• Ladislav Novák

    (1925-1999)

    No.: 46

    Auction price: 12.000 CZK (480 €)

    Planned termination: 07. 11. 2019 15:00

    froasáž, 1965, 20,5 x 29,5 cm, značeno autorskou značkou DU, rám, DU věnování: Paní Jiřině Haukové a Jindřichu Chalupeckému srdečně Ladislav Novák; autor byl předním českým představitelem surrealismu. Vynikl také jako básník, psal konkrétní a fónickou poezii. Ve výtvarném projevu je autorem specific…

    Current price: 12.000 CZK (480 €)

    Estimate: 20 000 - 25 000 Kč CZK

  • Jiří Kolář

    (1914-2002)

    Hommage a Mademoiselle Riviére

    No.: 45

    Auction price: 45.000 CZK (1.800 €)

    otvorová koláž, 1983, 29 x 22,5 cm, monogr. PD JK 83, rám, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the founder of Skupina 42, member of The Umelecka beseda and the group Krizovatka

    Current price: 45.000 CZK (1.800 €)

    Estimate: 60 000 - 80 000 Kč CZK

  • Ludmila Jiřincová

    Večerní setkávání

    No.: 44

    Auction price: 39.000 CZK (1.560 €)

    tempera, kombinovaná technika, papír, 1987, 24,5 x 38,5 cm, sign. PD L. Jiřincová, rám, na zadní straně popsáno, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. T. F. Simon

    Current price: 39.000 CZK (1.560 €)

  • Ludmila Jiřincová

    Dvě dívky

    No.: 43

    Auction price: 30.000 CZK (1.200 €)

    akvarel, kombinovaná technika, papír, 47 x 30,5 cm, sign. PD L. Jiřincová, rám, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. T. F. Simon

    Current price: 30.000 CZK (1.200 €)

    Estimate: 50 000 - 60 000 Kč CZK

  • Ladislav Guderna

    (1921-1999)

    Výjev

    No.: 63

    Auction price: 15.000 CZK (600 €)

    tempera, papír, 1989, 29,5 x 35 cm, sign. LD L. Guderna 1989, pasparta, the disciple of prof. Fulla at The School of Artistic Crafts in Bratislava and prof. Mudroch at SVST, The Academy of Fine Arts in Belgrade, constituent member of The Group of Fine Artists of August the 29th, member of The Manes …

    Current price: 15.000 CZK (600 €)

    Estimate: 25 000 - 35 000 Kč CZK

  • Miloslav Chlupáč

    (1920-2008)

    Sedící žena

    No.: 62

    Auction price: 25.000 CZK (1.000 €)

    tuš, tužka, pastel, papír, 90. léta, 70 x 50 cm, sign. PD Chlupáč M, rám, autor byl jednou z nejvýznamnějších osobností české umělecké scény 20. století - a to jak díky své tvorbě, tak i organizačním schopnostem, s nimiž pracoval v rámci skupiny Máj 57 nebo Bloku tvůrčích skupin. Přestože mu v 70. l…

    Current price: 25.000 CZK (1.000 €)

    Estimate: 40 000 - 50 000 Kč CZK

  • Karel Vaca

    (1919-1989)

    Abstraktní kompozcie

    No.: 61

    Auction price: 110.000 CZK (4.400 €)

    olej, plátno, 1965, 95 x 65 cm, sign. DU Vaca 65, rám, v kontextu své doby bylo dílo Karla Vacy odvážně abstrahované, zcela typicky pro výrazový projev autora, který patřil ke členům skupiny Trasa a k mimořádně zdatným umělcům užitého umění (volná grafika, filmové plakáty) a scénografie. Nadmíru cit…

    Current price: 110.000 CZK (4.400 €)

    Estimate: 140 000 - 160 000 Kč CZK

  • Jiří Načeradský

    Ve vlnách

    No.: 67

    Auction price: 38.000 CZK (1.520 €)

    olej, plátno, 2007, 74 x 100 cm, sign. PD Načeradský 2007, rám, Jiří Načeradský se proslavil jako představitel Nové figurace šedesátých let. I v další tvorbě opouštěl figurativní námět zcela výjimečně, především věčné téma ženství zůstávalo záminkou pro jeho výtvarné zpracování v různých stylech i v…

    Current price: 38.000 CZK (1.520 €)

  • Jiří Načeradský

    Cyklostroje

    No.: 66

    Auction price: 20.000 CZK (800 €)

    olej, tempera, tuš, papír, sololit, 1973, 62 x 43 cm, sign. DU Načeradský 73, rám, vydařená práce klasika českého umění představuje ukázku z cyklu Stroje, který autor vytvořil v letech 1971 – 1974. Tento cyklus, stejně jako předcházejí cyklus Běžci, byl inspirován fotografiemi v denním tisku. Fotogr…

