František Říha (1910-1986)

Stroj

olej, sololit, 23 x 50 cm, sign. PD František Říha, rám, Vystudoval architekturu na ČVUT v Praze, byl žákem prof. Boudy, Lidického a Salcmana. Výrazně se prosadil také jako ilustrátor dětských knih. Člen výtvarné skupiny Radar, která oficiálně vznikla v roce 1960 a mezi jejíž členy patří, jak bývalí členové Skupiny 42, tak mladší autoři, za všechny F. Gross, F. Hudeček, L. Zívr, T. Rotrekl, Z. Mlčoch aj. Říha ve svých obrazech výtvarně poetizoval moderní město a civilizaci, většinu své tvorby však směřoval do oboru ilustrací pro děti. V jeho malbě najdeme vždy originální pojetí civilizace a moderního města, které dokázal ztvárnit poetickým způsobem. Dvojice na pláži zaujme svou jemnou, klidnou atmosférou a barevnými akcenty

ID: 118

Vyvolávací cena: 11.500 CZK (460 €)

Ukončení prvního podání: 26. 09. 2019 15:00

Aktuální cena: 11.500 CZK (460 €)