Stavba Břevnovské polikliniky
olej, plátno, 1962, 90 x 110 cm, dílo originálního českého umělce, jenž vystudoval na Pedagogické fakultě UK u C. Boudy, M. Salcmana a K. Lidického. Maláta během tvůrčího období ovlivnily různé styly: geometrická abstrakce i někteří umělci jako F. Gross či F. Hudeček. Zlom v jeho tvorbě nastal po vstupu do skupiny Radar, jejímž hlavním cílem bylo zobrazování moderní technologicky vyspělé civilizace. Malátův námětový rejstřík se tedy rozrostl o soudobý městský život, pouliční dění, městské periferie, panelová sídliště či tovární budovy
ID: 71
Vyvolávací cena: 110.000 CZK (4.584 €)
PRVNÍ PODÁNÍ UKONČENO: 23. 02. 2023 15:00
Aktuální cena: 110.000 CZK (4.584 €)