František Burant

(1924-2001)

studium na Státní grafické škole, žák prof. Kaplického na VŠUP v Praze, člen skupiny UB 12, spolku Hollar, SVU Mánes; malíř, grafik, sklář; patří do širokého proudu umělců generace, která svůj nástup prožila opožděně díky válečným událostem; 1941 - 1945 byl úředníkem v pivovaru, dělníkem ve slévárnách a textilce; následovala studia; 1951 - 1960 byl asistentem prof. Kaplického, poté odborný asistent pro obor sklářského výtvarnictví na VŠUP, 1969 - 1981 docentem VŠUP, 1982 profesorem; tvorba představuje figurální a krajinné motivy, motýly, můry, transponuje principy grafiky do skla; jde ve značné míře o monumentální realizace, při kterých se zaměřil na různé technologie úpravy skla; grafika je naopak komorního rázu, často tištěná v malých nákladech; nezanedbatelnou součástí díla jsou ilustrace, vystavoval s UB; svými díly je zastoupen ve sbírkách NG Praha, GHMP, v krajských GVU a v soukromých sbírkách v zahraničí (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1997, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 1998)

  • František Burant

    (1924-2001)

    Položka č.: 47

    Vyvolávací cena: 1.200 CZK (48 €)

    Plánované ukončení: 28. 10. 2019 16:24

    lept, 1980, 18,2 x 11,5 cm, sign. PD F. Brunant 1980, papírová pasparta, č. 88/100, antiqari.at Radhošťská, studium na Státní grafické škole, žák prof. Kaplického na VŠUP v Praze, člen skupiny UB 12, spolku Hollar, SVU Mánes

    Aktuální cena: 1.200 CZK (48 €)

  • František Burant

    (1924-2001)

    Ženský akt

    Položka č.: 46

    Plánované ukončení: 28. 10. 2019 17:42

    litografie, 1950, 32,5 x 17,5 cm, sign. PD 1950, č. 13/160A, antiqari.at Radhošťská, studium na Státní grafické škole, žák prof. Kaplického na VŠUP v Praze, člen skupiny UB 12, spolku Hollar, SVU Mánes

  • František Burant

    (1924-2001)

    Maska a kavalír

    Položka č.: 107

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    Plánované ukončení: 28. 10. 2019 18:29

    suchá jehla, 1980, 34,5 x 30,5 cm, sign. PD F. Burant 1980, č. 97/120, studium na Státní grafické škole, žák prof. Kaplického na VŠUP v Praze, člen skupiny UB 12, spolku Hollar, SVU Mánes

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

  • František Burant

    (1924-2001)

    Ženy v prostoru

    Položka č.: 133

    Vyvolávací cena: 4.200 CZK (168 €)

    Plánované ukončení: 28. 10. 2019 18:47

    suchá jehla, 1983, 54,2 x 46,3 cm, sign. PD F.Burant 1983, č. 10/20, antiqari.at Radhošťská, studium na Státní grafické škole, žák prof. Kaplického na VŠUP v Praze, člen skupiny UB 12, spolku Hollar, SVU Mánes

    Aktuální cena: 4.200 CZK (168 €)