Kamil Lhoták (1912-190)

Jehlan a míč

olej, karton, 1977, 26 x 36 cm, sign. LD Kamil Lhoták 77, rám, dílo významného českého malíře, grafika a ilustrátora, člena Skupiny 42, jenž patří mezi nejznámější osobnosti českého umění II. poloviny 20. století. Originalita Lhotákovy osobitě poetické malby je založena na básnickém pohledu. Věrná vyobrazení technických předmětů, které jsou často zasazeny do kontrastně snového rázu prostředí, jsou pro autora typickým námětem. Právě technický pokrok byl v Lhotákově tvorbě hlavním inspirativním zdrojem. Osobitý byl i Lhotákův přístup k malování krajiny, nemaloval v plenéru, ale své dojmy si zaznamenával a zpracovával je později. "Dívám se tak dlouho, až mám dojem v sobě," zdůrazňoval

Provenience: první majitelkou zakoupeno v roce 1978 v galerii Dílo, Platýz

Literatura: uvedeno v soupisu díla Kamila Lhotáka pod č. 1797/23

ID: 122

Vyvolávací cena: 285.000 CZK (11.400 €)

Ukončení prvního podání: 21. 02. 2019 15:00

Aktuální cena: 285.000 CZK (11.400 €)

Poslední dražitel: ID6838 Historie příhozu