Antonín Gribovský (1933-1989)

Krátce se učil sochařem a řezbářem u J. Vaňka v Brně. Pracoval jako strojní zámečník v brněnské Zbrojovce, 1961-1963 byl závodním fotografem Přerovských strojíren. Od 1963 byl ve svobodném povolání. Jako člen brněnského fotoklubu byl ovlivněn tvorbou K. O. Hrubého. Se Slavojem Kovaříkem inicioval založení olomoucké skupiny DOFO. Od konce 50. let vytvářel cykly "optických básní", od počátku 60. let začal experimentovat s principem solarizace. Obojí pokusy měly existencionální podtexty. Stejné účinky dosahoval i později v cyklu "interpretací" staré Olomouce, v němž dbal na odluku literárního obsahu fotografie. V posledním období se specializoval na fotografie průmyslových výrobků

Jedenáctiletá

bromostříbrná fotografie, 1961, 37 x 27,8 cm, sign. na zadní straně Gribovský Antonínznačeno na zadní straně autorským razítkem, vintage print

člen Tvůrčí skupiny Máj 57, skupiny DOFO, Klubu fotografů města Brna a SČVU

ID: 1130

Vyvolávací cena: 800 CZK (32 €)

Plánované ukončení: 27. 09. 2019 19:33

Aktuální cena: 800 CZK (32 €)

Poslední dražitel: ID3**7 Historie příhozu