Výtvarné umění 19. - 21. století (168. Aukce)

Předaukční výstava bude probíhat v AS Vltavín, Masarykovo nabř. 36, Praha 1
16. 9. - 20. 9. 2019 | 10-12 a 13-18
23. 9. - 25. 9. 2019 | 10-18
26. 9. 2019 | 10 - 15 hodin
První podání nebo-li limitování probíhá do 26. 9. 2019 do 15:00 hod.
Výsledky budou rozeslány následující den, tj. 27. 9. 2019

  • František Dvořák

    (1862-1927)

    Hlava dívky

    Položka č.: 210

    Vyvolávací cena: 7.000 CZK (280 €)

    Ukončení prvního podání: 26. 09. 2019 15:00

    olej, plátno, 20 x 25,5 cm, rám, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 7.000 CZK (280 €)

  • Franz Maschek

    (1790-1862)

    Portrét

    Položka č.: 211

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (160 €)

    olej, plátno, 74 x 60 cm, sign. LD F. Maschek, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 4.000 CZK (160 €)

    Šlechtic

    Položka č.: 212

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (240 €)

    olej, plech, 34 x 25 cm, rám

    Aktuální cena: 6.000 CZK (240 €)

  • Václav Hollar

    (1607-1677)

    Položka č.: 213

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (400 €)

    mědirytina, 1649, 27,8 x 111,5 cm, pravděpodobně pozdější otisk z původní desky, místy zažloutlý, několikrát přeložený a lepený papír, na papíře skvrnky, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 10.000 CZK (400 €)

  • Christoph Friedrich Krieger

    Prospect - Prag in Böhmen (Pohled na Starou Prahu)

    Položka č.: 214

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (200 €)

    mědirytina, 1712, 67 x 28 cm, několikrát přeložený, lepený papír, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 5.000 CZK (200 €)

  • Anton Balzer

    (1771-1807)

    Slavná vídeňská slečna Therese Prie

    Položka č.: 215

    akvatinta, 31 x 21,5 cm, značeno PD v desce Anton Balzer f, LD Baron von der Goltz pinx., na papíře mimo tisk několik zahnědlých skvrnek, antiqari.at Radhošťská

  • Nicolas Colibert

    (1750-1806)

    Námluvy

    Položka č.: 216

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    mědirytina, 21,1 x 14,4 cm, značeno PD v desce Colibert, lehce zašlý papír, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

  • Anthonius van Dyck

    (1599-1641)

    Frederick Prince of Aray

    Položka č.: 217

    mědirytina, 48,5 x 34 cm, značeno LD Ant. van Dyck pinxit., DU Paulus Pontius scupsit., PD C. van der Stock excudit., uprostřed přeloženo, při okraji 2 x natrženo, mírně pomuchlaný papír, antiqari.at Radhošťská

  • Giovanni Battista Piranesi

    (1720-1778)

    Teatro di Marcello

    Položka č.: 218

    mědirytina, 1757, 40,3 x 54,5 cm, značeno PD v desce Piranesi Architetto fec., uprostřed přeloženo, papír místy zahnědlý, antiqari.at Radhošťská

  • Frans Hogenberg

    (1535-1590)

    Vpád pasovských vojsk do Prahy 15.2.1611

    Položka č.: 219

    lept, 30 x 37,5 cm, ilustrace z knihy Geschichtsblätter, 1611, na papíře zahnědlé skvrny, uprostřed cca 3 cm natrženo, antiqari.at Radhošťská

  • Giovanni Giocomo de Rossi

    (1627-1692)

    Veduta - Řím ponte Milvio

    Položka č.: 220

    mědirytina, 34,5 x 49 cm, značeno PD v desce Gio. Iacomo Rossi le stampa in Roma alla pace co Priu del S. P. , při okrajích mírně pomuchlaný papír, antiqari.at Radhošťská

  • Georg Matthaüs Seutter

    (1678-1557)

    Prospect der Statt Kayser Carlsbad - Karlovy Vary

    Položka č.: 221

    kolorovaná mědirytina, 49,2 x 57 cm, uprostřed přeložený, lepený papír, při horním okraji mimo tisk zahnědlé skrvny, při okrajích mírně zašpiněno, antiqari.at Radhošťská

  • Willem Janszoon Blaeu

    (1571-1638)

    Evropa

    Položka č.: 222

    kolorovaná mědirytina, 1633, 41 x 55,5 cm, značeno PN v desce Evropa recens descripta á Guilielmo Blaeuw., uprostřed přeložený, lepený papír, při okrajích mírně zašpiněno, 1 x cca 3 cm při okraji natrženo, antiqari.at Radhošťská

  • Georg Matthäus Seutter

    (1678-1757)

    Planispherium Coeleste

    Položka č.: 223

    kolorovaná mědirytina, 1730, 49,3 x 57 cm, značeno DU v desce Sc. Melchior Rein aqua forti, uprostřed přeloženo, při okrajích zašpiněný papír, 2 x při okraji natrženo. Vzácná dekorativní nebeská mapa publikovaná v Augsburgu kolem roku 1730. Mapa obsahuje dvě mapy severní a jižní oblohy s alegorický…

