Jiří Rada (1929-2012)

Okno

olej, plátno, 1975, 80 x 92 cm, sign. LD J. Rada, rám, tématem Radových obrazů je často krajina, a tak by mohl autor být snadno řazen mezi krajináře. Tématem často bývají zahrady, venkovské domy nebo koruny stromů. Také valérům šedé, modré a zelené zůstává autor věrný. Tato opakující barevnost se stává pro obrazy Jiřího Rady klíčová. Jiří Rada se zúčastnil všech výstav Výtvarného léta Maloskalska a četných dalších kolektivních výstav doma i v zahraničí. Patří k zakladatelským osobnostem skupiny M 57 – Makarská, s níž také vystavoval. Je zastoupen ve sbírkách NG Praha, GHMP a jinde

ID: 52

Vyvolávací cena: 45.000 CZK (1.800 €)

PRVNÍ PODÁNÍ UKONČENO: 20. 09. 2018 15:00

Aktuální cena: 45.000 CZK (1.800 €)