Julie Svobodová (1933-1998)

žákyně prof. Vodrážky na Odborné výtvarné škole v Praze a prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, členka skupiny Máj; grafička, malířka, ilustrátorka; ilustrovala lidové pohádky mnoha národů, spolupracovala především s nakladatelstvím Artia; ve volné malbě pracovala nejčastěji v cyklech (v 70. letech s tematikou jižních Čech a Máchova kraje a v 90. letech s tematikou duchovního života, Člověk a čas), v 80. a 90. letech převážily fantazijní dětské náměty (neposlušná hvězdička, skřítek zahradníček, dešťová, sněhová, leknínová panenka, moudrá sojka aj.); 1965 byla oceněna za cyklus Dětské etudy; zastoupena ve sbírkách PNP v Praze, Muzea knihy ve Žďáru nad Sázavou a jinde (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2005, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2005)

Hudba

olej, plátno, 1982, 90 x 51 cm, monogr. PD J. S., rám, dílo české ilustrátorky, grafičky a malířky, Strnadelovy žákyně z pražské Vysoké školy uměleckoprůmyslové, která se zaměřovala na tvorbu pro děti, zejména na ilustrování pohádek a další dětské literatury, na malbě drobné poškození

žákyně prof. Vodrážky na Odborné výtvarné škole v Praze a prof. A. Strnadela na VŠUP v Praze, členka skupiny Máj

ID: 407

Vyvolávací cena: 3.000 CZK (120 €)

Ukončení prvního podání: 26. 09. 2019 15:00

Aktuální cena: 3.000 CZK (120 €)