    Current price: 20.000 CZK (800 €)

    Estimate: 40 000 - 45 000 Kč CZK

  • Karel Nepraš

    (1932-2002)

    Hlavičkiáda a ňadrovka

    No.: 65

    tuš, papír, 1966, 57 x 40 cm, sign. PD Karel Nepraš 1966, rám, Karel Nepraš byl už během svého studia na  AVU výrazným kreslířem. Jeho osobitý kreslený humor odrážel tehdejší dobové existenciální cítění, což je patrné z jeho ilustrací k nejstěžejnějším literárním dílům Franze Kafky. Neprašovy kresby…

  • Karel Nepraš

    (1932-2002)

    Kameraman

    No.: 64

    Auction price: 190.000 CZK (7.600 €)

    kombinovaná technika, kov, 1988, 46,5 cm, sign. PD K. Nepraš, vítězný návrh plastiky pro Jihozápadní město, přiložen posudek. Sochař, kreslíř, grafik a profesor na Akademii výtvarných umění v Praze. Spoluzakladatel proslulé Křížovnické školy čistého humoru bez vtipu, která funguje dodnes. Nabízen…

    Current price: 190.000 CZK (7.600 €)

    Estimate: 220 000 - 250 000 Kč CZK

  • Tomáš Bím

    Ponorka

    No.: 139

    Auction price: 35.000 CZK (1.400 €)

    akryl, plátno, 2013, 30 x 24 cm, sign. PD Bím 2013, Uznávaný český malíř, grafik a ilustrátor Tomáš Bím vystudoval Odborné polygrafické učiliště, obor knihtisk a získal stipendium Kunstverein Osnabrück e.V. v SRN v roce 1983. Jeho dílo je specifické svojí pozitivní až hřejivou barevností, the privat…

    Current price: 35.000 CZK (1.400 €)

  • Zdeněk Miler

    (1921-2011)

    Krtek v dortu

    No.: 138

  • Karel Chaba

    (1925-2009)

    Ostrov

    No.: 137

    olej, karton, plátno, 1983, 38 x 38 cm, sign. PD Chaba 83, rám, vzadu popsáno, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the private study

  • Karel Chaba

    (1925-2009)

    Staroměstská mostecká věž

    No.: 136

    Auction price: 98.000 CZK (3.920 €)

    olej, plátno, 2004, 90 x 65 cm, sign. LD Chaba, rám, Karel Chaba pojmenoval dílo původně Památník ponížení, a to nejspíše z důvodu, že mezi lety 1621 – 1631 byly na ochozu Staroměstské mostecké věže pro výstrahu vystaveny hlavy účastníků protihabsburského odboje, popravených 21. června 1621 na Star…

    Current price: 98.000 CZK (3.920 €)

  • Zdeněk Burian

    (1905-1981)

    Nšoči a Old Shatterhand

    No.: 135

    Auction price: 75.000 CZK (3.000 €)

    kvaš, papír, 25,5 x 21 cm, sign. PD Z. Burian, rám, výtvarné dílo Zdeňka Buriana zaujímá významné místo na poli obrazové ilustrace dobrodružné literatury. Burian přinesl zcela neortodoxní koncepci do podoby knižních ilustrací vědecko-fantastických a populárně naučných literárních žánrů. Svým pojetím…

    Current price: 75.000 CZK (3.000 €)

    Estimate: 120 000 - 130 000 Kč CZK

  • Kája Saudek

    (1935-2015)

    Vybraná společnost / Kulturista

    No.: 134

    Auction price: 5.000 CZK (200 €)

    tuš, akvarel, papír, 24 x 30 cm, oboustranná kresba, na zadní straně odřený papír, Provenance: Antiquarian Dlážděná

    Current price: 5.000 CZK (200 €)

    Last auctioneer: ID4**5 History of bids

    Estimate: 10 000 - 15 000 Kč CZK

  • Kája Saudek

    (1935-2015)

    Při odpalu

    No.: 133

    tužka, tuš, akvarel, papír, celý arch 48 x 34,4, kresba 26,7 x 23,8 cm, rám , Kája Saudek byl český malíř a nejznámější český komiksový kreslíř, jehož specifický výtvarný projev se stal inspirací pro další komiksové tvůrce. Inspirován americkým komiksem a pop-artem byl autor ve své době na české výt…

  • Kája Saudek

    (1935-2015)

