Luboš Vetengl (1988)

Strojnický hřbitov

olej, plátno, 2011, 135 x 116 cm, sign. zezadu Vetengl 2011, Moje první myšlenka byla, že se hřbitov (město mrtvých) do jisté míry podobá městu (město živých). A to v rovině urbanistického řešení. V obou případech zde nalézáme hlavní ulice, jež se rozvětvuji do menších a ještě menších uliček. Máme tu stromy a další vegetaci stejně jako v ulicích (města živých). Dále samotné hroby – každý z nich má svého „majitele“ a hrob je tak i patřičně označen stejně jako (městě živých) má každý dům svého majitele a své označení.

žák prof. Jiřího Lindovského na AVU v Praze, malíř, kreslíř a grafik, který se ve své tvorbě zabývá především tématem smrti, pohřebními rituály, opuštěnou krajinou a tichou atmosférou hřbitovní architektury

ID: 19687

Vyvolávací cena: 107.000 CZK (4.280 €)

ZAHÁJIT DRAŽBU ...

Aktuální cena: 107.000 CZK (4.280 €)