Výtvarné umění 19. - 21. století (168. Aukce)

Předaukční výstava bude probíhat v AS Vltavín, Masarykovo nabř. 36, Praha 1
16. 9. - 20. 9. 2019 | 10-12 a 13-18
23. 9. - 25. 9. 2019 | 10-18
26. 9. 2019 | 10 - 15 hodin
První podání nebo-li limitování probíhá do 26. 9. 2019 do 15:00 hod.
Výsledky budou rozeslány následující den, tj. 27. 9. 2019

  • Igor Grimmich

    (1979)

    Láďa

    Položka č.: 150

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (240 €)

    Ukončení prvního podání: 26. 09. 2019 15:00

    akryl, plátno, 2018, 20 x 20 cm, sign. PD Grimmich 18, žák M. Rittsteina na AVU v Praze

    Aktuální cena: 6.000 CZK (240 €)

  • Igor Grimmich

    (1979)

    Město snů III

    Položka č.: 151

    Vyvolávací cena: 44.000 CZK (1.760 €)

    akryl, plátno, 2017, 99,5 x 100 cm, sign. PD Grimmich 17, obrazy Igora Grimmicha svojí barevností posouvají zobrazenou realitu na hranici imaginace. Absolvent Rittsteinova atelieru je ve svém výrazu snadno rozpoznatelný. Snová rovina jeho obrazů se někdy stupňuje až do atmosféry apokalypsy, která je…

    Aktuální cena: 44.000 CZK (1.760 €)

  • Zbyněk Havlín

    (1976)

    Report from the nature 010

    Položka č.: 152

    Vyvolávací cena: 36.000 CZK (1.440 €)

    olej, plátno, 2019, 100 x 80 cm, sign. vzadu Havlín 2019

    Aktuální cena: 36.000 CZK (1.440 €)

  • Linda Klimentová

    Fontána Latona

    Položka č.: 153

    Vyvolávací cena: 24.000 CZK (960 €)

    akryl, plátno, 2015, 80 x 100 cm, sign. PD L. Klimentová, Obraz Fontána Latona, patří k sérii obrazů fontán a ohňostrojů,

    Aktuální cena: 24.000 CZK (960 €)

  • Leoš Suchan

    (1989)

    Ryby III

    Položka č.: 154

    Vyvolávací cena: 33.500 CZK (1.340 €)

    akryl, olej, plátno, 2019, 120 x 90 cm, sign. zezadu Leoš Suchan, ve své tvorbě se Leoš Suchan zaměřuje na dvě krajní polohy malby. Je to malba realistická a malba čistě abstraktní, někdy se tyto dva odlišné přístupy snaží kombinovat na jednom díle. U malby popisné si vybírá témata zcela všední, kte…

    Aktuální cena: 33.500 CZK (1.340 €)

  • Otto Placht

    Džunglička

    Položka č.: 155

    Vyvolávací cena: 39.000 CZK (1.560 €)

    akryl, kombinovaná technika, plátno, 2018, 80 x 60 cm, sign. zezadu Otto Placht, autor je absolventem Akademie výtvarných umění v Praze, posléze se stal jedním z nejznámějších malířů expresivní abstrakce. Jeho tvorba je inspirovaná životem v jihoamerické džungli, kde střídavě s pražskými tvůrčími ob…

    Aktuální cena: 39.000 CZK (1.560 €)

  • Roman Franta

    Žabička a horská koza

    Položka č.: 156

    Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.000 €)

    akryl, plátno, 2002-2013, 30,3 x 35,3 cm, monogr. LD R.F., Roman Franta absolvoval AVU v Praze v ateliérech Bedřicha Dlouhého a Aleše Veselého. Ve studiu dále pokračoval v USA na kalifornském Institutu umění v San Franciscu u J. Morgana, J. Hatofského a K. Anno. Od roku 2008 působil v ateliéru malby…

    Aktuální cena: 25.000 CZK (1.000 €)

  • Martin Velíšek

    (1963)

    Žlutá ponorka

    Položka č.: 157

    litografie, 2018, 37,45 x 49 cm, sign. DU Martin Velíšek 2018, č. 77/90, žák prof. S. Libenského a J. Svobody na VŠUP v Praze

    Poslední dražitel: ID6**4 Historie příhozu

  • Stanislav Kolíbal

    (1925)

    Geometrická kompozice

    Položka č.: 158

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

    suchá jehla, 1985, 14 x 15 cm, sign. PD Kolíbal 85, pasparta, č. 53/60, antiqari.at Radhošťská, žák prof. A. Strnadela a F. Trostera, člen Umělecké besedy, spoluzakladatel skupiny UB 12

    Aktuální cena: 2.500 CZK (100 €)

  • Massimo Salvadori

    A4T48

    Položka č.: 159

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (480 €)

    akryl, plátno, 2017, 40 x 40 cm, sign. vzadu Massimo Salvadori, rám

    Aktuální cena: 12.000 CZK (480 €)

  • Pietro Annigoni

    (1910-1988)

