Josef Strnad (1889-1952)

Student Umělecké školy v Záhřebě (prof. Bela Csikoš a R. Auer), poté studium na AVU (1910-1911). Malíř chodského, jihočeského a jugoslávského lidu. Jeho tvorba zahrnuje zejména postavy dudáků, tuláků a cikánů.

Studie kluka u ohníčku

akvarel, papír, 1931, 23 x 32 cm, sign. DU Jos. Strnad 1931, pasparta, DU popsáno

žák prof. M. Švabinského a M. Pirnera na AVU v Praze, člen Sdružení vinohradských výtvarníků

ID: 831

Vyvolávací cena: 400 CZK (16 €)

DRAŽBA UKONČENA: 28. 02. 2020 10:56

Aktuální cena: 400 CZK (16 €)