• Ladislav Novák

    (1925-1999)

    Položka č.: 46

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (480 €)

    Plánované ukončení: 07. 11. 2019 15:00

    froasáž, 1965, 20,5 x 29,5 cm, značeno autorskou značkou DU, rám, DU věnování: Paní Jiřině Haukové a Jindřichu Chalupeckému srdečně Ladislav Novák; autor byl předním českým představitelem surrealismu. Vynikl také jako básník, psal konkrétní a fónickou poezii. Ve výtvarném projevu je autorem specific…

    Aktuální cena: 12.000 CZK (480 €)

    Odhadní cena: 20 000 - 25 000 Kč CZK

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Hommage a Mademoiselle Riviére

    Položka č.: 45

    Vyvolávací cena: 45.000 CZK (1.800 €)

    otvorová koláž, 1983, 29 x 22,5 cm, monogr. PD JK 83, rám, Antikvariát Ostrovní, zakladatel Skupiny 42, člen Umělecké besedy a skupiny Křižovatka

    Aktuální cena: 45.000 CZK (1.800 €)

    Odhadní cena: 60 000 - 80 000 Kč CZK

  • Ludmila Jiřincová

    Večerní setkávání

    Položka č.: 44

    Vyvolávací cena: 39.000 CZK (1.560 €)

    tempera, kombinovaná technika, papír, 1987, 24,5 x 38,5 cm, sign. PD L. Jiřincová, rám, na zadní straně popsáno, Antikvariát Dlážděná, žákyně prof. T. F. Šimona na AVU v Praze, členka SČUG Hollar, Spolku přátel exlibris a drobné grafiky a Spolku českých bibliofilů

    Aktuální cena: 39.000 CZK (1.560 €)

  • Ludmila Jiřincová

    Dvě dívky

    Položka č.: 43

    Vyvolávací cena: 30.000 CZK (1.200 €)

    Aktuální cena: 30.000 CZK (1.200 €)

    Odhadní cena: 50 000 - 60 000 Kč CZK

  • Ladislav Guderna

    (1921-1999)

    Výjev

    Položka č.: 63

    Vyvolávací cena: 15.000 CZK (600 €)

    tempera, papír, 1989, 29,5 x 35 cm, sign. LD L. Guderna 1989, pasparta, Ladislav Guderna byl slovenský malíř a grafik, který studoval u L. Fully. V 60. letech se stal členem umělecké skupiny Kontinuita. Ve své tvorbě kladl důraz na teoretické problémy umění, čímž se významně vymezil proti předcházej…

    Aktuální cena: 15.000 CZK (600 €)

    Odhadní cena: 25 000 - 35 000 Kč CZK

  • Miloslav Chlupáč

    (1920-2008)

    Sedící žena

    Položka č.: 62

    Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.000 €)

    tuš, tužka, pastel, papír, 90. léta, 70 x 50 cm, sign. PD Chlupáč M, rám, autor byl jednou z nejvýznamnějších osobností české umělecké scény 20. století - a to jak díky své tvorbě, tak i organizačním schopnostem, s nimiž pracoval v rámci skupiny Máj 57 nebo Bloku tvůrčích skupin. Přestože mu v 70. l…

    Aktuální cena: 25.000 CZK (1.000 €)

    Odhadní cena: 40 000 - 50 000 Kč CZK

  • Karel Vaca

    (1919-1989)

    Abstraktní kompozcie

    Položka č.: 61

    Vyvolávací cena: 110.000 CZK (4.400 €)

    olej, plátno, 1965, 95 x 65 cm, sign. DU Vaca 65, rám, v kontextu své doby bylo dílo Karla Vacy odvážně abstrahované, zcela typicky pro výrazový projev autora, který patřil ke členům skupiny Trasa a k mimořádně zdatným umělcům užitého umění (volná grafika, filmové plakáty) a scénografie. Nadmíru cit…

    Aktuální cena: 110.000 CZK (4.400 €)

    Odhadní cena: 140 000 - 160 000 Kč CZK

  • Jiří Načeradský

    Ve vlnách

    Položka č.: 67

    Vyvolávací cena: 38.000 CZK (1.520 €)

    olej, plátno, 2007, 74 x 100 cm, sign. PD Načeradský 2007, rám, Jiří Načeradský se proslavil jako představitel Nové figurace šedesátých let. I v další tvorbě opouštěl figurativní námět zcela výjimečně, především věčné téma ženství zůstávalo záminkou pro jeho výtvarné zpracování v různých stylech i v…

    Aktuální cena: 38.000 CZK (1.520 €)

  • Jiří Načeradský

    Cyklostroje

    Položka č.: 66

    Vyvolávací cena: 20.000 CZK (800 €)

    olej, tempera, tuš, papír, sololit, 1973, 62 x 43 cm, sign. DU Načeradský 73, rám, vydařená práce klasika českého umění představuje ukázku z cyklu Stroje, který autor vytvořil v letech 1971 – 1974. Tento cyklus, stejně jako předcházejí cyklus Běžci, byl inspirován fotografiemi v denním tisku. Fotogr…

