Širván

Zakavkazsko

ručně vázaný koberec; vlna, starožitný (počátek 20. století), stav A+ (odborně restaurováno), 212 x 142 cm, Širván byl dříve chanát v středovýchodním Kavkaze, jehož hlavním městem byla Šemacha. Širvánské koberce bývají pestrobarevné a obecně mají geometrický vzhled. Pro šírvánské koberce ze severovýchodního a středního Ázerbájdžánu je příznačná jemnost daná vysokou hustotou vazby, nízkým vlasem a obvykle spletitými vzory.

ID: 67

Vyvolávací cena: 86.000 CZK (3.440 €)

PRVNÍ PODÁNÍ UKONČENO: 27. 02. 2020 15:00

Aktuální cena: 86.000 CZK (3.440 €)

Odhadní cena: 190 000 - 230 000 Kč CZK