Pravoslavná ikona

malba na dřevě, pol. 19. století, 35,8 x 31,5 cm, ikona zobrazje dvanáct nejdůležitějších pravoslavných svátků s ústřením motivem Krista v předpeklí, který osvobozuje starozákonní spravedlivé a Adama s Evou. Scénu lemuje vyobrazení dvanácti scén převážně mariánské a kristologické ikonografie. Jednotlivé scény jsou zasazeny do nekonkrétního prostředí s prvky italizující architektury. Pravost a autenticita ověřena PhDr. Hlaváčkovou , poškozeno

ID: 558

Vyvolávací cena: 15.000 CZK (600 €)

Plánované ukončení: 27. 09. 2019 10:01

Aktuální cena: 15.000 CZK (600 €)