Emanuel Hosperger

(1891-1984)

žák prof. Brucknera na Akademii v Mnichově; malíř; miloval moře, které bylo námětem jeho obrazů; samostatně vystavoval v Praze (1929, 1934), Plzni (1929), v roce 1936 na výstavě v Opatiji obdržel cenu za obraz Rozbouřené moře (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1999, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 1999)

  • Emanuel Hosperger

    (1891-1984)

    Moře

    Položka č.: 11

    Vyvolávací cena: 18.000 CZK (720 €)

    Ukončení prvního podání: 13. 12. 2018 15:00

    olej, plátno, 1928, 43 x 128 cm, sign. LD. M. Hosperger 1928, rám, vzadu na slepém rámu připsáno číslo 5, pravděpodobně připsáno během instalace výstavy, rám mírně poškozen, žák prof. Brucknera na Akademii v Mnichově

    Aktuální cena: 18.000 CZK (720 €)