F. M. Dostojevskij
bibliofilie, 1917, 48,5 x 34 cm, vše značeno v tisku Vl Hofman 1916, Hlavní představitel české kubistické architektury Vlastislav Hofman byl muž mnoha talentů – kromě urbanistiky a architektury jak z teoretického, tak praktického hlediska se věnoval produktovému designu, scénografii, malbě a grafice. Spolu s umělci jako byl Josef Čapek, Václav Špála či Jan Zrzavý byl členem skupiny Tvrdošíjní. Toto dílo pochází z kolekce 30 grafických listů vyobrazujícíh portréty ústředních postav z románů Fjodora Michajloviče Dostojevského a spisovatele samotného, vše ve svérázné Hofmanově stylizaci, ovlivněné kubismem. Úvodní studii o Dostojevském napsal Jan Bartoš , nákladem Fr. Borového v Praze 1917, kompletní, původní papírový přebal mírně poškozen
žák A. Liebschera na ČVUT v Praze, člen SVU Mánes, Skupiny výtvarných umělců, skupiny Tvrdošíjní
ID: 548
Vyvolávací cena: 1.800 CZK (75 €)
PRVNÍ PODÁNÍ UKONČENO: 23. 05. 2024 15:00
Aktuální cena: 1.800 CZK (75 €)