Petr Hampl

žák prof. V. Tittelbacha a L. Čepeláka na AVU v Praze, člen Asociace restaurátorů a Asociace volné grafiky; grafik, malíř, restaurátor; začínal kompozicemi v duchu fantaskní malby, formálně se blížil dílům manýristů; v sedmdesátých letech se obrátil k tematice rodiny, žen a dětí; v malbě pastelovou barevností připomíná fresky, v grafice pracuje technikou čárového leptu doplněného akvatintou; od 1971 se zabývá restaurováním dekorativních maleb, polychromie, stukolostra, sgrafita; v grafice vytvořil volný cyklus od stvoření světa do vyhnání z ráje, tvořil pražské veduty, cyklus leptů Koupání, cyklus Pražské hospody, v 80. letech vytvářel ex libris pro sběratele; od konce šedesátých let obesílá kolektivní výstavy; je členem soubouru loutkového divadla Praha - Zbraslav; s D. Halatou restauroval renesanční kazetové stropy na zámku Častolovice; zúčastnil se bienále grafiky v Krakově a bienále ex libris v Holandsku (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1999, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 1999)

  • Petr Hampl

    Akt (PF 1986)

    Položka č.: 86

    Vyvolávací cena: 150 CZK (6 €)

    Plánované ukončení: 30. 01. 2019 17:52

    lept, 1985, 10 x 7 cm, sign. PD Petr Hampl, č. 26/100, antiqari.at Radhošťská, žák prof. V. Tittelbacha a L. Čepeláka na AVU v Praze, člen Asociace restaurátorů a Asociace volné grafiky

    Aktuální cena: 150 CZK (6 €)