Roman Havelka (1877-1950)

Lesní partie

olej, karton, 1936, 29 x 39 cm, sign. LD Rom. Havelka 1936, rám, konzultováno a ověřeno PhDr. Michaelem Zachařem, typické dílo žáka Mařákovy krajinářské školy, který ve své tvorbě prošel přes realismus, naturalismus až k impresi. V nabízeném díle vidíme právě zástupce Havelkova osobitého ztvárnění lesního interiéru ovlivněného tehdy aktuálním trendem impresionismu. Obraz vyniká užitím nesmírně živé palety všech odstínu zelené.

žák prof. Lišky a Stibrala na uměleckoprůmyslové škole v Praze, prof. J. Mařáka na AVU tamtéž, člen Jednoty umělců výtvarných, zakládající člen, předseda a čestný předseda SVUM v Hodoníně

ID: 1 (V)

Vyvolávací cena: 15.000 CZK (577 €)

DRAŽBA UKONČENA: 29. 01. 2017 20:00

Aktuální cena: 15.000 CZK (577 €)

Poslední dražitel: ID5606 Historie příhozu