Výtvarné umění 19. - 21. století | 172. Aukce - online část

17. 2. - 21. 2. 2020 | 10-12 a 13-18
24. 2. - 26. 2. 2020 | 10-18
27. 2. 2020 | 10 - 15 hodin
Výsledky budou rozeslány 2. 3. 2020.

  • Václav Rabas

    (1885-1954)

    Stromy (PF 1945)

    Položka č.: 986

    Vyvolávací cena: 900 CZK (36 €)

    Plánované ukončení: 28. 02. 2020 13:32

    Aktuální cena: 900 CZK (36 €)

  • Václav Radimský

    (1867-1946)

    Pozvánka k výstavě

    Položka č.: 987

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    Plánované ukončení: 28. 02. 2020 13:33

    litografie, 12 x 2,5 cm

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Václav Radimský

    (1867-1946)

    U vody

    Položka č.: 988

    Plánované ukončení: 28. 02. 2020 13:34

    litografie, 16 x 19,5 cm, monogr. LD VR, Antikvariát Dlážděná

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Jan Rambousek

    (1895-1976)

    Sáňkování

    Položka č.: 989

    Vyvolávací cena: 800 CZK (32 €)

    Plánované ukončení: 28. 02. 2020 13:35

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Jan Rambousek

    (1895-1976)

    Na koních přes řeku

    Položka č.: 990

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    Plánované ukončení: 28. 02. 2020 13:36

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

  • Viktor Stretti

    (1878-1957)

    V litografické dílně

    Položka č.: 991

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    Plánované ukončení: 28. 02. 2020 13:37

    litografie, 26,5 x 32,5 cm, sign. PD Viktor Stretti, při okrajích pokrčený papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Lišky, F. Jeneweina a G. Schmoranze na UMPRUM v Praze, prof. F. Ženíška na AVU, prof. C. Marra a P. Halma na Akademii v Mnichově, člen SVU Mánes, spoluzakladatel a předseda SČUG Holla…

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Karel Špillar

    (1871-1939)

    Česající se dívka

    Položka č.: 992

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (48 €)

    Plánované ukončení: 28. 02. 2020 13:38

    Aktuální cena: 1.200 CZK (48 €)

  • Karel Špillar

    (1871-1939)

    Ženský akt

    Položka č.: 993

    Plánované ukončení: 28. 02. 2020 13:39

    litografie, 32 x 19 cm, LD razítko: Z pozůstalosti prof. K. Špillara 49/14, lehce zažloutlý, při okrajích poškozený papír, antiqari.at Radhošťská, žák prof. F. Ženíška na VŠUP v Praze, člen SVU Mánes

    Aktuální cena: 900 CZK (36 €)

  • Karel Špillar

    (1871-1939)

    Položka č.: 994

    Plánované ukončení: 28. 02. 2020 13:40

  • Maxmilian Švabinský

    Kvetoucí lípa stříbrná

    Položka č.: 995

    Plánované ukončení: 28. 02. 2020 13:41

    litografie, 18,7 x 13,5 cm, sign. PD M. Švabinský, Antikvariát Dlážděná, žák prof. M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla na Akademii v Praze, člen SVU Mánes, jeho předseda, člen a předseda spolku umělců České akademie věd a umění, zakládající člen SČUG Hollar, člen Société Nationale des Beaux Arts v Paří…

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Maxmilian Švabinský

    Déšť

    Položka č.: 996

    Plánované ukončení: 28. 02. 2020 13:42

    lept, 1913, 11,9 x 15,9 cm, sign. PD MŠvabinský, rám, zažloutlý papír, na rámu drobné oděrky, antiqari.at Radhošťská, žák prof. M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla na Akademii v Praze, člen SVU Mánes, jeho předseda, člen a předseda spolku umělců České akademie věd a umění, zakládající člen SČUG Hollar,…

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Maxmilian Švabinský

    Duha

    Položka č.: 997

    Vyvolávací cena: 1.800 CZK (72 €)

    Plánované ukončení: 28. 02. 2020 13:43

    Aktuální cena: 1.800 CZK (72 €)

  • Maxmilian Švabinský

    Božena Němcová

    Položka č.: 998

    Vyvolávací cena: 2.200 CZK (88 €)

    Plánované ukončení: 28. 02. 2020 13:44

    litografie, 1958, 17 x 10,8 cm, sign. PD M Švabinský, rám, při okraji pasparty zažloutlý papír zažloutlý papír, rám poškozen , antiqari.at Radhošťská, žák prof. M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla na Akademii v Praze, člen SVU Mánes, jeho předseda, člen a předseda spolku umělců České akademie věd a umě…

    Aktuální cena: 2.200 CZK (88 €)

  • Josef Váchal

    (1884-1969)

    Ex libris Bořivoj Weigert

    Položka č.: 999

    Plánované ukončení: 28. 02. 2020 13:45

    Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

  • Karel Vik

    (1883-1964)

    Kostel Sv. Tomáše v Brně

    Položka č.: 1000

    Vyvolávací cena: 600 CZK (24 €)

    Plánované ukončení: 28. 02. 2020 13:46

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Petr Dillinger

    (1899-1954)

    Na procházce

    Položka č.: 1001

    Plánované ukončení: 28. 02. 2020 13:47

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Vojtěch Kubašta

    (1914-1992)

    Valdštejnský palác

    Položka č.: 1002

    Plánované ukončení: 28. 02. 2020 13:48

    litografie, 31 x 21 cm, sign. PD V. Kubašta, Antikvariát Dlážděná, žák prof. O. Blažíčka, Z. Wirtha, A. Engela, člen Klubu za starou Prahu

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Bohdan Lacina

    (1912-1971)

    Vesnice v krajině

    Položka č.: 1003

    Plánované ukončení: 28. 02. 2020 13:49

    dřevoryt, 18,7 x 25,8 cm, sign. PD B. lacina, při okrajích pokrčený papír, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a J. Sejpky na VŠUP v Praze, člen surrealistické Skupiny RA, SČUG Hollar a Moravského sdružení výtvrných umělců

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Jan B. Melichar

    (1908-?)

