanem Ouhelem a Michalem Ranným patřil mezi hlavní pokračovatele české krajinářské tradice zosobněné Antonínem Slavíčkem, Jindřichem Pruchou, Janem Preislerem, Josef…

    Aktuální cena: 57.000 CZK (2.280 €)

  • Miroslav Jiránek

    Loďky

    Položka č.: 142

    Vyvolávací cena: 60.000 CZK (2.400 €)

    olej, plátno nalepené na dřevěné desce, 1994, 103 x 122 cm, sign. PD M. Jiránek 1994, rám, pro Jiránka se stala velkou inspirací příroda. Ve svém díle často zachytává motiv vodní hladiny spolu s magickými místy lesů Kokořínska s pískovcovými skalami porostlými mechem. Své studium absolvoval na Vysok…

    Aktuální cena: 60.000 CZK (2.400 €)

  • Ladislav Kuklík

    Tygr

    Položka č.: 143

    Vyvolávací cena: 22.500 CZK (900 €)

    kresba tuší, papír, 2018, 66,7 x 54 cm, sign. LD L. Kuklík 2018, Kuklík studoval v letech 1968 - 1974 VŠU v Praze, obor volná grafika a ilustrace u profesorů Jiřího Trnky a Zdeňka Sklenáře. Jeho hlavním tématem byla vždy žena, poslední dobou se ovšem zaměřuje také na velkoformátové kresby zvířat , …

    Aktuální cena: 22.500 CZK (900 €)

  • Ivana Lomová

    Green

    Položka č.: 144

    Vyvolávací cena: 52.000 CZK (2.080 €)

    olej, plátno, 2004, 90 x 120 cm, sign. vzadu Ivana Lomová, typická ukázka díla z ruky významné současné autorky, která vystudovala architekturu na ČVUT, je tedy v oboru malířství autodidaktem. Lomová se v posledních letech prosadila svými až hyperrealistickými obrazy, které povětšinou skládá z někol…

    Aktuální cena: 52.000 CZK (2.080 €)

  • Jan Švankmajer

    Muž

    Položka č.: 145

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (600 €)

    tužka, koláž, papír, 40 x 28,5 cm, sign. PD Švankmajer J., rám, Antikvariát Ostrovní, studium na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Praze, žák prof. R. Landera na loutkářské katedře DAMU, člen Surrealistické skupiny, SVU Mánes, tvůrčí skupiny Máj

    Aktuální cena: 15.000 CZK (600 €)

  • Jan Švankmajer

    Položka č.: 146

    tužka, koláž, papír, 37,5 x 26,5 cm, sign. PD Švankmajer J., rám, při okrajích lehce zažloutlý, přeložený papír, Antikvariát Ostrovní, studium na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Praze, žák prof. R. Landera na loutkářské katedře DAMU, člen Surrealistické skupiny, SVU Mánes, tvůrčí skupiny Máj

  • Zvi Tolkovsky

    Koloniálové

    Položka č.: 147

    Vyvolávací cena: 25.900 CZK (1.036 €)

    kombinovaná technika, plátno, 1996, 35 x 35 cm, sign. PD Tolkovsky, rám, profesor Tolkovsky (narozen v Haifě) přednáší na Akademii Bezalel. Žije a pracuje v Jeruzalémě v Izraeli a též poblíž Prahy v České republice. Vystavoval po celém světě: v Izraeli, České republice, Německu, Francii, USA a dalš…

    Aktuální cena: 25.900 CZK (1.036 €)

  • Pavel Besta

    Příběh s dotekem

    Položka č.: 148

    Vyvolávací cena: 28.000 CZK (1.120 €)

    olej, plátno, 2012, 40 x 45 cm, sign. PD Besta 12, typická práce autora, který studoval na AVU nejdříve restaurátorství u prof. Ballardiniho a posléze přešel do ateliéru malby prof. Smetany, člena Skupiny 42. Asi jeho jediná, malba vzniklá velmi subtilnímu výtvarnými prostředky, včetně omezeného uži…

    Aktuální cena: 28.000 CZK (1.120 €)

  • Svatopluk Klimeš

    Šest vykuků

    Položka č.: 149

    Vyvolávací cena: 6.500 CZK (260 €)

    koláž, kombinovaná technika, 2016, 40 x 30 cm, sign. DU Klimeš 2016, pasparta, rám, dílo autora, který se na naší výtvarné scéně pohybuje již šestou dekádu, vzniklo opět pro něj zcela charakteristickým způsobem, kdy umělec „maluje“ ohněm. Dá se říct, že jak Klimeš pracuje se vším, co s ohněm souvisí…

    Aktuální cena: 6.500 CZK (260 €)