olej, sololit, 1974, 36 x 41 cm, sign. LD I. Ouhel 74, rám, tato vývojově důležitá práce ze sběratelsky ceněného období pochází od významného představitele moderní české krajinomalby, který osobitě rozvíjel odkazy malířského díla Josefa Šímy, Jiřího Johna a Karla Valtra. Tento obraz byl jako ukázka tvůrčího posunu v malířově rané tvorbě zařazen do autorovy monografie i do výběrové knihy mapující autorova nejvýznamnější díla v soukromých sbírkách. Ouhel dvakrát reprezentoval české umění na Benátském bienále a proslavil se působením ve Volném sdružení 12/15 Pozdě, ale přece
Literatura: I. Ouhel, Monografie, Gema Art 2009, str. 27; I. Ouhel v soukromých sbírkách, Galerie Vltavín Praha 2019, str. 18 (kniha je součástí položky)
ID: 71
Vyvolávací cena: 38.000 CZK (1.584 €)
PRVNÍ PODÁNÍ UKONČENO: 03. 11. 2022 15:00
Aktuální cena: 38.000 CZK (1.584 €)
Odhadní cena: 60 000 - 70 000 Kč CZK