Tomáš Bím (1946)

soukromé studium; malíř, grafik; vyučen tiskařem; v prvých letech se zaměřil na ilustraci, užitou grafiku a kresbu; věnuje se také malbě (olej, acryl); svými díly je zastoupen ve sbírkách NG Praha, VČG Pardubice, Rijkmuseum Meermanno Haag, sbírka Ex libris Chrudim, Tennis museum Gasper Oberhausen, s. p. t. TELECOM a jinde; ilustroval asi 30 knih, podílel se na bibliofiliích, vytvářel plakáty; pracoval jako knihtiskař, poté výtvarník divadelního studia Reduta, ale také jako pomocný dělník (písmomalíř, lakýrník apod.); nyní se cele věnuje výtvarné práci (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1997, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 1998)

Ostrov

litografie, 2014, 21,3 x 15 cm, sign. DU Bím, č.138/180

studium na Odborném učilišti polygrafickém v Praze, poté soukromé studium

ID: 647

Vyvolávací cena: 1.300 CZK (52 €)

DRAŽBA UKONČENA: 22. 02. 2019 08:47

Aktuální cena: 1.400 CZK (56 €)