Tomáš Bím (1946)

soukromé studium; malíř, grafik; vyučen tiskařem; v prvých letech se zaměřil na ilustraci, užitou grafiku a kresbu; věnuje se také malbě (olej, acryl); svými díly je zastoupen ve sbírkách NG Praha, VČG Pardubice, Rijkmuseum Meermanno Haag, sbírka Ex libris Chrudim, Tennis museum Gasper Oberhausen, s. p. t. TELECOM a jinde; ilustroval asi 30 knih, podílel se na bibliofiliích, vytvářel plakáty; pracoval jako knihtiskař, poté výtvarník divadelního studia Reduta, ale také jako pomocný dělník (písmomalíř, lakýrník apod.); nyní se cele věnuje výtvarné práci (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1997, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 1998)

Růžové auto

litografie, 2010, 22 x 37 cm, sign. DU Tomáš Bím 010, rám, č. 56/63

studium na Odborném učilišti polygrafickém v Praze, poté soukromé studium

ID: 239

Vyvolávací cena: 2.000 CZK (80 €)

PRVNÍ PODÁNÍ UKONČENO: 21. 02. 2018 15:00

Aktuální cena: 2.200 CZK (88 €)

Poslední dražitel: ID6**7 Historie příhozu