    Basebollista

    No.: 132

    Auction price: 28.000 CZK (1.120 €)

    tužka, tuš, akvarel, papír, celý arch 48 x 34,4, kresba 28,2 x 21,3 cm, rám, Kája Saudek byl český malíř a nejznámější český komiksový kreslíř, jehož specifický výtvarný projev se stal inspirací pro další komiksové tvůrce. Inspirován americkým komiksem a pop-artem byl autor ve své době na české výtv…

    Current price: 28.000 CZK (1.120 €)

  • Albín Brunovský

    (1935-1997)

    Labyrint VI. (Divadlo sveta)

    No.: 131

    lept, mezzotinta, suchá jehla, 1990, 39,2 x 29,5 cm, sign. PD ABrunovský 1990, rám, Provenance: Antiquarian Ostrovní, studied at The Secondary School of Aplied Arts in Bratislava, the disciple of prof. V. Hloznik at The Academy of Fine Arts and Design

    Current price: 29.000 CZK (1.160 €)

    Last auctioneer: ID6**3 History of bids

  • Olbram Zoubek

    (1926-2017)

    Dobré ráno

    No.: 130

    Auction price: 6.000 CZK (240 €)

    zlacený reliéfní tisk, 35 x 34,5 cm, sign. PD Olbram Zoubek, autorský tisk, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Wagner, member of the group Trasa, UVU, The Umelecka beseda

    Current price: 6.000 CZK (240 €)

  • Olbram Zoubek

    (1926-2017)

    Mistr a Markétka

    No.: 129

    zlacený reliéfní tisk, 34 x 34,5 cm, sign. PD Olbram Zoubek, autorský tisk, Provenance: Antiquarian Ostrovní, the disciple of prof. Wagner, member of the group Trasa, UVU, The Umelecka beseda

  • Olbram Zoubek

    (1926-2017)

    Dívka s věncem

    No.: 128

  • Petr Nikl

    Obelisk

    No.: 127

    Auction price: 3.500 CZK (140 €)

    litografie, 1990, 31,3 x 25,5 cm, sign. PD Petr Nikl 1990, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. A. Paderlik

    Current price: 3.500 CZK (140 €)

    Estimate: 6 000 - 8 000 Kč CZK

  • František Skála

    Na počátku

    No.: 126

    Auction price: 3.700 CZK (148 €)

    litografie, 2015, 48,5 x 34 cm, sign. PD František Skála 2015, č. 18/200

    Current price: 3.700 CZK (148 €)

  • Josef Bolf

    (1971)

    Mimo čas

    No.: 125

    litografie, 2018, 42 x 57 cm, sign. Josef Bolf 2018, č. 13/190

  • Adolf Born

    (1930-2016)

    Dopisy králi Haakonovi

    No.: 124

    litografie, 1966, 53 x 31,5 cm, sign. PD A. Born 66, rám, 46/100, Rodák z Českých Velenic studoval nejprve výtvarnou výchovu na Pedagogické fakultě UK, později pokračoval na Vysoké škole uměleckoprůmyslové u A. Pelce a studia ukončil na Akademii výtvarných umění v Praze. Aby se po studiích uživil, z…

    Estimate: 30 000 - 40 000 Kč CZK

  • Jiří Anderle

    Setkání s W. A. Mozartem

    No.: 123

    Auction price: 10.000 CZK (400 €)

    lept, kombinovaná technika, 49 x 32,5 cm, sign. DU Andrele, rám, č. 94/150, ve svých grafických a obrazových cyklech vytvořil Jiří Anderle působivé podobenství současného člověka v jeho kontextech mytologických, historických, sociologických. V letech 1955–1961 studoval na VŠUP aAVU v Praze, obor mal…

    Current price: 10.000 CZK (400 €)

    Estimate: 15 000 - 20 000 Kč CZK

  • Ota Janeček

    Jaro

    No.: 122

    linoryt, 1954, 17,5 x 22,7 cm, sign. PD Ota Janeček, Provenance: Antiquarian Dlážděná, the disciple of prof. O. Blazicek, C. Bouda and K. Pokorny, member of The Manes Association of Fine Artists, The Hollar Association of Czech Graphic Artists

    Estimate: 8 000 - 12 000 Kč CZK

  • Kamil Lhoták

    Freres Lissac - vjezd do podzemní dráhy v Paříži

    No.: 121

    Auction price: 14.000 CZK (560 €)

    litografie, 1948, 22,3 x 30,2 cm, sign. PD Kamil Lhoták 48, rám, na papíře mimo tisk drobná poškození, uvedeno v soupise pod č. 131. Dílo významného českého malíře, grafika a ilustrátora, člena Skupiny 42, jenž patří mezi nejznámější osobnosti českého umění II. poloviny 20. století. Paříž, kterou Lh…

    Current price: 14.000 CZK (560 €)