Miroslav Pošvic

studium na Střední grafické škole v Praze; malíř, grafik; od 1988 ve svobodném povolání; věnuje se malířské a grafické tvorbě; zprvu navazoval na tradici grotesky v českém výtvarném umění, v posledních letech vyvažuje grotesknost lyričtější rovinou; věnuje se převážně tvorbě nefigurálních kompozic v tušených a jemně odstíněných náznacích; v oblasti grafiky preferuje techniku barevné litografie (1994 obdržel jednu z pěti cen za českou grafiku roku); v grafikách z počátku 90. let jsou živočišné prvky a tvary zasazeny do nevymezeného prostředí, v němž plují, padají, vznášejí se; v pozdějších pracích se postupně uvolňuje i dříve pevný tvar, přírodní element se stává strukturou, pohybem, patvarem; okrajově se zabývá sochařskou tvorbou, pracuje v pískovci (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2003, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2003)

  • Miroslav Pošvic

    Bez názvu II

    Položka č.: 541

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    Plánované ukončení: 29. 03. 2019 11:28

    litografie, 1992, 24,9 x 17,7 cm, sign. PD M. Pošvic 92, 26/50, Antikvariát Dlážděná, studium na Střední grafické škole v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

  • Miroslav Pošvic

    Položka č.: 546

    Vyvolávací cena: 500 CZK (20 €)

    Plánované ukončení: 29. 03. 2019 11:33

    litografie, 2017, 22,8 x 19,6 cm, sign. PD M. Pošvic 2017, rám, Antikvariát Dlážděná, studium na Střední grafické škole v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 500 CZK (20 €)

  • Miroslav Pošvic

    Zelený stín

    Položka č.: 206705

    Vyvolávací cena: 100 CZK (4 €)

    Plánované ukončení: 28. 03. 2019 16:40

    tisk, 2003, 10,3 x 9 cm, sign. DU Pošvic 2003, 55/145, Antikvariát Dlážděná, studium na Střední grafické škole v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

  • Miroslav Pošvic

    Trny

    Položka č.: 233545

    Vyvolávací cena: 3.000 CZK (120 €)

    Plánované ukončení: 17. 04. 2019 18:37

    litografie, 1998, 39, 5 x 28, 5 cm, sign. PD M. Pošvic 98, autorský tisk, studium na Střední grafické škole v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 3.000 CZK (120 €)