Kamil Lhoták (1912-1990)

Astra bilobé

tuš, akvarel, papír, 1987, 25 x 14 cm, sign. PD Kamil Lhoták 87, rám, kresby Kamila Lhotáka jsou založeny na spontánnosti a kladení své představivosti přímo na papír či jinou plochu. Krátké, expresivní tahy jsou pro Lhotáka příznačné. Astra bilobé z roku 1987 je toho důkazem

Provenience: Dílo pochází ze sbírky MUDr. Jiřího Presla, významného pražského gynekologa, který působil v Ústavu pro péči o matku a dítě v Podolí a byl přítelem Kamila Lhoták, Jana Zrzavého a Františka Dvořáka, historika umění

člen Umělecké besedy, SČUG Hollar, Skupiny 42

ID: 30 (V)

Vyvolávací cena: 48.000 CZK (1.920 €)

DRAŽBA UKONČENA: 15. 11. 2018 16:29

Aktuální cena: 48.000 CZK (1.920 €)