Ladislav Čepelák

(1924-2000)

žák prof. V. Rady, V. Silovského, V. Nechleby a J. Želibského na AVU v Praze; malíř, grafik, ilustrátor; byl asistentem profesora Silovského, 1964 pověřen vedením grafické dílny, 1967 jmenován docentem pro obor grafiky, 1987 profesorem; 1990 vrátil tituly zasloužilý učitel a zasloužilý umělec; své grafické listy často řadí do cyklů, které vznikají i řadu let; využívá několika kreslířských technik, téměř vždy v černobílém provedení; v grafice dává přednost hlubotiskovým technikám; v začátcích to byl čárový lept, později akvatinta, v posledním období mezzotinta; je jedním z autorů, kteří si své listy sami tisknou; první grafika pochází z roku 1948; upoutal na sebe pozornost cyklem Veltruský park (1949-1951); dalším cyklem jsou Krajiny z Povltaví (1952-1955); strukturální pojetí představuje cyklus Slánská krajina (1961-1963); v polovině šedesátých let vznikly dva soubory obloh (1964-1966), zaměřených na atmosférické proměny přífrody; v téže době vznikl krajinářský cyklus Tání (1964-1965), jehož listy jsou tištěny ze silně zaleptaných desek; vedle monumentálního pojetí krajiny jsou tu i komorní soubory, např. Pavučiny (1963-1966); výrazným motivem posledních let se stala motýlí křídla; dospívá k obecnějším pohledům na přírodu; nevyhýbá se ani ilustraci, literární díla doprovází jen volně, neilustruje děj, obsah (Ch. Bronteová - Jana Eyrová, 1967, V. Holan - Dokumenty, 1972); známé jsou i jeho monumentální realizace; za svého působení vychoval celou řadu mladých grafiků, kteří se k němu i po letech hlásí jako k člověku, který je seznámil dokonale se základy grafického řemesla; zastoupen ve sbírkách NG Praha, GHMP Praha, soukromých sbírkách doma i v zahraničí Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1997, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 1998)

  • Ladislav Čepelák

    (1924-2000)

    Ladislav Čepelák 65

    Položka č.: 24

    Vyvolávací cena: 19.000 CZK (760 €)

    Plánované ukončení: 23. 05. 2019 15:00

    soubor 50 původních grafik, 1989, 43,5 x 31,5 cm, vše signováno, 40/62, vydáno k 65. narozeninám autora, soubor prací žáků prof. Čepeláka na AVU v Praze, zastoupení autoři: L. Čepelák, J. Altmann, M. Axmann, M. Blabolilová, M. Bravenec, J. Černý, L. Dušek a M. Sukdoláková, M. Fišák, J. Hampl, P. Ham…

    Aktuální cena: 19.000 CZK (760 €)

  • Ladislav Čepelák

    (1924-2000)

    Zimní pole č. 830

    Položka č.: 19659

    Vyvolávací cena: 11.800 CZK (472 €)

    ZAHÁJIT DRAŽBU ...

    akvatinta, 1992, 41 x 65 cm, sign. PD Čepelák 1992, č. 8/50, žák prof. V. Rady, V. Silovského, V. Nechleby a J. Želibského na AVU v Praze

    Aktuální cena: 11.800 CZK (472 €)

  • Ladislav Čepelák

    (1924-2000)

    Pole č. 805

    Položka č.: 19620

    Vyvolávací cena: 9.500 CZK (380 €)

    ZAHÁJIT DRAŽBU ...

    Aktuální cena: 9.500 CZK (380 €)

  • Ladislav Čepelák

    (1924-2000)

    Listy

    Položka č.: 191902

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (140 €)

    Plánované ukončení: 06. 05. 2019 12:40

    akvatinta, 1981, 33,5 x 23,5 cm, sign. PD Čepelák 1981, č. 171/200, DU slepotiskové razítko Lyry Pragensis, při okraji roztržený papír, Antikvariát Ostrovní, žák prof. V. Rady, V. Silovského, V. Nechleby a J. Želibského na AVU v Praze

    Aktuální cena: 3.500 CZK (140 €)

  • Ladislav Čepelák

    (1924-2000)

    Položka č.: 234263

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    Plánované ukončení: 08. 07. 2019 18:20

    tuš, papír, 7 x 7 cm, sign. vzadu Ladislav Čepelák, rám, žák prof. V. Rady, V. Silovského, V. Nechleby a J. Želibského na AVU v Praze

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

  • Ladislav Čepelák

    (1924-2000)

    Havran

    Položka č.: 234557

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    Plánované ukončení: 11. 07. 2019 18:14

    akvatinta, 1972, 18,2 x 27,9 cm, sign. PD Čepelák 1972, 4/50, mírně pokrčený a zašpiněný papír, Antikvariát Dlážděná, žák prof. V. Rady, V. Silovského, V. Nechleby a J. Želibského na AVU v Praze

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)