Pavel Roučka

(1942)

studium na SPŠ geodézie a kartografie v Praze, absolvoval odbornou stáž na Académie des Beaux-Arts v Paříži, člen SČUG Hollar; malíř, grafik, ilustrátor, scénograf, pedagog; v letech 1968 - 1971 se zabýval scénografií a kresleným filmem v Belgii, 1993 - 2002 vedl malířsakou třídu Letní akademie ve Frauenau (SRN), od 1996 vede třídu litografie na Akademii výtvarných umění v Maastrichtu (Belgie); do 1975 se věnoval výhradně malbě, v níž nacházel mj. inspiraci ve starých mapách, 1974 začaly vznikat první grafické práce, výrazná je ilustrační činnost; ilustrace jsou často východiskem pro obrazové cykly a tvorbu exlibris; dalším tvůrčím zdrojem je divadlo (pantomima); od počátku 80. let pracoval s kresbou, později se opět vrátil k malbě a vytvářel rozměrné, expresivně pojaté figurální kompozice, pokračoval v grafice a zasáhl také do oblasti scénografické tvorby a tapiserie; zabývá se rovněž tvorbou dřevěných objektů; jeho díla charakterizuje filozofický podtext se silným humanistickým akcentem, netradiční pracovní postupy a záliba v technologických experimentech; zastoupen ve sbírkcáh NG, GHMP, Karlovy univerzity, Středočeské galerie a ČMVU v Praze, AJG Hluboká nad Vltavou, MG Brno, GVU Cheb, Gilky Center Portland Art Museum (USA), Leonard Dobbs Island (USA), La nouvelle bibliothéque francaise ve Francii, Muzeum Sztuki v Lodži a v Krakově (Polsko) a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2004, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2004)

SEZNAM AUTORŮ

  • Pavel Roučka

    (1942)

    Pohádka

    Položka č.: 135

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    Plánované ukončení: 14. 04. 2020 12:14

    litografie, 25 x 15 cm, sign. PD Roučka, pasparta, Antikvariát Dlážděná, studium na SPŠ geodézie a kartografie v Praze, absolvoval odbornou stáž na Académie des Beaux-Arts v Paříži, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Pavel Roučka

    (1942)

    Diptych

    Položka č.: 136

    Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

    Plánované ukončení: 14. 04. 2020 12:15

    litografie, 1977, 36,8 x 27 / 36,8 x 27 cm, sign. PD Roučka / Roučka 77, pasparta, 80/85, Antikvariát Dlážděná, studium na SPŠ geodézie a kartografie v Praze, absolvoval odbornou stáž na Académie des Beaux-Arts v Paříži, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.000 CZK (80 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Pavel Roučka

    (1942)

    Dívčí akt

    Položka č.: 137

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

    Plánované ukončení: 14. 04. 2020 12:16

    litografie, 1978, 54 x 37,5 cm, sign. DU Roučka 78, pasparta, 54/60, Antikvariát Dlážděná, studium na SPŠ geodézie a kartografie v Praze, absolvoval odbornou stáž na Académie des Beaux-Arts v Paříži, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.500 CZK (100 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Pavel Roučka

    (1942)

    Píseň písní

    Položka č.: 138

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

    Plánované ukončení: 14. 04. 2020 12:17

    litografie, 1978, 53,5 x 37 cm, sign. DU Roučka 78, pasparta, 54/60, Antikvariát Dlážděná, studium na SPŠ geodézie a kartografie v Praze, absolvoval odbornou stáž na Académie des Beaux-Arts v Paříži, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.500 CZK (100 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Pavel Roučka

    (1942)

    Milenci

    Položka č.: 139

    Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

    Plánované ukončení: 14. 04. 2020 12:18

    litografie, 1989, 36,5 x 26,5 cm, sign. PD Roučka 89, pasparta, autorský tisk, Antikvariát Dlážděná, studium na SPŠ geodézie a kartografie v Praze, absolvoval odbornou stáž na Académie des Beaux-Arts v Paříži, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 2.500 CZK (100 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Pavel Roučka

    (1942)