    Pohled na Říp

    Položka č.: 1004

    Plánované ukončení: 28. 02. 2020 13:50

    litografie, 16,2 x 48,2 cm, sign. PD Jan B. Melichar, autorský tisk, lehce zažloutlý, při okrajích poškozený papír, soukromý žák V. Beneše, W. Nowaka

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Stanislav Menšík

    (1912-1970)

    Svatý František

    Položka č.: 1005

    Vyvolávací cena: 350 CZK (14 €)

    Plánované ukončení: 28. 02. 2020 13:51

    dřevoryt, 1946, 42 x 27,5 cm, sign. PD St. Menšík 46, mírně zažloutlý papír, při pravém okraji mimo tisk mírně natržený papír, Antikvariát Dlážděná, žák Alfonse Muchy, člen Skupiny moravských výtvarníků ad.

    Aktuální cena: 350 CZK (14 €)

  • Viktor Polášek

    (1911-1989)

    Marnotratný syn

    Položka č.: 1006

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

    Plánované ukončení: 28. 02. 2020 13:52

    dřevoryt, 1943, 31,5 x 23 cm, sign. PD V. Polášek 43, žák prof. P. Dillingera na ŠUŘ v Brně a prof. J. Obrovského, T. F. Šimona a F. Thieleho na AVU v Praze, člen JUV a SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.500 CZK (100 €)

  • Vladimír Sychra

    (1903-1963)

    Sousoší

    Položka č.: 1007

    Plánované ukončení: 28. 02. 2020 13:53

    dřevoryt, 1937, 32,5 x 24,5 cm, sign. PD V. Sychra 37, žák prof. E. Dítěte na UMPRUM v Praze a prof. M. Švabinského na AVU, spoluzakladatel SVU Mánes

  • Aleša Vaic

    (1920-2010)

    Pražské Benátky

    Položka č.: 1008

    Vyvolávací cena: 700 CZK (28 €)

    Plánované ukončení: 28. 02. 2020 13:54

    Aktuální cena: 700 CZK (28 €)

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    Katalog k výstavě v Moravské Třebové a Chrudimi 1976

    Položka č.: 1009

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    Plánované ukončení: 28. 02. 2020 13:55

    2x linoryt, 1976, 11,5 x 13; 13 x 7,8 cm, obě sign. DU ABorn, Antikvariát Ostrovní, studium na PedF UK v Praze, žák prof. A. Pelce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové tamtéž

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

  • Ota Janeček

    Loďka

    Položka č.: 1010

    Vyvolávací cena: 1.100 CZK (44 €)

    Plánované ukončení: 28. 02. 2020 13:56

    linoryt, 17,2 x 9,8 cm, sign. DU Ota Janeček, Antikvariát Ostrovní, žák prof. O. Blažíčka, C. Boudy a K. Pokorného, člen SVU Mánes, SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.100 CZK (44 €)

  • Kamil Lhoták

    Šermíř

    Položka č.: 1011

    Vyvolávací cena: 1.300 CZK (52 €)

    Plánované ukončení: 28. 02. 2020 13:57

    litografie, 1972, 9 x 13 cm, sign. PD Kamil Lhoták 1972, Antikvariát Ostrovní, člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Skupiny 42

    Aktuální cena: 1.300 CZK (52 €)

  • Josef Liesler

    Komediant

    Položka č.: 1012

    Vyvolávací cena: 650 CZK (26 €)

    Plánované ukončení: 28. 02. 2020 13:58

    dřevoryt, 1976, 21 x 17,8 cm, sign. DU Liesler 76, Antikvariát Ostrovní, žák prof. C. Boudy, O. Blažíčka, člen Královské belgické Akademie, SVU Mánes a SČUG Hollar, člen skupiny Sedm v říjnu

    Aktuální cena: 650 CZK (26 €)

  • Zdeněk Sklenář

    (1910-1986)

    Exlibris

    Položka č.: 1013

    Plánované ukončení: 28. 02. 2020 13:59

    litografie, 1971, 7,5 x 12 cm, sign. DU Sklenář 71, Antikvariát Ostrovní, žák prof. A. Hofbauera a Z. Kratochvíla na UMPRUM v Praze, člen SČUG Hollar, SVU Mánes, skupiny Balance, Litografie 5

  • Zdeněk Sklenář

    (1910-1986)

    Exlibris

    Položka č.: 1014

    Plánované ukončení: 28. 02. 2020 14:00

    litografie, 1971, 15,4 x 7,7 cm, sign. DU Sklenář 71, Antikvariát Ostrovní, žák prof. A. Hofbauera a Z. Kratochvíla na UMPRUM v Praze, člen SČUG Hollar, SVU Mánes, skupiny Balance, Litografie 5

  • Otto Stritzko

    (1908-1986)

    Vstup do věže

    Položka č.: 1015

    Plánované ukončení: 28. 02. 2020 14:01

    litografie, 49,5 x 27 cm, sign. PD O Stritzko, rám, č. 37/100, žák prof. J. Bendy a A. Hofbauera na UMPRUM v Praze