Jiří Salajka (1955)

studium výtvarné výchovy na PedF MU v Brně; malíř, grafik, pedagog; vyučuje výtvarnou výchovu a dějiny umění na gymnáziu v Uhereském Hradišti (od 1190); ve volné tvorbě se zabývá malbou a grafikou, tvůrčí počátky jsou spojeny také s keramikou; věnuje se především grafice, vychází z tradičních grafických technik, které vzájemně kombinuje a několikanásobným soutiskem dosahuje strukturální plasticity výsledného grafického listu; ten bývá základem k dalším kresebným a malířským zásahům; postupnými zásahy upravuje i původní desku tiskařské matrice, proto své tisky nevydává v číslovaných nákladech, ale tvoří postupně se vyvíjející řadu obrazů; zabývá se poezií a literární tvorbou (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 2004, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 2004)

olej, plátno, 100 x 70 cm, sign. PD Salajka, rám

studium výtvarné výchovy na PedF MU v Brně

ID: 481

Vyvolávací cena: 4.000 CZK (160 €)

PRVNÍ PODÁNÍ UKONČENO: 20. 09. 2018 15:00

Aktuální cena: 4.000 CZK (160 €)

Poslední dražitel: ID2**9 Historie příhozu