    Aktuální cena: 20.000 CZK (800 €)

    Odhadní cena: 40 000 - 45 000 Kč CZK

  • Karel Nepraš

    (1932-2002)

    Hlavičkiáda a ňadrovka

    Položka č.: 65

    tuš, papír, 1966, 57 x 40 cm, sign. PD Karel Nepraš 1966, rám, Karel Nepraš byl už během svého studia na  AVU výrazným kreslířem. Jeho osobitý kreslený humor odrážel tehdejší dobové existenciální cítění, což je patrné z jeho ilustrací k nejstěžejnějším literárním dílům Franze Kafky. Neprašovy kresby…

  • Karel Nepraš

    (1932-2002)

    Kameraman

    Položka č.: 64

    Vyvolávací cena: 190.000 CZK (7.600 €)

    kombinovaná technika, kov, 1988, 46,5 cm, sign. PD K. Nepraš, vítězný návrh plastiky pro Jihozápadní město, přiložen posudek. Sochař, kreslíř, grafik a profesor na Akademii výtvarných umění v Praze. Spoluzakladatel proslulé Křížovnické školy čistého humoru bez vtipu, která funguje dodnes. Nabíze…

    Aktuální cena: 190.000 CZK (7.600 €)

    Odhadní cena: 220 000 - 250 000 Kč CZK

  • Tomáš Bím

    Ponorka

    Položka č.: 139

    Vyvolávací cena: 35.000 CZK (1.400 €)

    akryl, plátno, 2013, 30 x 24 cm, sign. PD Bím 2013, Uznávaný český malíř, grafik a ilustrátor Tomáš Bím vystudoval Odborné polygrafické učiliště, obor knihtisk a získal stipendium Kunstverein Osnabrück e.V. v SRN v roce 1983. Jeho dílo je specifické svojí pozitivní až hřejivou barevností, studium na…

    Aktuální cena: 35.000 CZK (1.400 €)

  • Zdeněk Miler

    (1921-2011)

    Krtek v dortu

    Položka č.: 138

  • Karel Chaba

    (1925-2009)

    Ostrov

    Položka č.: 137

    olej, karton, plátno, 1983, 38 x 38 cm, sign. PD Chaba 83, rám, vzadu popsáno, Antikvariát Ostrovní, soukromé studium

  • Karel Chaba

    (1925-2009)

    Staroměstská mostecká věž

    Položka č.: 136

    Vyvolávací cena: 98.000 CZK (3.920 €)

    olej, plátno, 2004, 90 x 65 cm, sign. LD Chaba, rám, Karel Chaba pojmenoval dílo původně Památník ponížení, a to nejspíše z důvodu, že mezi lety 1621 – 1631 byly na ochozu Staroměstské mostecké věže pro výstrahu vystaveny hlavy účastníků protihabsburského odboje, popravených 21. června 1621 na Star…

    Aktuální cena: 98.000 CZK (3.920 €)

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Nšoči a Old Shatterhand

    Položka č.: 135

    Vyvolávací cena: 75.000 CZK (3.000 €)

    kvaš, papír, 25,5 x 21 cm, sign. PD Z. Burian, rám, výtvarné dílo Zdeňka Buriana zaujímá významné místo na poli obrazové ilustrace dobrodružné literatury. Burian přinesl zcela neortodoxní koncepci do podoby knižních ilustrací vědecko-fantastických a populárně naučných literárních žánrů. Svým pojetím…

    Aktuální cena: 75.000 CZK (3.000 €)

    Odhadní cena: 120 000 - 130 000 Kč CZK

  • Kája Saudek

    (1935-2015)

    Vybraná společnost / Kulturista

    Položka č.: 134

    Vyvolávací cena: 5.000 CZK (200 €)

    tuš, akvarel, papír, 24 x 30 cm, oboustranná kresba, na zadní straně odřený papír, Antikvariát Dlážděná, ilustrátor a filmový výtvarník, autodidakt

    Aktuální cena: 5.000 CZK (200 €)

    Poslední dražitel: ID4**5 Historie příhozu

    Odhadní cena: 10 000 - 15 000 Kč CZK

  • Kája Saudek

    (1935-2015)

    Při odpalu

    Položka č.: 133

    tužka, tuš, akvarel, papír, celý arch 48 x 34,4, kresba 26,7 x 23,8 cm, rám , Kája Saudek byl český malíř a nejznámější český komiksový kreslíř, jehož specifický výtvarný projev se stal inspirací pro další komiksové tvůrce. Inspirován americkým komiksem a pop-artem byl autor ve své době na české výt…

  • Kája Saudek

    (1935-2015)

    Basebollista

    Položka č.: 132

    Vyvolávací cena: 28.000 CZK (1.120 €)

    tužka, tuš, akvarel, papír, celý arch 48 x 34,4, kresba 28,2 x 21,3 cm, rám, Kája Saudek byl český malíř a nejznámější český komiksový kreslíř, jehož specifický výtvarný projev se stal inspirací pro další komiksové tvůrce. Inspirován americkým komiksem a pop-artem byl autor ve své době na české výtv…

