Pietro Andrea Gregorio Mathioli (Matthioli, Mattioli) (1501-1577)

Herbář - Herbarz: ginak Bylinář 1. vydání z r. 1562

bibliofilie, první české vydání slavného herbáře italského humanisty Mathioliho v redakci Tadeáše Hájka z Hájku a Jiřího Melantricha z Aventýna, tisk počíná latinským přípisem císaři Maxmiliánovi, předmluva Tadeáše Hájka z Hájku, předmluva Jiřího Melantricha z Aventýna, dedikace polskému králi Zigmundovi, 28 šlechtických erbů, celostr. portréty A. Mathioli a T. Hájka z Hájku, znak Starého města pražského, jedinečně velké, téměř celostránkové, na prvních 26 listech kolorované ilustrace rostlin provedené dřevorytem, v následném českém vydání byly nahrazeny menšími ilustracemi, dále iniciály zdobené dřevorytem, herbář vydal český tiskař a nakladatel Jiří Melantrich z Aventýna, Staré město pražské 1562, novodobá kožená vazba s tlačeným reliéfem, titulní list chybí, silně poškozené okraje listů restaurovány, chybějící části listů doplněny, listy XIII, XXVII, XXVIII, XXIX, LXXI, LXXII, LXXIII, LXXIV, LXXV, LXXVI, CLXXXIII, CLXXXIV, CLXXXVIII, CLXXXIX, CXC, CCXXVI, CCLV, CCLVI, CCCXI zcela chybí, nahrazeny prázdnými listy, z rejstříků se dochovalo pouze torzo několika stran, celkový stav svazku velmi dobrý, ochranné pouzdro

Literatura: K05416

ID: 11

Vyvolávací cena: 90.000 CZK (3.600 €)

Ukončení prvního podání: 23. 05. 2019 15:00

Aktuální cena: 90.000 CZK (3.600 €)