.

Mapa 1. vojenského měření Čech a Moravy ze 2. poloviny 18. století

osmibarevná čistokresba, ruční papír, 1764-1783, 57 x 86 cm, rám, mapa tereziánského katastru zhotovená mezi lety 1764-1768 v rámci Prvního vojenského mapování (též Josefské měření) nebo 1780-1783 (rektifikace, II. vojenské mapování, kompletní zmapování RU monarchie) Královskou kartografickou službou v měřítku 1 : 28800 nebo 1 : 24400 dle krokování (případně koňmo), na papíře patrné drobné vpichy (vyměřování) na obvodu mapovaného území, místy vodotisky (značení papíru), provedeno ručně tzv. osmibarevnou čistokresbou (ofic. termín pro mapy 1. vojen. měření), kde zelená vyznačuje lesy, žlutá cesty, šedá stráně atd. , na papíře skvrny, mírně poškozeno

ID: 3

Vyvolávací cena: 30.000 CZK (1.200 €)

Plánované ukončení: 24. 10. 2019 10:02

Aktuální cena: 30.000 CZK (1.200 €)