Tomáš Bím (1946)

soukromé studium; malíř, grafik; vyučen tiskařem; v prvých letech se zaměřil na ilustraci, užitou grafiku a kresbu; věnuje se také malbě (olej, acryl); svými díly je zastoupen ve sbírkách NG Praha, VČG Pardubice, Rijkmuseum Meermanno Haag, sbírka Ex libris Chrudim, Tennis museum Gasper Oberhausen, s. p. t. TELECOM a jinde; ilustroval asi 30 knih, podílel se na bibliofiliích, vytvářel plakáty; pracoval jako knihtiskař, poté výtvarník divadelního studia Reduta, ale také jako pomocný dělník (písmomalíř, lakýrník apod.); nyní se cele věnuje výtvarné práci (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1997, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 1998)

Balonové létání

bibliofilie, osm původních signovaných litografií T. Bím, Edice Folio, sv. 2, Praha, 1977, ex. 51/60, na obálce avizováno šest litografií, přebývají dvě s převažujícím modrým odstínem a číslované 49/80 respektive 19/80, výborný stav

studium na Odborném učilišti polygrafickém v Praze, poté soukromé studium

ID: 36

Vyvolávací cena: 4.500 CZK (180 €)

PRVNÍ PODÁNÍ UKONČENO: 23. 05. 2019 15:00

Aktuální cena: 12.000 CZK (480 €)

Poslední dražitel: ID6**7 Historie příhozu