Ota Bubeníček (1871-1962)

malíř, loutkář, žák J. Mařáka a A. Slavíčka. Od r. 1902 člen Jednoty umělců výtvarných, zastoupen v NG Praha, GHMP, VČG Pardubice, MU Olomouc, AJG Hluboká n.Vltavou

Krajina s domy

olej, karton, 27 x 38 cm, sign. PD O. Bubeníček, rám, konzultováno a ověřeno PhDr. Michaelem Zachařem. Absolvent pražské AVU, konkrétně ateliéru krajinářství u prof. J. Mařáka, jehož dílem byl ovlivněn stejně jako tvorbou Antonína Slavíčka či Rudolfa von Ottenfeld. Bubeníčkovým hlavním tématem bylo ztvárnění českého venkova a jeho proměn během plynutí jednotlivých ročních období. Jeho typickou bohatou a jasnou barevnost vidíme i na nabízeném díle.

žák prof. J. Mařáka a A. Slavíčka na AVU v Praze, člen Jednoty umělců výtvarných

ID: 21 (V)

Vyvolávací cena: 26.000 CZK (1.000 €)

DRAŽBA UKONČENA: 29. 01. 2017 20:40

Aktuální cena: 26.000 CZK (1.000 €)

Poslední dražitel: ID5078 Historie příhozu