Tomáš Bím (1946)

soukromé studium; malíř, grafik; vyučen tiskařem; v prvých letech se zaměřil na ilustraci, užitou grafiku a kresbu; věnuje se také malbě (olej, acryl); svými díly je zastoupen ve sbírkách NG Praha, VČG Pardubice, Rijkmuseum Meermanno Haag, sbírka Ex libris Chrudim, Tennis museum Gasper Oberhausen, s. p. t. TELECOM a jinde; ilustroval asi 30 knih, podílel se na bibliofiliích, vytvářel plakáty; pracoval jako knihtiskař, poté výtvarník divadelního studia Reduta, ale také jako pomocný dělník (písmomalíř, lakýrník apod.); nyní se cele věnuje výtvarné práci (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1997, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 1998)

Zahrada

litografie, 1996, 25,1 x 16,4 cm, sign. DU Bím 96, č. 117/123

studium na Odborném učilišti polygrafickém v Praze, poté soukromé studium

ID: 792

Vyvolávací cena: 900 CZK (36 €)

DRAŽBA UKONČENA: 27. 04. 2018 01:13

Aktuální cena: 1.200 CZK (48 €)