    Aktuální cena: 28.000 CZK (1.120 €)

  • Albín Brunovský

    (1935-1997)

    Labyrint VI. (Divadlo sveta)

    Položka č.: 131

    lept, mezzotinta, suchá jehla, 1990, 39,2 x 29,5 cm, sign. PD ABrunovský 1990, rám, Antikvariát Ostrovní, studium na SŠUP v Bratislavě, žák prof. V. Hložníka na VŠVU

    Aktuální cena: 29.000 CZK (1.160 €)

  • Olbram Zoubek

    (1926-2017)

    Dobré ráno

    Položka č.: 130

    Vyvolávací cena: 6.000 CZK (240 €)

    zlacený reliéfní tisk, 35 x 34,5 cm, sign. PD Olbram Zoubek, autorský tisk, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Wagnera, člen skupiny Trasa, UVU, Umělecké besedy

    Aktuální cena: 6.000 CZK (240 €)

  • Olbram Zoubek

    (1926-2017)

    Mistr a Markétka

    Položka č.: 129

    zlacený reliéfní tisk, 34 x 34,5 cm, sign. PD Olbram Zoubek, autorský tisk, Antikvariát Ostrovní, žák prof. Wagnera, člen skupiny Trasa, UVU, Umělecké besedy

  • Olbram Zoubek

    (1926-2017)

    Dívka s věncem

    Položka č.: 128

  • Petr Nikl

    Obelisk

    Položka č.: 127

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (140 €)

    litografie, 1990, 31,3 x 25,5 cm, sign. PD Petr Nikl 1990, Antikvariát Dlážděná, žák prof. A. Paderlíka na AVU v Praze, člen Umělecké skupiny Tvrdohlaví

    Aktuální cena: 3.500 CZK (140 €)

    Odhadní cena: 6 000 - 8 000 Kč CZK

  • František Skála

    Na počátku

    Položka č.: 126

    Vyvolávací cena: 3.700 CZK (148 €)

    litografie, 2015, 48,5 x 34 cm, sign. PD František Skála 2015, č. 18/200, sochář, malíř, ilustrátor a tanečník; člen skupiny Tvrdohlaví. Získal Cenu Jindřicha Chalupeckého. V roce 2010 obdržel cenu Ministerstva kultury za přínos v oblasti výtvarného umění,

    Aktuální cena: 3.700 CZK (148 €)

  • Josef Bolf

    (1971)

    Mimo čas

    Položka č.: 125

    litografie, 2018, 42 x 57 cm, sign. Josef Bolf 2018, č. 13/190, Josef Bolf se narodil v Praze. V letech 1990–1998 studoval na Akademii výtvarných umění v Praze u Jiřího Načeradského, Vladimíra Kokolji a Vladimíra Skrepla. Mezi lety 1996 a 2002 byl společně s Jánem Mančuškou, Janem Šerých a Tomášem V…

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    Dopisy králi Haakonovi

    Položka č.: 124

    litografie, 1966, 53 x 31,5 cm, sign. PD A. Born 66, rám, 46/100, Rodák z Českých Velenic studoval nejprve výtvarnou výchovu na Pedagogické fakultě UK, později pokračoval na Vysoké škole uměleckoprůmyslové u A. Pelce a studia ukončil na Akademii výtvarných umění v Praze. Aby se po studiích uživil, z…

    Odhadní cena: 30 000 - 40 000 Kč CZK

  • Jiří Anderle

    Setkání s W. A. Mozartem

    Položka č.: 123

    Vyvolávací cena: 10.000 CZK (400 €)

    lept, kombinovaná technika, 49 x 32,5 cm, sign. DU Andrele, rám, č. 94/150, ve svých grafických a obrazových cyklech vytvořil Jiří Anderle působivé podobenství současného člověka v jeho kontextech mytologických, historických, sociologických. V letech 1955–1961 studoval na VŠUP aAVU v Praze, obor mal…

    Aktuální cena: 10.000 CZK (400 €)

    Odhadní cena: 15 000 - 20 000 Kč CZK

  • Ota Janeček

    Jaro

    Položka č.: 122

    linoryt, 1954, 17,5 x 22,7 cm, sign. PD Ota Janeček, Antikvariát Dlážděná, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

    Odhadní cena: 8 000 - 12 000 Kč CZK

  • Kamil Lhoták

    Freres Lissac - vjezd do podzemní dráhy v Paříži

    Položka č.: 121

    Vyvolávací cena: 14.000 CZK (560 €)

    litografie, 1948, 22,3 x 30,2 cm, sign. PD Kamil Lhoták 48, rám, na papíře mimo tisk drobná poškození, uvedeno v soupise pod č. 131. Dílo významného českého malíře, grafika a ilustrátora, člena Skupiny 42, jenž patří mezi nejznámější osobnosti českého umění II. poloviny 20. století. Paříž, kterou Lh…

    Aktuální cena: 14.000 CZK (560 €)