Pavel Šimon

(1920-1958)

žák prof. V. Pukla, F. T. Šimona a A. Pelce na AVU v Praze, člen SČUG Hollar; malíř, grafik, ilustrátor; věnoval se zpočátku zejména malbě (architektura, krajina, žánrová i figurální malba), později se soustředil výhradně na plakátovou tvorbu, knižní grafiku, ilustraci a volnou i drobnou grafiku; ve volné grafice zobrazil lidskou práci, krajinu, architekturu, oblíbil si donquijotovské motivy a alegorie; pracoval v cyklech, kde převažovala krajina a náměty z Prahy, později se objevila i architektura a žánrová a kompoziční malba; účastnil se soutěží exlibris; syn grafika a malíře F. T. Šimona; zastoupen ve sbírkách NG v Praze (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2006, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2006)

  • Pavel Šimon

    (1920-1958)

    J. Kopta: Ještě jednou v mladosti mé kraje

    Položka č.: 188

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2019 15:00

    bibliofilie, šesti lepty a značkou vyzd. P. Šimon, vydal, úpravu, titulní vinětu a iniciály nakreslil Sv. Klír, 1948, ex. 6/180 na ofsetovém papíru, 21. svazek edice Zodiak, volné listy v původní obálce, 54s., hřbet obálky potrhaný, listy bez vady, antiqari.at Radhošťská, žák prof. V. Pukla, F. T. Š…

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

  • Pavel Šimon

    (1920-1958)

    Jules Lemaitre: Dvanáct povídek na okraj starých knih

    Položka č.: 152

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (48 €)

    bibliofilie, čtyřmi akvatintami vyzdobil P. Šimon (vše signované), vyd. jako IV. svazek Edice Kladenský lis, upravil a vytiskl Josef Cipra, 1949, ex. 88/99, podpis překladatele (Karel Růžička) v tiráži, volné listy v obálce, výborný stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. V. Pukla, F. T. Šimona a A.…

    Aktuální cena: 1.200 CZK (48 €)

  • Pavel Šimon

    (1920-1958)

    K.H. Mácha: Máj

    Položka č.: 338

    Vyvolávací cena: 600 CZK (24 €)

    bibliofilie, dvanácti vernis mou (měkký kryt) a dřevorytem na obálce vyzdobil P. Šimon, vyd. ČS. spisovatel, Praha, 1950, volné archy v obálce, 64s., lehce otřepené okraje, dobrý stav, antiqari.at Radhošťská, žák prof. V. Pukla, F. T. Šimona a A. Pelce na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 600 CZK (24 €)

  • Pavel Šimon

    (1920-1958)

    U řeky

    Položka č.: 220984

    Vyvolávací cena: 80 CZK (4 €)

    Plánované ukončení: 29. 04. 2019 19:26

    dřevoryt, 6,3 x 4,7 cm, sign. PD Pavel Šimon, antiqari.at Radhošťská, žák prof. V. Pukla, F. T. Šimona a A. Pelce na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 80 CZK (4 €)

  • Pavel Šimon

    (1920-1958)

    Hvězdná obloha (ExLibris Vlasta Kohoutová)

    Položka č.: 217642

    Vyvolávací cena: 80 CZK (4 €)

    Plánované ukončení: 27. 05. 2019 19:44

    lept, 9,5 x 4 cm, sign. PD P. Šimon, antiqari.at Radhošťská, žák prof. V. Pukla, F. T. Šimona a A. Pelce na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 80 CZK (4 €)

  • Pavel Šimon

    (1920-1958)

    Pod lampou ( Ex libris Vladislav Kohout)

    Položka č.: 217643

    Vyvolávací cena: 80 CZK (4 €)

    Plánované ukončení: 27. 05. 2019 19:46

    lept, 9,5 x 5,5 cm, sign. PD P. Šimon, antiqari.at Radhošťská, žák prof. V. Pukla, F. T. Šimona a A. Pelce na AVU v Praze, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 80 CZK (4 €)