Výtvarné umění 19. - 21. století (168. Aukce) - online část

16. 9. - 20. 9. 2019 | 10-12 a 13-18
23. 9. - 25. 9. 2019 | 10-18
26. 9. 2019 | 10 - 15 hodin
Výsledky budou rozeslány následující pondělí, tj. 30. 9. 2019

  • Karel Oberthor

    Bukovec

    Položka č.: 648

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (48 €)

    Plánované ukončení: 27. 09. 2019 11:31

    tužka, akvarel, papír, 1955, 10,8 x 14,9 cm, sign. DU K. Oberthor 58, použito jako pohlednice Josefu Hrachovcovi, lehce zažloutlý, při okrajích pokrčený papír, na p, žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.200 CZK (48 €)

  • Karel Oberthor

    Český Krumlov

    Položka č.: 649

    Plánované ukončení: 27. 09. 2019 11:32

    tužka, akvarel, papír, 1956, 10,9 x 15 cm, sign. DU K. Oberthor 58, použito jako pohlednice Josefu Hrachovcovi, žák prof. I. Kulce na Ukrajinské akademii a prof. V. Pukla a V. Silovského na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

  • Hana Pluhařová

    (1912-1956)

    Položka č.: 650

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    Plánované ukončení: 27. 09. 2019 11:33

    akvarel, papír, 36,5 x 29,8 cm, p�ilo�eno pod�kov�n� za projeven� soustrasti p�i �mrt� Hany Pluha�ov�, za�loutl� pap�r

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

  • Václav Sivko

    (1923-1974)

    Krajina se stromem

    Položka č.: 651

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    Plánované ukončení: 27. 09. 2019 11:34

    lavírovaná kresba tuší, 1944, 31 x 44 cm, sign. LD V. Sivko 44, pokrčený, místy poškozený papír, žák prof. J. Vodrážky na Státní grafické škole v Praze, prof. F. Tröstera na UMPRUM tamtéž, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar a Skupiny 29. augusta v Bratislavě

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

  • Václav Souček

    (1887-1941)

    Autoportrét Václava Součka

    Položka č.: 652

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (72 €)

    Plánované ukončení: 27. 09. 2019 11:35

    Aktuální cena: 1.800 CZK (72 €)

  • Václav Souček

    (1887-1941)

    Položka č.: 653

    Plánované ukončení: 27. 09. 2019 11:36

  • Karel Souček

    (1915-1982)

    Ležící akt

    Položka č.: 654

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

    Plánované ukončení: 27. 09. 2019 11:37

    tempera, papír, 1980, 42 x 60 cm, sign. LD K. Souček 80, při okraji lehce roztržený papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. A. Hofbauera, J. Bendy, J. Obrovského, člen Skupiny 42, Umělecké besedy, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.500 CZK (100 €)

  • Karel Šimůnek

    (1869-1942)

    Odpočívající tanečnice

    Položka č.: 655

    Plánované ukončení: 27. 09. 2019 11:38

  • Jaroslav Štika

    (1906-1940)

    Schoulená

    Položka č.: 656

    Plánované ukončení: 27. 09. 2019 11:39

    akvarel, tužka, běloba, papír, 51 x 39,5 cm, sign. PD J. Štika, rám, v dolní části z větší části mimo kresbu vodní skvrna na papíře, Antikvariát Dlážděná, žák prof. J. Obrovského na AVU v Praze

    Aktuální cena: 1.900 CZK (76 €)

  • Bohumil Ullrych

    Položka č.: 657

    Plánované ukončení: 27. 09. 2019 11:40

    kombinovaná technika, papír, 36,5 x 53 cm, sign. LD B. Ullrych 35, rám, Antikvariát Dlážděná

  • Fernand Vácha

    (1903-?)

    Návrh na kostým

    Položka č.: 658

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    Plánované ukončení: 27. 09. 2019 11:41

    2x akvarel, běloba, pastel, papír, 31,3 x 22,8 cm, sign. PD Fernand Vácha, Film: Dalibor, 1956, režie Václav Krška; Zeman Václav v bitevním - přítel Daliborův; Zeman Tobiáš v bitevním - Daliborův věrný, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

  • Karel Vik

    (1883-1964)

    Chrám svatého Víta a Bazilika sv. Jiří

    Položka č.: 659

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    Plánované ukončení: 27. 09. 2019 11:42

    akvarel, uhel, papír, 1925, 21 x 16 cm, sign. PD Vik 1925, rám, Antikvariát Dlážděná, studium na odborné tkalcovské škole v Lomnici nad Popelkou, žák prof. R. Ottenfelda na Akademii v Praze, zakládající člen SČUG Hollar, člen Salonu d'Autumne v Paříži, SVU Mánes, řádný člen České akademie věd a uměn…

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Vincenc Vingler

    (1911-1981)

    Páv

    Položka č.: 660

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (200 €)

    Plánované ukončení: 27. 09. 2019 11:43

    pastel, papír, 1953, 18 x 25,5 cm, sign. LD Vingler 53, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 5.000 CZK (200 €)

  • Bohumil Voříšek

    (1924-1968)

