A. Grünfeld

Lepra

kniha, 1896-97, 23 x 32 cm, Dr. Med. Grünfeld, Rostow am Don 1896-97, na předsádce razítko Tropenmed Institut der Militärärztlichen Akademie, věnování od autora publikace Dr. A. Grünfelda profesoru Dr. P. J. Piekovi, datováno Praha 3. října 1897. Kniha obsahuje lékařskou fotodokumentaci leprotických kožních projevů u donských kozáků pořízené v tehdejším Rusku, kde působil. Dr. Grünfeld, dermatolog a alergolog, se zabýval problematikou léčby lepry a syfilis (Zur Frage über die Serumtherapie der Lepra), účastnil se mj. konferencí vna dané téma v Berlíně a Moskvě. Jediný dohledatelný exemplář tohoto titulu je v majetku Královské knihovny v Londýně., poškozená vazba, odpadlý hřbet

ID: 378

Vyvolávací cena: 25.000 CZK (1.042 €)

Ukončení prvního podání: 23. 05. 2024 15:00

Aktuální cena: 25.000 CZK (1.042 €)