    Položka č.: 160

    litografie, 63 x 42 cm, sign. PD Pietro Annigoni, rám, č. 12/60

  • Francis Bacon

    (1909-1992)

    Potrait of George Dyer talking

    Položka č.: 161

    Vyvolávací cena: 5.500 CZK (220 €)

    ofsetlitografie, velinový papír, 37 x 27,5 cm, rám, printed in Derriere le Miror art magazine no. 162 (1966), published by Galerie Maegeth, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 5.500 CZK (220 €)

  • Banksy

    (1974)

    Peckham Rock

    Položka č.: 162

  • Salvador Dalí

    (1904-1989)

    The Logician Devil

    Položka č.: 163

    Vyvolávací cena: 4.000 CZK (160 €)

    Aktuální cena: 4.000 CZK (160 €)

  • Salvador Dalí

    (1904-1989)

    Peklo: Zpěv 22: Les Prevaricateurs

    Položka č.: 164

    Vyvolávací cena: 4.500 CZK (180 €)

    Aktuální cena: 4.500 CZK (180 €)

  • Salvador Dalí

    (1904-1989)

    Peklo: Zpěv 20: Věštci a čarodějové

    Položka č.: 165

  • André Derain

    (1880-1954)

    Faun a dívka (z cyklu Satyrikon)

    Položka č.: 166

    Vyvolávací cena: 1.900 CZK (76 €)

    lept, 1934, 29 x 24 cm, rám

    Aktuální cena: 1.900 CZK (76 €)

  • Bohuslav Reynek

    (1882-1971)

    Veverka

    Položka č.: 167

    Vyvolávací cena: 8.000 CZK (320 €)

    suchá jehla, 14,1 x 9,2 cm, zažloutlý papír, Antikvariát Ostrovní, soukromé studium, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 8.000 CZK (320 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Novoročenka

    Položka č.: 168

    Vyvolávací cena: 2.900 CZK (116 €)

    Aktuální cena: 5.000 CZK (200 €)

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Novoročenka Jana Fučíka na rok 1953

    Položka č.: 169

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Tři psi (Mstivá kantiléna)

    Položka č.: 170

    Vyvolávací cena: 4.200 CZK (168 €)

    Aktuální cena: 4.200 CZK (168 €)

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Jezdec na koni

    Položka č.: 171

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Měsíční krajina

    Položka č.: 172

    Vyvolávací cena: 4.300 CZK (172 €)

    suchá jehla, 1948, 11,1 x 8,3 cm, sign. DU Tichý, rám, Antikvariát Ostrovní, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění

    Aktuální cena: 4.300 CZK (172 €)

  • František Tichý

    (1896-1961)

    Arlecchino

    Položka č.: 173

    suchá jehla, 1944/1945, 28,5 x 19 cm, antiqari.at Radhošťská, žák prof. J. Obrovského, V. Nechleby a K. Krattnera, člen Devětsilu, SČUG Hollar, UB, SVU Mánes, České akademie věd a umění

  • Alfons Mucha

    (1860-1939)

    Studie ženské hlavy (Documents decoratives č.20)

    Položka č.: 174

  • Joža Uprka

    (1861-1940)

    Dudáček

    Položka č.: 175

    Vyvolávací cena: 3.800 CZK (152 €)

    lept, 24,5 x 12,3 cm, sign. PD Joža Uprka, mírně zažloutlý papír, Antikvariát Dlážděná, žák prof. F. Čermáka na AVU v Praze, člen Umělecké besedy, SVUM, spolku Škréta a SVU Mánes

    Aktuální cena: 3.800 CZK (152 €)

  • Cyril Bouda

    Ovocnář

    Položka č.: 176

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    Aktuální cena: 2.100 CZK (84 €)

    Poslední dražitel: ID5**9 Historie příhozu

  • Adolf Kašpar

    (1877-1934)

    Italka

    Položka č.: 177

    litografie, hedvábný papír, 46 x 30 cm, sign. LD v desce Kašpar, papír při okrajích zohýbán, ohnuté rohy, antiqari.at Radhošťská, žák prof. M. Pirnera na AVU v Praze, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

  • Jaroslav Šerých

    (1928-2014)

    Masky

    Položka č.: 178

    lept, 1974, 30 x 24 cm, sign. PD JŠerých 74, rám, č. 27/55, studoval u prof. V. Vorlíčka a J. Kirchnera na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Jablonci nad Nisou a na Střední výtvarné škole v Turnově, žák prof. V. Rady na AVU, prof. V. Pukla ve speciální grafické škole, aspirantura u prof. V. Silovské…

  • Maxmilián Švabinský

    Položka č.: 179

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (48 €)

    litografie, 16,5 x 11,5 cm, sign. PD MŠvabinský, pasparta, č. 12/40, Antikvariát Ostrovní, žák prof. M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla na Akademii v Praze, člen SVU Mánes, jeho předseda, člen a předseda spolku umělců České akademie věd a umění, zakládající člen SČUG Hollar, člen Société Nationale des…

    Aktuální cena: 1.200 CZK (48 €)