  • Georg Matthäus Seutter

    (1678-1757)

    Alegorická mapa Hrad lásky

    Položka č.: 224

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (600 €)

    kolorovaná mědirytina, 1735, 49,5 x 57,3 cm, značeno PN v desce Matt. Seutter S. C. Maj. Geogr. In Augsp., Homannův žák Georg Matthäus Seutter přetavil typické dobové podání městského plánu do alegorické mapy obléhání Ostrova lásky. Poněkud netypicky je zde Hrad lásky zpodoben jako mužské srdce obeh…

    Aktuální cena: 15.000 CZK (600 €)

  • Frederyk de Wit

    (1629/30-1706)

    Regnum Bohemia

    Položka č.: 225

    Vyvolávací cena: 5.500 CZK (220 €)

    kolorovaná mědirytina, 50 x 58,5 cm, uprostřed přeložený, lepený, zažloutlý papír, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 5.500 CZK (220 €)

  • A. Adámek

    Kavkazská žena

    Položka č.: 226

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (120 €)

    olej, karton, 35 x 41 cm, na zadní straně štítek s popisem v němčině, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 3.000 CZK (120 €)

  • Alois Boháč

    (1885-1945)

    Muž u útesu

    Položka č.: 227

    olej, karton, 18,5 x 27 cm, sign. PD Al. Boháč, rám, Antikvariát Ostrovní

  • Antonín Borovička

    (1890-1944)

    Ležící ženský akt

    Položka č.: 228

    olej, plátno, 44 x 73 cm, sign. PD A. Borovička, rám, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 7.600 CZK (304 €)

  • Kovář

    Rumunská stařenka

    Položka č.: 229

    olej, dřevotříska, 1934, 60 x 49,5 cm, sign. PD Kovář 34, rám, Antikvariát Dlážděná

  • Ján Šandora

    (1912-1997)

    Dívka v červeném

    Položka č.: 230

    olej, karton, 1948, 42 x 34 cm, sign. PD Jano 1948 a na zadní straně Šandora Jano, rám, na zadní straně autorovo věnování z Trenčianských Teplic z roku 1948, Antikvariát Dlážděná, žák Ľ. Fully a M. Galandy na ŠUR v Bratislavě, M. Švabinského a V. Nechleby na AVU v Praze a C. Fahringera a K. Sterrera…

    Aktuální cena: 4.700 CZK (188 €)

  • Karel Vik

    (1883-1964)

    Portrét děvčátka (Jarmilka)

    Položka č.: 231

  • Stanislav Geisler

    (1908-1984)

    Zima v Broumově

    Položka č.: 232

    Vyvolávací cena: 4.800 CZK (192 €)

    Aktuální cena: 4.800 CZK (192 €)

  • Jindřich Hlavín

    (1877-1958)

    Chalupy

    Položka č.: 233

  • Josef Holub

    (1895)

    Pod Vyšehradem

    Položka č.: 234

    Vyvolávací cena: 19.000 CZK (760 €)

    olej, plátno, 43,7 x 48,9 cm, sign. PD J. Holub, rám, rám poškozen, antiqari.at Radhošťská

    Aktuální cena: 19.000 CZK (760 €)

  • Gottlieb Theodor Kempf - Hartenkampf

    (1871-1964)

    Na horské vycházce

    Položka č.: 235

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (480 €)

    olej, plátno, 1933, 58 x 78,5 cm, sign. PD Kempf 1933, rám, na rámu oděrky. Autor byl malíř a ilustrátor, představitel Vídeňské secese. V letech 1888 až 1896 studoval na vídeňské akademii výtvarných umění u Julia Viktora Bergera, Leopolda Karla Müllera, Josefa Matyáše z Trenkwaldu a srpna Eisenmenge…

    Aktuální cena: 12.000 CZK (480 €)

  • Vlastimil Kuřil

    (1893-?)

    Podzimní krajina

    Položka č.: 236

    olej, karton, 1923, 37 x 46 cm, sign. LD V. Kuřil 23, rám, Antikvariát Dlážděná, žák prof. V. Bukovace a V. Hynaise na AVU v Praze, člen SVU Mánes

  • Vlastimil Kuřil

    (1893-?)

    Položka č.: 237

    olej, malířská lepenka, 30 x 40 cm, sign. PD Vlast. Kuřil, rám, Antikvariát Dlážděná, žák prof. V. Bukovace a V. Hynaise na AVU v Praze, člen SVU Mánes

    Poslední dražitel: ID5**1 Historie příhozu

  • Heřman Němeček

    (1877-1959)

    Na trhu

    Položka č.: 238

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (140 €)

    olej, karton, 45,5 x 32 cm, sign. PD HNěmeček, rám, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 3.500 CZK (140 €)

    Zátiší s chlebem

    Položka č.: 239

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (320 €)

    olej, plátno, 57 x 81 cm, rám, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 8.000 CZK (320 €)