Tomáš Bím (1946)

soukromé studium; malíř, grafik; vyučen tiskařem; v prvých letech se zaměřil na ilustraci, užitou grafiku a kresbu; věnuje se také malbě (olej, acryl); svými díly je zastoupen ve sbírkách NG Praha, VČG Pardubice, Rijkmuseum Meermanno Haag, sbírka Ex libris Chrudim, Tennis museum Gasper Oberhausen, s. p. t. TELECOM a jinde; ilustroval asi 30 knih, podílel se na bibliofiliích, vytvářel plakáty; pracoval jako knihtiskař, poté výtvarník divadelního studia Reduta, ale také jako pomocný dělník (písmomalíř, lakýrník apod.); nyní se cele věnuje výtvarné práci (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1997, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 1998)

Lacoste

litografie, 1988, 43 x 35 cm, sign. DU Bím 88, pasparta, 58/100, mírně zažloutlý papír

studium na Odborném učilišti polygrafickém v Praze, poté soukromé studium

ID: 142

Vyvolávací cena: 2.500 CZK (100 €)

PRVNÍ PODÁNÍ UKONČENO: 26. 04. 2018 15:03

Aktuální cena: 3.900 CZK (156 €)

Poslední dražitel: ID1**4 Historie příhozu