Václav Boštík (1913-2005)

Mlhovina

suchá jehla, 1965, 10,5 x 9 cm, sign. PD Boštík 65, rám, typická práce významného českého abstrakcionisty, člena tvůrčí skupiny UB12 a jednoho z představitelů nové citlivosti. Mlhovina byla Boštíkovým oblíbeným tématem, které zpracoval v mnoha variantách

Provenience: Galerie Zdeněk Sklenář

Literatura: publikováno v katalogu Václav Boštík výběr z díla 1936-1997, galerie Aspekt, Brno 1998 , grafická příloha

žák W. Nowaka na AVU v Praze, člen Umělecké besedy, později UB 12 a Nové skupiny

ID: 5

Vyvolávací cena: 11.000 CZK (459 €)

DRAŽBA UKONČENA: 09. 05. 2024 16:04

Aktuální cena: 11.000 CZK (459 €)

Poslední dražitel: ID1**3 Historie příhozu

Odhadní cena: 18 000 - 22 000 CZK