Radim Malát (1930-1997)

Město s jeřábem

olej, plátno, 1963, 70 x 50 cm, sign. PN Malát 63, rám, Typická ukázka z díla originálního českého umělce, jenž vystudoval na Pedagogické fakultě UK u C. Boudy, M. Salcmana a K. Lidického. Maláta během tvůrčího období ovlivnily různé styly (geometrická abstrakce i různí umělci (F. Gross či F. Hudeček). Zlom v jeho tvorbě nastal po vstupu do skupiny Radar, jejímž hlavním cílem bylo zobrazování moderní technologicky vyspělé civilizace. Malátův námětový rejstřík se tedy rozrostl o soudobý městský život, pouliční dění, městské periferie, panelová sídliště či tovární budovy. Nabízená položka je tedy typickou ukázkou jeho díla a originálního výtvarného rukopisu.

Vystaveno: vystaveno v galerii Vltavín, Vzpomínka na Radima Maláta, 2008

Provenience: z pozůstalosti autora

ID: 19671

Vyvolávací cena: 45.000 CZK (1.800 €)

ZAHÁJIT DRAŽBU ...

Aktuální cena: 45.000 CZK (1.800 €)