    Lodě

    Položka č.: 661

    Plánované ukončení: 27. 09. 2019 11:44

    tempera, akvarel, papír, 1955, 20,5 x 28,5 cm, sign. LD B. Voříšek 55, rám, na rámu nepatrné oděrky, antiqari.at Radhošťská

  • Charlotte Weyrother - Mohr Piepenhagenová

    (1821-1902)

    Položka č.: 662

    Vyvolávací cena: 4.500 CZK (180 €)

    Plánované ukončení: 27. 09. 2019 11:45

    tužka, papír, 21,7 x 29,7 cm, sign. PD Lotti Weyrother, při okrajích lehce pokrčený papír, drobné skvrny na papíře, Antikvariát Ostrovní

    Aktuální cena: 4.500 CZK (180 €)

  • Jan Zachariáš Quast

    (1814-1891)

    Pták na květech

    Položka č.: 663

    Vyvolávací cena: 5.900 CZK (236 €)

    Plánované ukončení: 27. 09. 2019 11:46

    Aktuální cena: 5.900 CZK (236 €)

  • Jan Bauch

    (1898-1995)

    Portrét ženy

    Položka č.: 664

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (140 €)

    Plánované ukončení: 27. 09. 2019 11:47

    Aktuální cena: 3.500 CZK (140 €)

  • Václav Bláha st.

    (1922)

    Břeh v zimě

    Položka č.: 665

    Vyvolávací cena: 9.000 CZK (360 €)

    Plánované ukončení: 27. 09. 2019 11:48

    Aktuální cena: 9.000 CZK (360 €)

  • Václav Bubeníček

    (1913-1989)

    Belveder

    Položka č.: 666

    Vyvolávací cena: 1.400 CZK (56 €)

    Plánované ukončení: 27. 09. 2019 11:49

    olejová tempera, karton, 33,5 x 29 cm, sign. PD V. Bubeníček, rám, v horní části mírně poškozeno, Antikvariát Dlážděná, žák prof. F. Kysely na VŠUP v Praze

    Aktuální cena: 1.400 CZK (56 €)

  • Václav Bubeníček

    (1913-1989)

    Dáma v růžovém

    Položka č.: 667

    Plánované ukončení: 27. 09. 2019 11:50

    tempera, akvarel, tuš, papír, 1972, 28 x 19,5 cm, sign. PD V. Bubeníček 72, rám, Antikvariát Dlážděná, žák prof. F. Kysely na VŠUP v Praze

  • Václav Bubeníček

    (1913-1989)

    Sedící dívka

    Položka č.: 668

    Plánované ukončení: 27. 09. 2019 11:51

    akvarel, tuš, papír, 1959, 22 x 20 cm, sign. LD V. Bubeníček 59, rám, Antikvariát Dlážděná, žák prof. F. Kysely na VŠUP v Praze

  • Ondřej Coufal

    (1979)

    Strach

    Položka č.: 669

    Plánované ukončení: 27. 09. 2019 11:52

    tužka, papír, 1991, 20,6 x 28,8 cm, sign. PD O. Coufal 28.-29.91, rám, na rámu drobné oděrky

  • Armen Eloyan

    (1966)

    Tabule

    Položka č.: 670

    Plánované ukončení: 27. 09. 2019 11:53

  • Dobroslav Foll

    (1922-1981)

    Roboti

    Položka č.: 671

    Plánované ukončení: 27. 09. 2019 11:54

    tuš, papír, 1959, 15 x 11,5 cm, sign. LD Foll 59, pasparta, provenience: pozůstalost autora, žák prof. J. Nováka na VŠUP v Praze, člen skupiny Radar

  • Vladimír Fuka

    (1922-1977)

    Pohádková bytost

    Položka č.: 672

    Plánované ukončení: 27. 09. 2019 11:55

    4x fix, papír, vše 29,7 x 21 cm, složeno ze 4 čtvrtek formátu A4

  • Vladimír Fuka

    (1922-1977)

    Ptakožížala

    Položka č.: 673

    Plánované ukončení: 27. 09. 2019 11:56

    fix, papír, 1967, 21 x 29,7 cm, PD datováno 25. 2. 1967

  • Vladimír Fuka

    (1922-1977)

    Váza s kytkou

    Položka č.: 674

    Plánované ukončení: 27. 09. 2019 11:57

    fix, papír, 1967, 29,7 x 21 cm, PD datováno 26. 2. 1967

  • Gnatta

    V severní Africe

    Položka č.: 675

    Plánované ukončení: 27. 09. 2019 11:58

  • Václav Hejna

    (1914-1985)

    Ležící akt dívky

    Položka č.: 676

    Plánované ukončení: 27. 09. 2019 11:59

    akvarel, tuš, papír, 48 x 63 cm, sign. PN Hejna, rám, Antikvariát Dlážděná, žák prof. O. Blažíčka na Vysoké škole architektury v Praze, studium na École des Beaux Arts v Paříži, člen SVU Mánes, SČUG Hollar, Sedm v říjnu

  • Václav Hejna

    (1914-1985)

    Položka č.: 677

    Plánované ukončení: 27. 09. 2019 12:00