Jan Bauch

(1898-1995)

žák prof. E. Dítěte a V. H. Brunnera na UMPRUM v Praze, prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy a SVU Mánes; malíř, grafik, sochař a ilustrátor; 1937 vystavoval na čs. expozici v Galerii Charpentier v Paříži a získal Grand Prix; společně s přítelem J. Laudou je autorem monumentální plastiky Přepadení Československa, určené pro Světovou výstavu v New Yorku; 1946 - 1958 byl docentem UMPRUM v Praze; prvá monografie o něm vychází r. 1948 (autor J. Spurný); po několikerém přerušení se vrátil 1962 k sochařské práci; v roce 1963 vychází prvá autobiografie Barvy století, 1980 druhá kniha Čím jsem žil; 1988 v Lyře pragensis Jak udělat z obrazu báseň; počátkem osmdesátých let ve spolupráci s KF Praha vzniká film o jeho životě a díle; v jeho díle nacházíme mimo kreseb a grafik příležitostně i díla monumentální (vitráže, gobelíny, spolupráce s architekturou); díla jsou v majetku NG Praha, MG Brno, GVU Ostrava, GVU Zlín (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1997, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 1998)

  • Jan Bauch

    (1898-1995)

    Klaun

    Položka č.: 236245

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    Plánované ukončení: 03. 09. 2019 16:09

    litografie, 33,5 x 22 cm, sign. PD Jan Bauch, č. 59/150, Antikvariát Ostrovní, žák prof. E. Dítěte a V. H. Brunnera na UMPRUM v Praze, prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy a SVU Mánes

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

  • Jan Bauch

    (1898-1995)

    Studie mužské figury

    Položka č.: 236391

    Vyvolávací cena: 1.600 CZK (64 €)

    Plánované ukončení: 03. 09. 2019 18:35

    uhel, papír, 1947, 46 x 31 cm, sign. PN Jan Bauch 47, žák prof. E. Dítěte a V. H. Brunnera na UMPRUM v Praze, prof. M. Švabinského na AVU tamtéž, člen Umělecké besedy a SVU Mánes

    Aktuální cena: 1.600 CZK (64 €)