    Vsemirnaja kosmorama

    Položka č.: 140

    Vyvolávací cena: 3.500 CZK (140 €)

    Plánované ukončení: 14. 04. 2020 12:19

    litografie, 1976, 59 x 48,5 cm, sign. DU Roučka 76, pasparta, 5/5, vzácný tisk provedený v nákladu pouze 5 kusů, Antikvariát Dlážděná, studium na SPŠ geodézie a kartografie v Praze, absolvoval odbornou stáž na Académie des Beaux-Arts v Paříži, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 3.500 CZK (140 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Pavel Roučka

    (1942)

    Karlův most a Národní divadlo

    Položka č.: 424

    Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

    Plánované ukončení: 14. 04. 2020 17:03

    litografie, 1984, 35 x 29 cm, sign. PD Roučka 84, mírně zažloutlý papír, Antikvariát Dlážděná, studium na SPŠ geodézie a kartografie v Praze, absolvoval odbornou stáž na Académie des Beaux-Arts v Paříži, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 400 CZK (16 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Pavel Roučka

    (1942)

    Figura

    Položka č.: 425

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    Plánované ukončení: 14. 04. 2020 17:04

    litografie, 54 x 37,5 cm, sign. DU Roučka, pasparta, 17/80, Antikvariát Dlážděná, studium na SPŠ geodézie a kartografie v Praze, absolvoval odbornou stáž na Académie des Beaux-Arts v Paříži, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Pavel Roučka

    (1942)

    Hlava dívky

    Položka č.: 244052

    Vyvolávací cena: 1.500 CZK (60 €)

    Plánované ukončení: 14. 04. 2020 12:28

    litografie, 28,2 x 20,7 cm, sign. PD Roučka, autorský tisk, studium na SPŠ geodézie a kartografie v Praze, absolvoval odbornou stáž na Académie des Beaux-Arts v Paříži, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.500 CZK (60 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Pavel Roučka

    (1942)

    Kompozice

    Položka č.: 244326

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    Plánované ukončení: 14. 04. 2020 17:04

    litografie, 1987, 48 x 64 cm, sign. DU Roučka 87, č. XIV/XX, studium na SPŠ geodézie a kartografie v Praze, absolvoval odbornou stáž na Académie des Beaux-Arts v Paříži, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Pavel Roučka

    (1942)

    Postavy

    Položka č.: 244327

    Vyvolávací cena: 1.000 CZK (40 €)

    Plánované ukončení: 14. 04. 2020 17:05

    litografie, 52 x 36,4 cm, antiqari.at Radhošťská, studium na SPŠ geodézie a kartografie v Praze, absolvoval odbornou stáž na Académie des Beaux-Arts v Paříži, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 1.000 CZK (40 €)

    Poslední dražitel: NEDRAŽENO

  • Pavel Roučka

    (1942)

    Renesanční trio

    Položka č.: 122560

    Vyvolávací cena: 100 CZK (4 €)

    Plánované ukončení: 23. 04. 2020 18:38

    kombinovaná technika, papír, 26,2 x 20,8 cm, reprodukováno v monografii: Pavel roučka, Praha 1998 (Akropolis), str. 22, v levém dolním rohu mimo tisk natržený papír, studium na SPŠ geodézie a kartografie v Praze, absolvoval odbornou stáž na Académie des Beaux-Arts v Paříži, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 100 CZK (4 €)

    Poslední dražitel: ID7**4 Historie příhozu

  • Pavel Roučka

    (1942)

    ExLibris a drobá grafika

    Položka č.: 233564

    Vyvolávací cena: 700 CZK (28 €)

    Plánované ukončení: 06. 05. 2020 14:29

    10x litografie, 5 ks: 5 x 5 ; 5ks: 14,7 x 11,3 cm, vše sign. PD Roučka, Antikvariát Ostrovní, studium na SPŠ geodézie a kartografie v Praze, absolvoval odbornou stáž na Académie des Beaux-Arts v Paříži, člen SČUG Hollar

    Aktuální cena: 700 CZK (28 €)

    Poslední dražitel: ID7**4 Historie příhozu

Facebook