František Gross

(1909-2000)

  • František Gross

    (1909-2000)

    Postava

    Položka č.: 101

    Vyvolávací cena: 6.500 CZK (260 €)

    Ukončení prvního podání: 26. 09. 2019 15:00

    kresba tužkou, papír, 1938, 16 x 12 cm, značeno vzadu FG 38

    Aktuální cena: 6.500 CZK (260 €)

  • František Gross

    (1909-2000)

    Zátiší s konvicí a ovocem

    Položka č.: 102

    Vyvolávací cena: 12.000 CZK (480 €)

    kresba tužkou, papír, 38,5 x 28,5 cm, sign. PD F. Gross, člen skupiny 42, Umělecké besedy, SČUG Hollar a skupiny Radar. V 60. letech reprezentoval Československo na bienále v Benátkách. Jeden z nejvýraznějších malířů 20. století. Grossův rozpoznatelný výtvarný projev je čitelný i v kresbě Zátiší s k…

    Aktuální cena: 12.000 CZK (480 €)