F. M. Dostojevskij
bibliofilie, 1917, 48,5 x 34 cm, vše značeno v tisku Vl Hofman 1916, Hlavní představitel české kubistické architektury Vlastislav Hofman byl muž mnoha talentů – kromě urbanistiky a architektury jak z teoretického, tak praktického hlediska se věnoval produktovému designu, scénografii, malbě a grafice. Spolu s umělci jako byl Josef Čapek, Václav Špála či Jan Zrzavý byl členem skupiny Tvrdošíjní. Toto dílo pochází z kolekce 30 grafických listů vyobrazujícíh portréty ústředních postav z románů Fjodora Michajloviče Dostojevského a spisovatele samotného, vše ve svérázné Hofmanově stylizaci, ovlivněné kubismem. Úvodní studii o Dostojevském napsal Jan Bartoš , nákladem Fr. Borového v Praze 1917, kompletní, původní papírový přebal mírně poškozen
Provenance: Antiquarian Dlážděná
the disciple of A. Liebscher at The Czech Technical University in Prague, member of The Manes Association of Fine Artists, The Union of Fine Artists, the group Tvrdosijni
ID: 548
Auction price: 1.800 CZK (75 €)
FIRST BID TERMINATED: 23. 05. 2024 15:00
Current price: 1.800 CZK (75 €)