Jitka Štenclová

studium u A. Vitíka na SUPŠ v Praze, žákyně prof. B. Felcmana a doc. M. Vaňkové na VŠUP, členka Nového sdružení pražských umělců, Umělecké besedy; malířka, textilní výtvarnice, pedagožka; věnovala se zpočátku textilnímu výtvarnictví (monumentální i komorní paličkované krajky a tapiserie s geometrickými obrazci, např. Čtvero ročních období) a realizacím pro architekturu; od 90. let se přeorientovala na akrylovou či olejovou malbu výrazné barevnosti a abstraktně-figurálního určení a kresbu pastelem, uhlem, grafitem, což jí umožňuje kvalitnější spontánní vyjádření; od 2000 je pedagožkou VOŠG a SPŠG v Praze; zastoupena ve sbírkách NG, UPM, UK v Praze, SPŠ textilní v Liberci, SGVU v Litoměřicích, Severočeského muzea v Liberci, Muzea krajky ve Vamberku, Musées Royaux d´Art et d´Historie v Bruselu, Power House v Sydney a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2006, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2006)

  • Jitka Štenclová

    Kalich štěstí

    Položka č.: 9

    Vyvolávací cena: 18.000 CZK (720 €)

    Ukončení prvního podání: 28. 03. 2019 15:00

    akryl, plátno, 2016, 50 x 40 cm, sign. DU Jitka Štenclová 2016, studium u A. Vitíka na SUPŠ v Praze, žákyně prof. B. Felcmana a doc. M. Vaňkové na VŠUP, členka Nového sdružení pražských umělců, Umělecké besedy

    Aktuální cena: 18.000 CZK (720 €)